Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tartják furcsának...

Mennyire tartják furcsának ezt az emberek?

Figyelt kérdés

Ha valaki nagyon csendes, nem beszél sokat, tényleg csak amit muszáj pl. egy munkahelyen, iskolában vagy olyan társaságan, ahol nem érez igazán közel magához másokat.

Aki csak azok közt tudja önmagát adni és feloldódni, hüyéskedni akikkel szoros a kapcsolata és érzi, hogy szeretik.

Ez olyan rossz dolog?



2013. szept. 6. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
De hogy akar közelebbi kapcsolatot kialakítani másokkal, ha nem hajlandó beszélgetni velük, csak röviden válaszolgatni, mert az ilyen olyannak látszik, mint aki nem is akar a társasági életben részt venni, sőt még ellenszenves viselkedésnek is gondolhatják, ami nem meglepő.
2013. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pl. ezek miatt:

Van, hogy az ember csalódik sokakban és utána nem igazán mer megnyílni másoknak és bízni bennük.

Meg van olyan társaság, ahol túl sok az okoskodó, akaratos és csak magával foglalkozó, akikkel fárasztó vitatkozni vagy oda se figyelnek arra, amit mondasz.

2013. szept. 6. 15:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első indok, az csak egy gyáva kifogás, semmi több. Az okoskodó, akaratos emberekkel meg nem kell egy társaságba kerülni, ha mégis elkerülhetetlen a dolog, akkor rájuk kell hagyni a dolgokat, nem kell velük vitatkozni semmiről, mert ahogy mondtad is, nem érdemes; foglalkozz a társaság többi tagjával.
2013. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én állandó beszédtéma vagyok emiatt, úgy látom, introvertnek lenni a 8. fő bűn. A munkatársaim folyton ilyenekről beszélgetnek, h mi volt a legutóbbi házibuliban, kin nem volt bugyi, ki kivel jött össze, kit kivel csaltak meg, mennyi alkoholt ittak, stb. Meg az esküvőjüket tervezgetik és hogy hogy fogják azt a barátjuktól kierőszakolni, egyfolytában panaszkodnak az időjárás miatt (Anglia), meg a shoppingolás a téma.

Én viszont nem szeretek bulikba járni, nem akarok görcsösen férjhez menni, szeretem az esőt és a hűvöset. És ha bármiről megosztom a vêleményem, ami általában eltér az övéktől, akkor úgy néznek rám, mint egy marslakóra és kibeszélnek a hátam mögött, milyen furcsa vagyok, ha meg nem osztom meg a véleményem, azért beszélnek ki, h milyen furcsa vagyok hogy nem szólok senkihez.

Szóval elég rossz dolog, nagyon furcsának tartják.

2013. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 LatDenRätteKommaIn ***** válasza:

"Ez olyan rossz dolog?"

Szerintem nem rossz dolog. A rossz inkább az, hogy ezért kiközösítenek, semmibe néznek munkahelyen, iskolában, ami még nem lenne gond, csakhogy sokan fizikailag is bántalmazzák az ilyen embereket, emiatt viszont depressziós lehet az illető, és ez még jobban megnehezíti a kapcsolatteremtést.


Nem szabad túlzásba esni, mert szerintem pont az általad felsorolt okok miatt nem lesz ezeknek az embereknek barátai, mivel mindenkiben ezeket a hibákat keresi, és így nem mer ismerkedni.


Egyébként én is viszonylag ilyen vagyok, nehezen barátkozok, és akikkel sikerül is, azokban is csak hibákat látok - így nem lehet élvezni az életet. Ezért sincs egy barátom se már.

2013. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!