Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tovább egy ilyen emberrel?

Hogyan tovább egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Van egy közeli ismerősöm akinek bármit mondok vagy lerendezi egy szóval (pl aha, ja) vagy mondja hogy ez őt nem érdekli. Hiába nyitnék vele új témákat mindenre így reagál. Ezek után pedig megkaptam tőle, hogy nem beszélgetek vele amíg más partner benne, meg hogy nem vagyok valami nagy társaság. Ellenben ha ő kezd el nekem mondani valamit, én mindig meghallgatom és hozzászólok valamit a témához (van, hogy én is mondhatnám, hogy nem érdekel de nem teszem...mindenképp hozzászólok és nem egy szóval lezárom) Igazság szerint egy idő után már nincs is kedvem bármit is mondani, mert tudom ez lesz a vége. Hiába mondtam meg neki miért van ez, ő ellenem fordította a dolgot, mintha én ugyanezt tenném vele. Nem értem... :/
2013. aug. 20. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki ő neked? Nem tudnád mellőzni kicsit a társaságát ha "rákezdi"?
2013. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Barátok vagyunk. Már 5 éve ismerjük egymást, ez a dolog az utóbbi időben jelentkezett. Lehet rámunt? Dehát akkor ez nagy "barátság" volt... nem értem a viselkedését. Volt, hogy nem beszéltem vele emiatt, de az max 2 napig tartott mert mindig megkeres valamivel... De akkormeg nem értem miért nem lehet vele beszélgetni rendesen.
2013. aug. 20. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy te milyen vagy, hogyan beszélsz vele, de ebből a helyzetből, ahogy nekem lejött, már kicsit unhat esetleg. Hogyha valaki beszélgetni akar a másikkal az jobb esetben azt jelenti, hogy kíváncsi a másikra, de ha csak visszavakkantgat, akkor elég egyértelmű, hogy nem igazán érdekli a dolog, nem kíván semmihez sem hozzászólni.
2013. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát én is erre gondoltam hogy megunt. Csak akkormeg ne keressen meg, ha valami problémája van, mert ahogy észreveszem csak lelki szemetesnek vagyok jó. Ő elmondhat nekem bármit, de engem nem képes meghallgatni. Elég önző viselkedés részéről. Innentől igyekszem hanyagolni a társaságát. Köszönöm a választ :)
2013. aug. 20. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon mély depresszióban van az illető és örlődik odabenn, s nem mondja ki a panaszait, pedig így sajnos lebetegszik ...

Nehéz, de ha igazi barátja vagy, akkor minél többet beszélgess vele és nyitsd ki egy kicsit, talán elpanaszolja és segíts is neki.

2013. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezem tőle mi a baj akkor csak az a válasz, hogy semmi... olyan szűkszavú. Pár napig hanyagolom hátha kibukik belőle valami... köszönöm a választ:)
2013. aug. 20. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!