Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le?

Hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés

14vagyok (F) és ropogtatom az ujjaim jó gitáros szeretnék lenni de ettől úgytudom remegni fog az ujjam…

Kiskoromban szoktam rá de azóta megy már a hatodik napja próbálom abbahagyni még egy röpke ropp sem volt de még mindig van olyan ingerem meg néha reflexből nyúlok oda

Mit tegyek?



2013. aug. 29. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld elterelni róla a figyelmed.
2013. aug. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
helyezz ki egy célt magad elé, hogy mondjuk 3 napig nem ropogtatod, aztán egy hétig nem ropogtatod stb.. és ha véletlen megszegnéd, akkor vonj meg magadtól valamit (pl felezd meg a zsebpénzed stb. ) de sztem ehhez szükséged lesz a szüleid segítségére és egy elég erős akaraterőre, hogy betartsd és betartassák veled.
2013. aug. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szokj rá vmi másra pl.buborékfólia kipukkasztásra
2013. aug. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Idővel biztos jobb lesz. Ilyenkor mondjuk kéne valami mást csinálnod.


Mondjuk én 15 éve ropogtatom az ujjam és nem remeg.

2013. aug. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 pagratan ***** válasza:
Gitáros vagyok és mielőtt gitárhoz nyúlok átmozgatom a kezeimet, úgy mond tornáztatom, ekkor többnyire recsegnek az ízületek ez elkerülhetetlen. A ropogás legtöbbször az ízületek között lévő légbuborékok miatt van. Nem hiszem, hogy túlzottan káros lehet inkább csak ocsmány viselkedési forma, hogy folyton ropogtatod. Gitározás előtt azonban mindig melegítsd be a csuklód és az ujjaidat.
2013. aug. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alaque ***** válasza:

Tévhit. Nem fog tőle remegni az ujjad. Volt egy pali, valami vicces tudományos díjat is kapott arra, hogy bebizonyította, hogy ez egy tévhit: egyik kezén negyven évig ropogtatta az ujjait, a másikon egyáltalán nem, és semmi különbség nem volt a kezei állapota között.


Egyébként jó úton haladsz, így lehet leszokni dolgokról, hogy figyelsz, hogy ne csináld. Nem kell aggódni. :)

2013. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tipikus rossz szokas,mint a hajcsavargatas,koromragas. Nalam az utobbi volt, es ugy szoktam le,hogy, megfogadtam,ha 1 napig kibirom, kilakkozom az egyik kormom,ha utanna ujabb ket napig akkor a masodikat is kilakkozom es ha megis ragom,le kell torolnom egy kormomrol a lakkot. A jutalmam az volt,hogy ha az osszes kormom lakkos,akkor veszek egy nagyon draga chanel lakkot,amire regota vagytam. Tudom hulye megoldas de leszoktam:) es olyan buszke voltam a chanel lakkomra...:))
2013. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5! "A ropogás legtöbbször az ízületek között lévő légbuborékok miatt van." ????????????????????
2013. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat és ki fogom próbálni a javaslatokat is
2013. aug. 29. 12:08
 10/10 pagratan ***** válasza:
#8 "A kisízületekben ízületi folyadék van. Ez a folyadék biztosítja az ízületi felszínek egymáson való szabad mozgását. Az ízületeket tok öleli körül és tartja helyben az "olajozó" folyadékot. Bizonyos elképzelés szerint, amikor a manuálterapeuta csigolyák közti kisízület felszíneket eltávolítja egymástól egy gyors, impulzusszerű mozdulattal, hogy azok a helyes pozícióban kerüljenek ismét egymásra, akkor az ízületi folyadékban tartalmazott széndioxid buborékok szétpukkannak és a széndioxid molekulák visszaoldódnak az ízületi folyadékba. A buborékok pukkanása adja a roppanó hangot. A buborékok pukkanásával csökken a feszültség az ízületben. Más elmélet szerint, mivel az ízületi résben nincs levegő, csak a folyadék, ezért az ízületi felszínek apró mértékű eltávolítása során az ízületen belüli "vákuum" miatt az ízületi tok mozgása okozza a roppanó hangot."
2013. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!