Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szerintem...

Miért van az, hogy szerintem túl gyorsan növünk fel?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk, hogy te miért gondolod azt, hogy túl gyorsan növünk fel?
2013. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert azt sulykolják

Agyonterhelt a fiatalság.

Mindent elvárnak tőlük. És megy a szülőtől is a szent duma hogy én már ilyenidős koromban ezt meg azt csináltam.

((-Csináltál te,, öreganyád térde kalácsát))

És míg fiatalok vagyunk el is hisszük ezeket és megakarunk felelni ezeknek az elvárásoknak. Szerintem ezért nőnek növünk fel túl gyorsan.

Ha a szülők nem is ilyenek de a példa ragadós hiszen az iskolákban lesznek mindíg olyanok akik követendő példának tekintünk.

2013. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert muszáj.

Már az általános iskola 7. osztályában azért tanulunk, hogy az év végi osztályzataink megfeleljenek egy jó középiskolának, ezzel megalapozva a jövőnket.


13-14 évesen felvételit írunk, aminek szintén nagy súlya van. Az iskola választásról nem is beszélve.

És ilyenkor jön a java... Rengeteg tanulás, még több stressz, majd érettségi, esetleg közben már diákmunka, jön a főiskola, vagy a nagybetűs élet, rezsivel, bérletidíjjal, és munkahellyel.


Egyre nagyobb a teher, állítom, nagyobb stressznek van kitéve egy kamasz, aki tisztában van a tanulmányi eredményei jelentőségével, mint egy felnőtt, akinek már biztos munkahelye van.


Hogy vezeti le a feszültséget egy felnőtt? Barát/barátnő, alkohol, dohányzás, bulizás.

Egy tinédzsernek ugyanúgy le kell vezetnie a feszültséget, mint egy felnőttnek.


Erre sokan azt mondják, hogy még fiatalok hozzá. Na igen, de a rengeteg teherhez nem fiatalok? Vagy esetleg a 18. szülinap egy varázslatos esemény, ami után minden tini megtudja ítélni, beszabad -e rúgnia, rágyújthat -e, lehet -e szexuális élete?


A nemi élet, a dohányzás, és az alkohol fogyasztás jellemzően a felnőtt korhoz van kötve, és mivel a tinédzserek is élnek ezekkel, nyílván "felnőttesebbnek" tűnnek. Azok is.


A baj ott van, hogy egy átlag felnőtt azt látja, ahogy a felelőtlen gyökér összehányja a tereket, Facebookon villog az elfogyasztott alkoholmennyiséggel, vagy buszon él nemi életet.


Tapasztalatból mondom, hogy a fiatalok nagy része nem ilyen. Meglepődnétek, ha tudnátok, hány jó tanuló, példás magaviseletű gyerek bulizik, iszik, dohányzik, és soha egy szót sem szól róla...

2013. szept. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!