Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szokjak le erről?

Hogy szokjak le erről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a problémám, hogy nem merem felvállalni magam és a családom. Nem tudom, hogy miért... Pl. mindig mások véleménye számít, félek, ha pl. csinosabban öltözködök, vagy felveszek valami feltűnőbb ruhát, akkor ki fognak beszélni a hátam mögött, ha hangosabban beszélek, vagy lazább vagyok pl. az utcán, akkor csúnyán néznek rám, szintén kibeszélnek, beszélgetésnél nem merek kapcsolatot teremteni, elmondani a véleményem, mert félek h kiröhögnek, nem értenek, hülyének tartanak, leégek. Szoktam magamnak felsőket kötni, nyakláncokat csinálni és ha kérdezik honnan van, akkor nem merem megmondani, hogy én csináltam, hanem azt mondom egy boltban vettem. Vagy ha megkérdezik mi apukám foglalkozása nem merem megmondani, mert félek, hogy megvetnek miatta, vagy hogy nincs kocsink és biciklivel, vagy gyalog járok mindenhova. Hogy tudnék erről leszokni? És felszabadultabban beszélgetni az emberekkel, hogy ne azon töprengjek, hogy mikor fogok leégni?
2013. aug. 25. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyanilyen voltam én is,aztán elkezdtem akarattal leszokni róla.Nem érdekelt már,hogy ki mit gondol,egyszerűen elmondtam a véleményem és nem is lett semmi probléma.Nem utáltak meg,nem beszéltek ki.Erőt kell venned magadon,ezt csak úgy oldhatod meg.

18/F

2013. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tanya válasza:
Csak mindig legyél önmagad. Kit érdekel, h mások mit gondolnak? Régen velem is ez volt. Olyan barátokat keress, akik megbízhatóak. Miért szégyelled, h mit dolgozik az apukád? Nem kell, hisz a családod, ha valaki ezt nem tudja elfogadni, azzal ne barátkozz. Ne félj. Ha félsz a beszélgetésektől, akkor először inkább csak kérdezgesd, h mik érdeklik, stb. Utána ő is vissza fog kérdezni és innentől sima ügy:)
2013. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kérdésem lenne hozzád: Sokszor tapasztaltál ilyet?

Amúgy abba gondolj bele, hogy nem feltétlenül gúnyolnak ki mindenért. Persze vannak olyanok. De nem ez az érdekes. Próbáld rávenni magad belülről, tapasztald meg mi lesz utána. Lehet, hogy pont megdicsérik például a felsőidet, meg a nyakláncaidat!

S tedd fel magadban ilyenkor a kérdést, hogy mi okuk lenne rá? Mi apád foglalkozására például. Miért ne válaszolnál nekik? Dolgozik, s minden egyes dolgozó ember számít. Nem szégyen.

Vagy például nincs kocsitok, biciklitek: Kit érdekel? Sokaknak nincs, főleg ha belvárosban laknak. Nekünk sincs, bár volt. De mi a metrót, buszt, villamost használjuk közlekedésre. Vagy a vonatot ha messzebb akarunk jutni.

S így tovább. Reálisan gondold át, s úgy igyekezz felvállalni magad! :) Hajrá!


13/L

2013. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk sincs kocsink, de tudom, hogy nem szabad szégyellnem! Nem tehetjük meg és kész! Tömegközlekedést használok, hiszen a belvárosban lakom, az autóra nincs is annyira szükségünk. Hidd el, hogy nem fognak megvetni azért, aki vagy! Ha igaz barétok, akkor így lesz!
2013. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!