Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan tudtok megbirkózni...

Ti hogyan tudtok megbirkózni mások rosszindulatával?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látom, hogy mások pusztán irigységből, féltékenységből stb. rosszindulatúak, én magam elég érzékeny vagyok, és sokszor megráz az ilyesmi...Főleg, ha próbálok kedves lenni, és érzem, hogy a másik csak gonoszkodik...

Visszavágni nem szeretnék, nem az én stílusom, de magamat hagyni sem...Leginkább elkerülöm az ilyen embereket, de sajnos nem lehet mindig...Olyankor mit lehetne tenni?


2013. aug. 16. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondod sajnos nem mindig lehet elkerülni. Én nagyon magamra veszem, ha valaki bunkó velem annak ellenére, hogy én kedves vagyok. Általában nem vágok vissza. Többre tartom annál magam, hogy lealacsonyodjak a szintjére. Pláne nem mutatom ki, hogy bánt. Nem adom meg a másiknak ezt az örömet. :D Viszont, ha huzamosabb ideig ilyen velem, akkor néha átveszem a stílusát csak, hogy érezze a törődést. :)
2013. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó ideig én is ilyen voltam, de mostanában már nem hagyom magam, valamivel vissza kell vágni, ami őt érinti érzékenyen, és után továbbmenni, lehet kedvesen is visszavágni. Sajnos az ilyen emberekkel nem lehet másképpen bánni, az orditozó ismerősöm is csak akkor csenedesült le, amikor én még jobban visszaordítottam.
2013. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom miről beszélsz. Nekem volt egy olyan osztálytársam, aki folyton mondta a magáét nekem. Eleinte nem csináltam semmit, visszafogtam magam, s úgy tettem mintha nem hatna meg. Inkább a barátnőimmel voltam, s még válaszolni sem válaszoltam. Azonban egy nap, szépen meguntam és elkezdtem vele kiabálni, mert egyszerűen kiakasztott. Megmondtam róla a magamét, hogy pont ő papol, miközben ő sem különb... stb.

Az ilyenekkel én inkább vagy olyan nem törődöm vagyok, vagy lenézve őket szólok vissza, bár nem szeretek másokat megbántani.

A legjobb módszer szerintem erre az, hogy őszintén a lelkünk mélyéről letojjuk ezeket az embereket! :) S akkor sokkal jobban fogjuk magunkat érezni!

13/L

2013. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Magadba semmiképpen ne hagyd! Én két dolgot tudok javasolni ha neki nem akarsz visszaszólni. Vagy megbeszélitek a dolgokat valamelyik barátoddal, vagy írsz egy fiktív levelet annak aki gonoszkodik amiben kioszthatod. Így az emberi kapcsolatok se sérülnek mégse marad benned.:)
2013. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy te is írtad, ezek az emberek irigységből, féltékenységből cselekednek. Nekik az okoz örömöt, ha téged is lehúznak az ő szintjükre. Ezért én csak elnézően mosolygok, esetleg ha nagyon erőszakosak, egy jól irányzott halk megjegyzéssel rávilágítok a nyomorult lelkivilágukra. Minek őket szívatni? Van így is elég bajuk szegényeknek...
2013. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elgondolkodtató dolgokat írtatok, van bennük sok igazság! Mindenkinek ment a pont! :)
2013. aug. 16. 21:20
 7/7 haemorgen ***** válasza:
Én lesz@rom őket. Általában egyik szerencsétlenebb mint a másik. Egyik elvált, másik alkoholista, a harmadik meg valami durvább vagy ezek keveréke. Szánalmasak egyébként, szerintem Magyarország világrekorder rosszindulatban szerintem.
2013. aug. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!