Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapest belvárosában miért...

Budapest belvárosában miért nincs egy ember se, aki a környezetére oda figyelne, és nem mocsokban élne?

Figyelt kérdés

Én BP mellett lakok, itt is van kosz az utcán, meg kutya piszok.

De ez egy steril környezet ahhoz képest, hogy a belvárosbanm mi van.

Az eszem megállt, mikor bementem, és az a dzsuva az utcákon, kosz, mocsok, és valahogy mindenhol vizelet szag van.

Az eszem megáll, hogy lehetnek ott ennyire leszarom felfogásúak az emberek?

Gondolom az utca nem magát koszolja be, hanem az ott élők dobálják el a csikket, a szórólapokat, és hugyoznak le minden falat.


Gondolom takarítják időnként az utcákat, de ha minden ott élő szarik rá, hogy tiszta leghyen már a belváros, nem hiába takarítanák az utcákat.

Miért van ott az emebereknek olyan felfogása, hogy kit érdekel, eldobálom a szemetet, lehugyozom a falat, és teli köpködöm a járdát?



2013. aug. 22. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:

"miért nincs egy ember se, aki a környezetére oda figyelne, és nem mocsokban élne"


Miért kell általánosítani?

2013. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkoztam augusztus 20.-n. Majdnem kertvárosban lakok XIII. kerületben, szörnyű ami belvárosban van. Mindenhol szemét, kosz, vizelet, kutyakaka. Itt nem pisálják teli a járdát, és szemét is alig van.
2013. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért a belváros se csak ilyen,nem mindenhol van ugyanaz.
2013. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én naponta számtalanszor ráncolom össze a szemöldököm és nézek csúnyán rengeteg emberre, mert azt látom, hogy megitta a kis energiaitalát a buszon és dobja ki az ablakból a dobozt, vagy otthagyja ahol ült, vagy megérkezik a busz és dobja el ahol éppen kedve van a félig égő cigijét, a szotyizó csapatokról már nem is beszélek. Katasztrófa ami ebben az országban megy, ha a rólunk döntő emberek mutyiznak mindenféle következmény nélkül, akkor a kis emberektől miért várjuk el, hogy érdekelje őket mekkora kupac szemetet hagynak maguk után. Nincs semmilyen érték közvetítve, csak éjjel-nappal bp, abban meg az a menő, aki keménykedik, aztán kész is. Nem érték ma tisztának és másokra odafigyelőnek lenni, mindenki lapít akkor is, ha szólni kellene valakire, hogy ne szemeteljen, mert csak őt verik meg érte esetleg.
2013. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szemetelés az egy dolog. Vannak, akiket elfeljtenek a szüleik arra szoktatni, hogy a szemét a kukába való, meg otthon is mindig mindent eltakarítottak utánuk gyerekkorukban. Ők ezt szokják meg kicsi koruktól fogva, később meg már reflexből eldobálnak mindent az utcán, ezek az emberek többnyire otthon is széthagynak mindent maguk körül. Én nem tudnék ilyet csinálni, de neveltetés kérdése, valakinek ez a természetes sajnos.

A vizeletszag viszont nagyrészt a hajléktalanok miatt van, ők örülnek, hogy egyáltalán van mit kihugyozniuk, nem hogy még a tisztaságra figyeljenek. Na meg a kutyapisi, azzal nem nagyon tud mit kezdeni még az a gazdi se, aki a kakit felszedi a kutyája után.

2013. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bp-re fogok suliba járni vidékről,többször voltam már bent az ügyeket intézni,de nekem is hányni lenne kedvem a büdös húgyszagtól és a mocsoktól!

Sokfelé jártam már Pesten és kb mindenütt ugyan az a helyzet.

Ha egy kicsit is oda figyelnének az emberek akkor nem lenne ekkora mocsok.

2013. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a hajléktalanok tudnak a füves részre pisilni érdekes módon. A belvárosban mind a járdára, pedig ott is van füves rész.
2013. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A belvárosban egy aránylag kisebb területen aránylag sokkal több ember fordul meg, mint akár csak a külvárosban, így az arra járó szemetelők, hányók, vizelők, firkálók és egyéb huligánok aránya is nagyobb. Vidéken és a külvárosban is vannak ilyenek, csak mivel kisebb a népsűrűség, kevesebben.

Szerintem 100 emberből kb. 1 szemetel, hány, vizel, firkál. De igazad van, ez tényleg nem helyes, és zavaró.

2013. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!