Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A buszon az emberek mi alapján...

A buszon az emberek mi alapján választanak ülőhelyet?

Figyelt kérdés
Egy sráccal első alkalommal beszélgettem a buszmegállóban. Megjött a busz. Először Ő majd én szálltam fel. Kevesen voltak a buszon, egy csomó hely volt. Ő azonban egészen leghátra ment ahol 3 ülés van egymás mellett. Hátul alapból kevesen ültek. Miért pont a legtávolabbi helyet szúrta ki? :)

2013. aug. 22. 06:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Messze akart tőled lenni
2013. aug. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, ezen én is gondolkodtam már. :)

Nálunk többféle busz is jár (Volán), és mindegyiken megvan a "jól bevált", kialakult helyem. Pl. szeretem azokat a székeket, amik magasabban vannak, mint az előtte lévők. Kevésbé érzem magam ott beszorítva, jobban kilátok.


Akkor én is szeretek hátul ülni, ahol az egész sor székekkel van kitöltve. Azon belül középen (jobb kilátás), vagy a két szélén (jellemzően ott csak akkor ülnek az ember mellé, ha teljesen tele van a busz).


Szeretek még legelöl, jobb oldalon ülni, illetve, azokon a buszokon, ahol hátul is van egy nagyobb üres tér, ott is az "első" székeken.


Tehát összességében én azt mondom, hogy szempont nekem a jó kilátás (nem szeretek beszorítva lenni, rossz, mikor két centire a szemem előtt is egy üléstámla van), és, ha lehet, akkor szeretem, ha szabad szék van mellettem (táskát odatenni, jobban elférni, stb.).

2013. aug. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Első XDDD


Hát én például ha tehetem egyes helyre ülök, mert utálom ha az idegenek mellém ülnek.

Egyébként meg pont az lenne a jó, ha mindenki hátra menne (általában én is mindig oda megyek), mert utálom mikor a busz elejébe tömörülünk, a vége meg szinte üres.

Meg ha tehetem én is mindig legtávolabb megyek a tömegtől, nem egy négyes hely közepére fogok beülni.

2013. aug. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mióta a kettes ülésen mellettem végezte el a kisdolgát egy embernek tűnő személy, azóta egyes ülésre ülök, vagy inkább állok.. Az új buszokon egyébként a hátsó hármason érezhető leginkább a légkondi, így simán előfordulhat, hogy emiatt ült oda. (Ha ilyen busz volt)
2013. aug. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább helyi járaton utazom, elöl kell felszállni. Én hátrébb szoktam ülni, és mivel kisváros, szinte mindig ugyanazzal a járattal utazom. Emiatt az embereket is nagyjából ismerem már, tudom, melyik megállónál szállnak le, így ha már nincs szabad kettes ülés, olyan mellé ülök, akiről tudom, hoggy később, vagy ugyanakkor száll le, mint én. :)

Azért ülök hátra, mert jellemzően az idősek nem szeretnek hátrabotorkálni, így nem foglalom el a helyüket, jobb a békesség. :D Sokszor annyian vannak, hogy a busz első felében az ülések mellett is állnak, ami szintén nem kellemes, mivel ki sem lehet férni mellettük, még egy ok, hogy hátra menjek.

2013. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyrészt távolsági busszal járok.


Általában vagy legelőre ülök a sofőr mögé, ahol előttem van a függöny és az üveglap, mert azon tükröződik a busz többi része és látom ki bámulja a fejem hátulról :D Meg ott elöl szeretek egyébként is ülni, senki sem lát rám igazán, biztonságot adó.


Vagy pedig a másik oldalon a legelső helyre ülök, mert ott kilátok a szélvédőn és figyelhetem az utat.


Illetve van, mikor leghátra megyek az 5 üléses részre, ott is az ablakhoz. Az ablak az mindig fontos, ha tudok, akkor oda ülök. Kívül nem szeretek ülni, mert ha elmennek mellettem, akik felszálltak, akkor néha hozzámérnek és azt utálom. Meg amúgy is olyan fura érzés kívül ülni, olyan, mintha bármikor leeshetnék középre :D Az ablaknál olyan biztosabb érzésem van.


De ha nem lehet nagyon válogatni, akkor leülök majdnem mindenki mellé, kivéve a nagyon kövér embereket és a cigányokat. Volt már, mikor melléjük is ültem, de hiba volt.

2013. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, oda ahol jó csajok ülnek :D vagy a legjobb. De sokszor nem ülök le, jobb állni. Ha igen, akkor ápolt külsejű emberek mellé, vagy szép lányokhoz. Öregek mellé soha... Egyébként a kedvenc helyem a csukló kezdete előtti ülések. Azok olyan otthonosak számomra :D
2013. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Én szeretek mindig ajtó közelbe ülni ha suliba megyek, hogy könnyen le tudjak szállni. Egyébként végállomástól végállomásig mindegy hol ülök hiszen egyszerre száll le mindenki. Én is szeretem azokat az üléseket amik magasabban vannak a többinél és elől is szeretek ülni hogy lássam az utat. A hátsó részre nem szoktam menni ott általában cigányok vannak.
2013. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Első szempontom: melyik oldal lesz a napos????? ( Nem mindig van függöny ugyanis).

Második szempont: hányan vannak a buszon? Logikus vagyok és hátulról kezdem el "feltölteni" a buszt.

Harmadik szempont: ablak melletti hely van-e?

Negyedik szempont: a szipogós bácsi hol ül.


Tehát nekem tökmindegy, hogy kettes ülés vagy szimpla, ablak melletti vagy sem. Ne égessen szét a nap és ne essen rám az eső+ a hó ( mert ilyenre is volt példa).

2013. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Ablak mellé soha nem ülök, mert az azt jelenti, hogy ha valaki mellém ül, beszorulok. azt meg utálom. Emellett szeretek az ajtó közelében ülni, hogy ha tömeg van, akkor is oda tudjak jutni jelezni, illetve leszállni időben. De, hacsak nagyon ki nem vagyok buikva, le sem szoktam ülni, inkább állok. Így nem kell a figyelnem, hogy ki ül mellém (zenét hallgatva sokszor nem hallom a 2szabad ez a hely" jellegű kérdéseket, bunkó meg nem karok lenni). Plusz ha állok akkor banyatankos piachuszárok sem engem zargatnak.
2013. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!