Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne kezdeni a testvére...

Mit lehetne kezdeni a testvéremmel, ha megsértődik és nem szól semmit, csak ütöget, vagy rugdos?

Figyelt kérdés

Ő 8 éves fiú, én meg 14 éves fiú vagyok. Be nem áll a szája, akármikor benyit a szobámba, mindig a Minecraft nevű számítógépes játékról bír dumálni, hogy ő ezt meg azt látta, meg hogy miket látott a Youtube-os Minecraft videókban, meg ilyenek. Engem már nagyon idegesít alapból a játék neve, és ha szólok neki (szépen), hogy nem érdekel a játék, akkor megsértődik, és nem hagy békén.

Az is szokott lenni a megsértődés oka, hogy bejön a szobámba, én meg gyorsan megjelenítem az asztalt, mert sosem szerettem, ha nézi valaki, hogy kivel beszélgetek Facebookon, és hogy mit. Nincs hozzá semmi köze. Ha megmutatom neki, hogy mit beszélgetünk, akkor kimegy, és elmondja anyának, ha olyat lát.

Kiküldeni nem küldhetem ki a szobámból, mert úgy sem megy ki. Csak elkezd provokálni, hogy nekem jön, miközben én ülök a széken, vagy csak elkezd ütögetni, rugdosni és mondogatja a nevemet. SEMMI mást nem mond.

Ha nem szólok neki, (mert gondolom, hogy maaajd megunja és kimegy), 5 perc után is folytatja, csak mindig erősebbet üt, ha meg rászólok, akkor is. Tehát semmit nem tudok vele kezdeni, mert annál jobban ütöget (vagy kiabál).

A szülőknek hiába szólok, mert egyébként rászólnak, de csak egyszer, az meg semmit sem ér. Ha próbálom azt tettetni, hogy például megyek valamit inni azt gondolva megint, hogy majd attól abbahagyja... hát nem. Mindenhová jön utánam, elmegy mellettem, miközben nekem jön. Mondogatja a nevem, kérdezem tőle, hogy "most már elmondod, hogy mi bajod van?". Nem szól semmit, teljesen megnémul ilyenkor.

Úgy szoktam lerázni, hogy elmegyek otthonról.


Egyébként a szülőkkel is ugyanezt csinálja, meg még az iskolában is, hogy ha akár véletlenül szólnak neki egy rossz szót (vagy csak ő érti félre), leblokkol. Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel? Gondolom, hogy ki fogja nőni, de mikor?



2013. aug. 26. 15:55
 1/6 anonim válasza:
Pár jókora pofon csodákra képes ;)
2013. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyszer volt már olyan, hogy annyira felidegesített, hogy olyan pofont adtam neki, hogy 2 méterrel odébb ment, .....

Akár hiszed, akár nem, csak elkezdett torokból sikoltozni, 5 percen keresztül csinálta, és közben ugyanúgy rugdosott engem.


Na én ezt nem bírom megérteni, hogy hogyan lehet benne annyi bátorság, hogy tovább provokálja az embert. Ha tudja , hogy még nagyobbat fog kapni. Ilyen gyereket még nem láttam, aki ezt csinálja.


Azon gondolkoztam, hogy azért van benne ez a bátorság, mert tudja, hogy anya úgy is engem fog leb*szni (egyébként is így szokott lenni)

2013. aug. 26. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Fúú, ahogy olvastam ez még az én agyamat is felb*szta. Hát én megmutatnám neki hogy milyen idegesítő amit csinált, tulajdonképpen megtenném ugyanazt vele, de mivel 14 vagy nem hiszem hogy megcsinálnád mert hát valljuk be elég fura látvány egy kamaszt ilyen gyerekesnek látni, meg ahogy sikoltozik.

Mindenesetre én a helyedbe még néhányszor felpofoznám hátha megtanulja, DE beszélgess el szülőkkel, mondd meg nekik hogy ez téged is nagyon idegesít szerintem őket is. Ez viselkedés probléma, kezelni kell.

2013. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom idegesíteni, akármiről beszélek vele, próbálom vele kifárasztani, de érdekli minden, még az is, hogy mit tanulok :D

Ha meg azt akarom megtudni, hogy mit csinál éppen a gépen, azt szívesen megmutatja.


Az ütögetést nem merem kipróbálni, mert akkor szalad anyához, ő meg elkezd velem kiabálni, hogy miért nem hagyom békén. Végül is jogos lenne.

2013. aug. 27. 11:42
 5/6 A kérdező kommentje:

Anyával beszéltem erről nemrég, ő is olyan (és tőle örökölte a testvérem is), anya olyan, hogy ha olyat kérdezek, vagy mondok:

1. vagy nem szól semmit

2. ha többször megkérdezem, kiabálni kezd, hogy "jajj hagyjál már békén ezzel"

3. vagy olyanra válaszol, amit nem is kérdeztem.


Apa megért engem, tudja hogy mi történik, de nem mindig tud segíteni, mert jár dolgozni.

2013. aug. 27. 11:50
 6/6 anonim válasza:
Ahh ez a legrosszabb kor, pont most vagytok a legkulombozobbek. O meg nagyon gyerek te meg mar annyira nem. Szerintem figyelmet akar. Vidd el sportolni magaddal, az neked is jo lesz meg neki is. Talan igy kifarad kicsit. Szobadr nem tudsz zarat tenni? Jutalmazd ha jol viselkedik es buntesd ha rosszul.
2013. szept. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!