Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami jó tipp, hogy jobban,...

Valami jó tipp, hogy jobban, folyékonyabban és értelmesebben tudjak társalogni?

Figyelt kérdés

Van, hogy beakadok beszélgetés közben, nem tudok mit mondani, nem tudok hozzászólni a témához vagy csupán csak az idegességtől nem jön ki szó a számból (hogyha például fontosabb emberrel beszélek, vagy az az ember rokonomnak fontos, tehát ha sokat számít az első benyomás és nagyon nem mindegy, mit gondol rólam majd a beszélgetés után).

Most már ráállok az olvasásra, eddig a tanulás miatt nem nagyon volt időm. Ha például hallok egy idegen szót, rögtön megnézem, mit jelent, szeretem bővíteni a szókincsem, de mégis sokszor megakadok vagy nem tudok szólni, ahogy említettem is.

Mit javasoltok ilyen esetekre?

Mi segít egy embernek, hogy jobban menjen neki a társalgás?

15/L



2013. júl. 2. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Olvasás,tájékozottság,élőbeszéd gyakorlása,rengeteg fogalmazás írása,szövegalkotás minden mennyiségben.Bátorság is valamelyest illetve nyitottság a külvilág felé.Egy beszélgetésed ne csak abból àlljon,hogy válaszolgatsz,hanem hogy te is érdeklődsz,kérdezel a màsik felől.Gondolj bele addig se kell törnöd magad..egy kommunikációs folyamat 2 emberen áll vagy bukik te is részese vagy ezt ne felejtsd el!
2013. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Minél többet olvass, ez az elsődleges. Az olvasásból rengeteget lehet tanulni.

Nézz jó filmeket. Itt a jón van a hangsúly, tehát színvonalasakat, nem dél-amerikai sorozatokra gondolok. :)

Legyél tájékozott, olvasd a napi sajtót is, ismerd a világ dolgait. Nem a napi politikát értem ezalatt, hanem úgy általában, hogy mi történik a világban.

Ha van valami különleges, speciális érdeklődésed (pl. szereted a csillagászatot, vagy bármi), akkor abból a témából legyél különösen felkészült.

Olvass utána a retorikának. Érdekesen, összeszedetten, színesen kell beszélni. Hagyni kell szóhoz jutni a másikat is, de te neked is beszélni kell.

Figyeld az embereket, legyél jó emberismerő. Akkor tudod felkelteni a másik érdeklődését, ha tudod, hogy mi érdekli őt.

2013. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Szombaton megyek majd a könyvtárba, esetleg tudtok jó könyveket mondani, ami érdekes és tényleg sokat lehet belőle tanulni (nem kifejezetten ilyen "tanulós" könyv, hanem valami érdekes)?:)

2013. júl. 2. 10:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát attól függ.Èn amikor olyan idős voltam,mint te faltam a Harry Potter könyveket.Mostanában Szabó Magdát olvasok, nagyon tetszik a stílusa.:-)
2013. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Harry Potter tényleg jó amúgy, hiába gyerekkönyv. Nekem nagyon sokat adott/ad a mai napig: normális, igazi konfliktusok, nem "tökéletes" szereplők, tini megoldások és hibák, jó párbeszédek... Akármilyen furcsán hangzik, szerintem tényleg lehet belőle sokat tanulni.


Ugyanígy nem rossz ötlet Szabó Magda sem, ahogy előttem írták, az Abigélt pl. érdemes elolvasni ÉS megnézni is (a régi sorozatot, szenzációs!).


Emellett könyvben ajánlanám még mindenképpen Jodi Picoult regényeit. Én nagyon-nagyon szeretem őket! Olyan problémákat dolgoz fel, amit senki sem szeretne átélni, ugyanakkor sajnos bárki bármikor belekerülhet (a legtöbbe): A nővérem húga, Törékeny, 19 perc...


Filmek közül is hadd ajánljak párat, amiket ilyen szempontból (is) érdemes megnézni: A kis hercegnő, Kétely, Forrest Gump, Nevem: Sam, a Keresztapa-filmek (bár lehet, hogy 15 éves lányként ez utóbbiakat még nem értékelnéd annyira, de ki tudja :)), Farm, ahol élünk-sorozat, Anna-sorozat, Száll a kakukk fészkére (könyvben is!)...

2013. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az Abigélt olvastam is és láttam is.

Filmekből láttam már a Forrest Gumpot, A Farm ahol élünk-et is (anyuval nagy kedvencünk) és hát az Anna filmek nagyon a szívemhez nőttek:)

2013. júl. 2. 11:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem az olvasás segített és egy amatőr színjátszókör. Manapság a legtöbb suli, kultúrház szervez ilyesmit. Én tényleg nagyon bátortalan, halk szavú voltam de ott néhány éven belül megtanultam szépen, jól artukuláltan, értelmesen beszélni, jó kiállással. Nagyon sok mindent köszönhetek a színjátszásnak.


21/L

2013. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Harry Potter, mint szépirodalom. Édes istenem. Olvass Örkényt, első nekifutásra. Egyébként fontos emberek nem léteznek, de erre idővel majd te magad is rájössz.
2013. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Senki nem azt mondta, hogy a Harry Potter a szépirodalom csúcsa, csak azt, hogy valóban szórakoztató és lehet belőle épülni, tanulni is.

Az Örkény sem rossz ötlet, de miért lenne baj, ha valaki Harry Pottert olvas?

Utálom, mikor jönnek ilyen okoskodó emberek, hogy ők majd jól megmondják a frankót...

2013. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Semmi nincsen a Harry Potterrel. Örkény meg csúcsszuper én mindkettőt olvastam már.;)
2013. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!