Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyire lejtőre...

Hogy lehet ennyire lejtőre kerülni? Hogy lehet kimászni belőle?

Figyelt kérdés

Azért ide írom a kérdésemet, mert itt sok jó emberrel találkoztam már... Igazából csak szeretném kiírni magamból a fájdalmamat...

Van egy férjem, két kicsi fiam... Átlagos, de boldog életet éltünk egészen 2 évvel ezelőttig... Akkor ugyanis a férjem elvesztette a munkáját, jött a lejtő... A bank már árverezte volna a fejünk felül a lakást mikor nagy nehezen álláshoz jutott a férjem, az utolsó utáni pillanatban... Ekkor kezdődtek az egészségügyi problémák, a férjem a szívével került kórházba, engem 3x kellett operálni, a gyerekek akik addig egészségesek voltak most hetente betegedtek le... Pozitív hozzáállás mondják... Én igyekeztem, de ahányszor megpróbáltunk talpra állni és pozitívan gondolkodni azonnal jött a pofon...

Valahogy össze kapartuk magunkat és 2 hónapja lett egy pozitív tesztem... Az én kis csillagom aminek annyira örültünk, a fény az alagút végén! Úgy éreztem ez egy jel, hogy minden jóra fordul! 1 hete elvetéltem... Már sírni sem tudok, elfogytak a könnyeim... Nem merek bizakodni mert eddig mindig akkor történtek a rossz dolgok... De tartanom is kéne magam, mert itt van a két fiam... A férjem az új munkahelyén ultimátumot kapott, vagy megy Németországba dolgozni, vagy kirúgják... Egyedül maradtam...


2013. júl. 5. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ti nem tudtok menni a férjeddel Németországba? Ha ő munkavállaló nektek is járnak a szociális juttatások az ő jogán. Ott is nagyon jó az ovi, iskola (nem tudom mennyi idősek a fiaid). A gyerekek ripsz-ropsz belejönnek a nyelvbe, ez tapasztalat. Szerintem jót tenne nektek egy kis környezetváltozás. A sok új élmény miatt , akár olyanok is, hogy másmilyen alakja van a kenyérnek, annyi pozitív inger ér, hogy az új környezet simán leköti a negatív gondolataidat.
2013. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem fog összejönni... A férjem 1 hónapot kint kell hogy dolgozzon, utána 1,5 hetet itthon...
2013. júl. 5. 08:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha végre kap a férjed jó állást, akkor már nincs akkor baj. Az, hogy Németországban kell lennie idönként - mert azért ha egy hónap ott, két hét itt, az nem annyira targédia, akkor nem maradtál egyedül.


A helyedben keresnék én is munkát, mert annyival is elöbb rendbejöttök anyagilag.

Az meg, hogy nem maradt meg a terhességed, pillanatnyilag ugyan rossz dolog, de azért ilyen helyzetben még egy gyereket szülni nagy felelötlenség lett volna eleve.


Ne hagyd el magad, kezdj te is dolgozni, és ne azon keseregj, hogy a férjen kicsit távolabb kapott munkát.

2013. júl. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hú, ez tényleg könnyfakasztó. Nem tudom, hogyan gondolkodol ott, legbelül, de nekem úgy tűnik, tényleg a végletekig, egészen a határokig vagytok leterhelve. És én hiszem, hogy ekkora terhelést, mégha átmeneti is, csak a legerősebbek vannak "megáldva".

Tényleg úgy látszik, mintha kiszúrna Veletek az élet, de próbáld úgy tekinteni, mintha nem a pofonok jönnének hosszú, tömött sorokban, hanem a pofonok után mindig megjelenne a láthatatlan, erős kéz, mely felszínen tart Benneteket.

Muszáj kibírni. Nagyon erősnek kell most lenned, és ami a legfontosabb, mindig mindenben össze kell tartanotok, hogy a próbatételek ezer meg ezer új szállal fonják körbe a kapcsolatotokat. Egymás felé is, meg a gyerekek felé is.

Édesanyád, testvéred, barátnőd nincs a közelben, aki Melletted tudna állni a nehéz időkben?

2013. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Most nem azért, nem bántásból, de a férjedre nem gondolsz? Egy keresetből éltek, a férjedet terrorizálják a munkahelyén...ha nem adja be a derekát, repül...ő vajon hogy éli meg, hogy nagycsaládos lesz, h még több éhes szájat kell etetnie az egy szem fizetéséből, ami ma még van, holnap meg ki tudja...

