Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami jó tipp arra, hogy...

Valami jó tipp arra, hogy hogyan lehet megkönnyíteni a reggeli felkelést? Nagyon megszenvedek vele.

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én egyből felpattanok az a legjobb ha csak halasztgatom majd 5 perc mulva meg ilyenek akkor nehezebb
2013. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ébresztőnek olyan számot rakok be, ami nagyon zúzos és nagyon utálom. Így egyből kipattanok hogy ki is nyomhassam, ja és persze ne közvetlen melléd rakd le a telefonod/órád, mert akkor hajlamos vagy a plusz szundizásra, ami sokkal rosszabb mintha egyből felkelnél.
2013. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek nagyon igaza van!

Ha talán kipihentebb vagy , akkor is könnyebb a kelés.

2013. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a világosság segít. Be engedem a napocsát :)
2013. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aludd ki magad!
2013. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A Tengerész ***** válasza:
67%
Korán kell lefeküdni(aludni). Ha kialszod magad van esély arra is, hogy minden vekker nélkül magadtól ébredj időben.
2013. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nagyon jótékony hatású, ha alaposan nyújtózkodsz felébredés és felkelés között akár 2-3 percig is, segít éberebbé válni is. Tapasztald ki, mikor a legjobb az ébredés számodra, ha alszol eleget. Nekem például amikor reggel 6ra jártam dolgozni és 5kor keltem, egész nap energikus voltam, de amikor 8-9 között kelek, hulla üzemmód indul. Ha okostelefonod van érdemes lehet leszedni valami programot (pl. Sleep as Android), amit ha beállítasz ébresztésre és magad mellé teszel az ágyba, megpróbál az ébresztési időhöz képest annyival hamarabb kelteni mocorgásod alapján, hogy enyhe alvás stádiumában legyél, ahonnan felkelni nem olyan, mintha lapáttal agyonvertek volna (mély alvásból kelve könnyen ez az érzésed lehet, egész nap el lehet cseszve).
2013. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szabolcs_'981 válasza:
Egy pohár forró kapuccsínó vár a konyhában. Erre gondolok minden reggel, így faja. Különben teljesen megértem a problémát. Télen könnyebb, menj ki az erkélyre :)
2013. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KovA1963 ***** válasza:
100%

Próbálj okot keresni miért nehéz.

Kevés-e az alvás vagy a minősége nem jó.

Utóbbiról néha csak úgy szerezhetsz tudomást hogy van aki valamennyire odafigyel rád alvás közben.

Pl. van olyan horkolás okozta légzészavar ami tönkreteszi az alvást.


Kísérletezz. Aludj máshol, máshogy. Aludj szabad ég alatt.

Váltózuhany lefekvés előtt - kissé kemény de hatásos.

És amit írtak: engedj természetes fényt a szobába.


Ez az egyik oldala a dolognak, ha az alvás miatt nehéz a fölkelés.


A lustikázhatnék az egy kicsit más :-)

Vágódj ki az ágyból ha eljön az ideje, ne adj időt magadnak csábulni/szenvedni... gyorsan légy túl a felkelésen.

Húzz fel egy vekkerórát amit nem érsz el az ágyadból.

Csinálj magandnak ágyból kicsábító dolgokat - programozd be a kávéfőződet, hogy várjon a kávécskád a konyhában pl. :-)

2013. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a kávé tényleg segít:) én még azt szoktam hogy amikor érzem hogy már késő van akkor kirakok egy pohár vizet meg egy törülközőt és reggel vizes törülközővel megmosom az arcom még az ágyban:)nekem ez is segít:)
2013. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!