Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A burkolt irigykedő szövegeket...

A burkolt irigykedő szövegeket hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés

Amikor valaki ilyen burkoltan megjegyzi, hogy "jó nagy házatok van..." Holott a szüleim megdolgoztak érte, nem összelopták! És nem csak ilyen korombeliek jegyzik meg, hanem 30-40 éves emberektől is hallom, hogy "Azért szülőknek van pénze nem?"

Meg annyit látnak, hogy Mercedes kocsija van apámnak, és ebből már azt gondolják, hogy 100 milliárd forint van a bankszámlán.

Pedig ha befizetnek minden adót, rezsit, akkor alig marad pénz a kajára.

Másnak lehet kis háza van, vagy panel háza, és régi használt autója, de a bankszámláján meg 10 milliók, meg nyaralni megy minden nyáron 2-3 hétre mediterrán helyekre...


És utálom, hogy csak azt nézik, hogy nagy ház, meg drágább autó.

Mit lehet kezdeni az ilyen beszólásokkal?



2013. aug. 19. 16:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó és aktuális kérdés, nagyon kíváncsi leszek a válaszokra.

Engem már azért elítélnek frusztrált szomszéd öregasszonyok, hogy egy feles palack ásványvíz van nálam vagy éppen taxival érkezek haza, mert amúgy rohanok és eléggé félreeső részen lakok a városban. Azt gondolják, hogy milliomos vagyok, így amit tudok, kénytelen vagyok dugdosni táskába és egyéb helyekre :)).

Az pedig, hogy elengedni a fül mellett, szinte lehetetlen, mert mind és mind rágja az embert belülről.

2013. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez így láttalanban dicséretnek érződik amúgy, tehát meg kell köszönni.

"Köszönöm."

"Ugye, milyen klassz?"

"Tetszik Neked? Mi tetszik benne?"

"Neked is tetszik? Szerencsés vagyok, úgy gondolom."

"Gyere be, megmutatom. Hadd kínáljalak meg üdítővel, sütivel!"

2013. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

" "Azért szülőknek van pénze nem?""


Megmondod a foglalkozásukat, hogy be tudja lőni a jövedelmet, vagy csak azt, hogy átlagoshoz képest mennyi, és hogy Nektek a ház a fontos, másra nem költötök, nem nyaraltok, stb., minden másról lemondtok.

2013. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem dícséret, mert a hangsúly az olyan hogy "Bakker mekkora házuk van! Nekem nincs ekkora!"

Sőt egyik haver mikor átjött azt mondta, hogy miért kellett ekkora ház nektek? Olyan hangsúllyal, hogy "de basszus, mi miért csak 1 ikerházban lakunk?" gondolva magában.

2013. aug. 19. 16:58
 5/19 anonim ***** válasza:

No, ha ismerősök is tudod, mikre költenek, megmondod: "Neked Mallorca, nekünk ház! :D"

"Neked playstation, nekünk ház!:D"

Mittomén, na! Találd fel Magad!:)

2013. aug. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ok, csak nem értem miért ezzel jönnek? Nekik miért jó ez?

Nekem szar telefonom van, meg nincs semmi márkás cucc, ruha, meg 600 ezres LED hd tv meg 300 ezres laptop... és nem izgat, hogy kinek van, akkor őket miért?

Most menjek én is oda valakihez, akinek Iphone 5 je van hogy "bakker, látom szülőknek van lóvéjuk!" most attól miért lenne nekem jobb?

2013. aug. 19. 17:08
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azt mondd, amit az elején írtál: Jó nagy házatok vn, van itt pénz stb. erre te: IGEN, A SZÜLEIM KEMÉNYEN MEGDOLGOZTAK ÉRTE!
2013. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kis házunk van 20 éves autónk még sem megyünk nyaralni mediterrén tengerre. Igazából utoljára akkor voltunk nyaralni amikor kezdtem a középiskolát kb 4-5 éve és akkor is 1 napos nyaralást csináltunk ahol lazítani lehetett. Klasszikus értelemben vett nyaraláson, ahol több napot odavagy meg szállodában alszol még nem voltam. De nem vagyok miatta szomorú. 21 éves vagyok van állandó munkahelyem és állandó havi keresetem. Nem hiszem, hogy valaha atom nagy új építésű házam lesz, viszont egy régebbi használt Mercedes-t még vehetek :D Amúgy meg ahol én lakok nincs sok olyan anyagi helyzettel rendelkező mint te. Nem fikázni akarlak neten név nélkül, csak arra akarok kilyukadni, hogy nem sok Mercedes-es nagy házas fószer lakik errefelé pedig vagy 10 ezren laknak itt ebben a településben, persze van egy pár de nem számot tevő.

Igazából én jól érzem magam itthon. Van mit ennem van családom, télen van fűtés, víz folyik a csapból, van tévé meg számítógép meg internet, mi kell még??

Azzal meg ne foglalkozz, hogy mit szólnak be, nem a te érdemed, hogy ekkora házatok van szóval ne vedd fel.

2013. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg ahol én lakok nincs sok olyan anyagi helyzettel rendelkező mint te. Nem fikázni akarlak neten név nélkül, csak arra akarok kilyukadni, hogy nem sok Mercedes-es nagy házas fószer lakik errefelé pedig vagy 10 ezren laknak itt ebben a településben,"

Értelek! De én sosem mondtam ogy "ja, amúgy apámnak egy 13 éves Mercije van..."

Mégis ez tűnik fel másoknak.

Az már nem, hogy mennyit melózhattak érte anyámmal együtt...

2013. aug. 19. 17:22
 10/19 anonim ***** válasza:
Dehát szard már le! :D Hány éves vagy?? Ne érintsen ilyen érzékenyen a dolog, egy csomó roszindulató ember van ne foglalkozz velük...
2013. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!