Én csak akkor vállalnám be a 3.-at, ha stabilizálódik az anyagi helyzet, mert félteném a férjem, h belerokkan a felelősségbe....de te tudod...neked biztosan csak az a qrva fontos, h 3 gyereked legyen, mert ez a te nagy vágyad...az eszem megáll az ilyenektől.

2013. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző amúgy te normális vagy? Vagy csak olvasni nem tudsz?
2013. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanezt kezdtem el én is írni, amit Te, utolsó, de aztán kitöröltem. Most viszont mégis kiírom. Azt hittem, biztos én ítélem meg rosszul azt a kommentet.
2013. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mikor terhes lettem még nem volt szó külföldi munkáról! És a férjem szerette volna nagyon a 3. babát, ő beszélt rá! Elnézést, hogy siratom a babát! Anyagilag meg nem állunk most rosszul hogy dolgozik!
2013. júl. 5. 11:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is valahol osztom az 5-ös válaszoló hozzászólását.

A pénz nem minden, de azért 3 gyereket etetni, felnevelni édeskevés a gyes + csp. Más ember örülne neki, ha lenne munkahelye, és nem azon keseregne, hogy külföldre kell mennie.

A mi helyzetünk is hasonló, annyi eltéréssel, hogy pár éve sem voltunk a lejtőn, de nem is éltünk nagylábon. 2. babánk születése után férjem cégénél közölték, hogy irány külföld. És nem Németország, hanem a Közel-Kelet, a háborús övezet mellett. Ment, mert szereti a munkáját, és mert nem mindegy, hogy 200.000 Ft-ot hoz haza, vagy 700.000-t. Most várjuk a 3. babát, azóta már többször ment ki, most is éppen kint van 1 hónapot.

Én nem siránkozok, teszem a dolgomat itthon a gyerekekkel, ahogy Ő ott kint. Értünk dolgozik, ahogy a Te férjed is a családjáért.

2013. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj....

Értem mit érzel!

Mi is car-árokba járunk,ha az egyiknél már a széléhez érünk,már egy másik pereménél találjuk magunkat... (nálunk általában anyagi vonzatú gondok vannak,ha éppen jó lenne,hát lebetegszik valamelyik gyerek).

Nekem is volt már 2 vetém,tudom mit érzel! Én is maradtam már itthon egyedül a gyerekekkel,ezt is átérzem!!


Tudod,én a cigányság lealsó rétegét irigylem e tekintetben. Olyan carnak bele mindenbe,majd lesz valahogy- és mégis élnek!! Na, ezt a hozzá állást igyekeztem leutánozni,és félig sikerült is, már nem aggódtam agyon dolgokat. Persze nem gányolom el a pénzt,oda figyelek a gyerekekre is.. :-)

És tényleg segít!! Jobban viselem a nehéz helyzeteket mióta úgy állok hozzá a dolgokhoz,hogy majd lesz valahogy. Ha kaki van,akkor már képes vagyok mosolyogva mesélni- nem panaszkodni!! mesélni! És büszke vagyok arra,hogy az ilyen nagy kakkancsban is együtt maradtunk,és kitartottam az ember mellett akit szeretek!! és tényleg,bármi jött,nem szaladt el egyikünk sem a gondok elől... Szerencsére nagyon talpra esett a Párom :-)jól választott a szívem :-D Van jövője a gyerekeknek!!


A kicsikkel itthon maradtam,mindent én csináltam,rossz volt este egyedül lefeküdni,anyagilag is lent voltunk nagyon! az első hónapokat végig sírtam míg este fürödtek a csajok,mondogatva,hogy nem ezt érdemlik sem a lányok,sem a Párom (de én sem). És én nem tudok semmit tenni,mert munka sehol a környéken,ha lenne is,hova tenném a gyerekeket,ráadásul a harmadik még 1 év alatti,anyatejes volt. Olyan szinten kivoltam,hogy arra szó nincs! Tavaly volt ez,év elején a Párom messze talált munkát,és nem maradt a csekkek kifizetése után 20 ezer forint sem a tárcámban,hogy abból pelenkát,kaját,ha kell gyógyszert vegyek.



Anyák vagyunk,ha a helyzet azt kívánja,a legnagyobb carban is erősnek kell mutatkoznunk! Nekem sikerült,így másabb,sokkal másabb!!!


Kívánom,hogy hamar helyre jöjj lelkileg és hogy a Párod találjon egy olyan munkahelyet,ahol megbecsülik-vagy legalább nem rúgják ki,de megfizetik :-)

2013. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!