Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet kimászni a depressz...

Hogy lehet kimászni a depressziból?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már úgy érzem mintha egy lezárt szobában lennék ahonnan nincs kiút. :S Van valami módszeretek? Mások is folyton piszkálnak hogy miért vagyok ilyen, de nem tudok változni :(

2013. szept. 19. 13:33
 1/7 A kérdező kommentje:
*depresszió akart lenni, elnézést
2013. szept. 19. 13:33
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Van egy tippem: menj ki egy estére te is az aluljáróba valamelyik hajléktalan mellé aludni. Ne vigyél magaddal se pénzt se kaját. Egy óra múlva mosolyogva mész majd haza, hogy van tető a fejed felett. Viccen kívül: segíts olyanokon akik nálad rosszabb helyzetben vannak és máris meglátod mennyi szép és jó dolog van az életedben.
2013. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló még sose volt depressziós. Szerintem aki ilyennel küszködik, nem nagyon kéne pont egy lehangoló helyre küldeni.


Nekem az segített, hogy "belassítottam", nem hagytam az agyamat zakatolni, meg tudatosan koncentráltam rá, hogy a kicsi dolgoknak is örüljek, de tényleg a nagyon-nagyon kicsi dolgoknak is, ami lehet akár csak egy napsugár pászma a szobában. És persze rájöttem, hogy nem kívülről fog valaki kihúzni belőle, hanem a megoldás belül van.


Tudom, hogy ezeket így leírni könnyű, gyakorlatban sokkal nehezebb, de nem szabad feladni.

2013. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sszerintem a depresszió nagyon összetett dolog.

Mindenkinél más,mindenkinél más miatt bukkan fel.

Nekem a változtatás segít.Például elköltöztem apámtól.Akkor

sok olyan új dolog jött az életemben,amit meg kellet oldjak,amivel foglalkoznom kellet.Nem volt időm azon gondopkodni,hogy milyen szar nekem.A nyáron megint monoton kezdett lenni az életem.Elindultam lefele,de jött egy kis változás.Elkezdődött az iskola.Megint annyi a dolgom,hogy nincs időm azon gondolkodni,hogy milyen szar is valójában.

Szerintem próbálj változtatni.Keress valami újj dolgot,ami leköt.

Ha nagy a gond fordulj orvoshoz.Bár vigyázni kell,mert ha nem figyelsz teletömnek gyógyszerrel,úgyhogy inkább pszichológushoz menj,mint pszichiáterhez.

Próbálj rájönni az okra és azon változtass!

Sok mosolyt az arcodra:-)

2013. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves egyes.Az nem boldogít,hogy másnak szarabb,mint neked.Jobban lehúz!!!!!
2013. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ok
2013. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha sikerül kimásznod belőle, lécci írd majd meg, hogy sikerült, mert nekem is jól jönne
2013. szept. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!