Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adósság öröklése? Sehogyan...

Adósság öröklése? Sehogyan sem bújhatunk ki alóla a testvéremmel?

Figyelt kérdés
A szüleim hitelt vettek fel, adóstársként megjelölve engem és a kisöcsémet aki még kiskorú. Volt is ebből probléma, a gyámhatóságnál, hogy kiskorút nem is lett volna szabad, de aztán végül senki nem lépett semmit. Mi most a párommal albérletben lakunk, van egy kislányunk, a testvérem még általános iskolás. a hitel nagyon magas, nem tudom a pontos összeget, de havi száz ezer körül mozog a törlesztő. Még legalább 30 évig kell fizetni. A szüleim nem fogják tudni ennyi ideig fizetni, arról meg ne is beszéljünk, hogy ha történik velük valami. Mi nem fogunk tudni havonta száz ezret kifizetni, akkor éhen halunk, a kisöcsém meg főleg nem fog tudni. Én nem is értem, most szülőként belelátva ebbe, soha az életben nem tennék ilyet a gyerekemmel, hogy mikor még beleszólása sincs a dolgokba előre adósságot rakok a fejére. Én eleve nem akartam ezt az egészet már akkor sem.
2013. aug. 23. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni a hitelt még a válság kezdete előtt vették fel.
2013. aug. 23. 10:21
 2/65 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy ebben az esetben nem öröklitek az adósságot , hanem már a tietek most is, mert adóstársak vagytok, tehát ha a szülőtök most úgy dönt, hogy nem fizetni, akkor is nektek kellene, nem kellene elhunyniuk


(adósságot csak úgy nem lehet örökölni----ha a az öröklött vagyon kevesebb, mint a az adósság, akkor le lehet mondani, adósságot így nem lehet örökölni)

2013. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

Jaj igazad van, látod én ennyire nem is értek hozzá.

Hát ez még jobb :(

Egy kertes családi házra lett felvéve a hitel, ebben így mindkettőnknek van tulajdonrésze is. De amennyi hitel van rajta...

2013. aug. 23. 10:23
 4/65 anonim ***** válasza:
80%
ha majd ott lesztek akkor eladjátok a házat és kifizetitek a hitelt...
2013. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
57%
Utólag nem lehet megtámadni, hogy öcséd kiskorú volt mikor adóstárs lett? Te meg mondj le az örökségről, mielőtt még nagyobbra hág a hitel!
2013. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:
De nem tudjuk kifizetni a hitelt. Mi éppen hogy csak megélünk, a testvérem meg általános iskolás. A szüleimnek most be fog fuccsolni az, amiből eddig megéltek. A házat semmiképpen sem akarják eladni, de ha eladnák sem tudják abból kifizetni a teljes hitelt, maximum hitelátvállalással, vagy, hogyan lehetne eladni, vagy valami ilyesmit mondtak a múltkor. De én sajnos tényleg nem értek hozzá. :( :(
2013. aug. 23. 10:27
 7/65 A kérdező kommentje:
A múltkor alá kellett írni valami papírt. Akkor más képviselőt küldött ki a gyámhatóság, aki fel volt háborodva, hogy kiskorút nem vonhattak volna be. Akkor ő valamit próbált intézkedni, de végül nem lett az ügyből semmi. Így gondolom nem lehet már megtámadni.
2013. aug. 23. 10:28
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

Adostars megjelölése nem hasrautesre meg bemondasra megy. Ugyanolyan hitelbírálaton esik át, mint az adós. A kiskoru adós, adostarsnak eleve kizárt, egyrészt mert kiskoru - minimum 18 eves kell hogy legyen az adós- másrészt mert nincs jövedelme. A te esetedben meg csak ugy működhetett, ha te elmentel, atestel a jovedelemvitsgalaton ahol megfeleltek es alairtad a szerződést.

Szóval fussanak neki mégegyszer mi történt es mi a kérdés.

2013. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ti nem adóstársak vagytok hanem jelzálogkótelezettek. Tehát csak a házrwsz erejéig feleltek érte.
2013. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs rajta haszonélvezeti joguk, akkor eladathatjátok mivel tulajdonosok vagytok, ha a szülők nem egyeznek bele, akkor ki kell fizetniük , lehet ezt szépen rendezni (vita nélkül is)
2013. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!