Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az olyanok akiknek nincs...

Az olyanok akiknek nincs génjükbe kódolva a 190 cm magasság azok hogy képesek még is 2m főlé növekedni?

Figyelt kérdés
Most csak azokról beszélünk akik valamilyen oknál fogva nagyon magasak, hogy érhetik el?

2013. okt. 7. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Ez egy adottság. Annyit lehet tenni, hogy valaki megfelelően táplálkozik és mozog, hogy normálisan fejlődjön.
2013. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontos magasság nincsen a génekbe kódolva.
2013. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Második: ezzel azt szeretnéd mondani hogy bármekkora lehetek csak rendszeresen mozogjak meg étkezzem?

mármint a bármekkora alatt azt értem hogy hiába vannak a családban alacsonyak én még is elérhetem kb a 190cm-et?

2013. okt. 7. 13:19
 4/8 anonim ***** válasza:

PONTOS magasság nincs, de kb hasonló magaságú lehetsz csak, mint a család többi tagja, annál le´nyegesen magasabb nem, max. néhány cm-rel.


Tehát ha a családban 170-180 cm között vannak az emberek, akkor te is kb ugyanennyi lehetsz, több nem. ROSSZ táplálkozás esetén lehet alacsonyabb, de akár mennyit is eszik, magasabb nem, legfeljebb kövérebb.

2013. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod befolyásolni a magasságod. A magasság több gén együttes működésének eredménye. Bár a környezet is befolyásolja, hogy mely gének maradnak némák, és mely gének kerülnek előtérbe.

A magasságod genetikailag előre programozott. Tegyük fel, hogy programozva van, te 170 cm magas leszel. Ha nem megfelelően táplálkozol, elképzelhető, hogy ennél alacsonyabb leszel. Ha jobban, egészségesebben táplálkozol, előfordulhat, hogy magasabb leszel.


De szabályszerűség erre nincs. Nem véletlen a feltételes mód. Ha a szüleid pl. 165-175 magasak, nagyon kicsi a valószínűsége, hogy 190 leszel.

2013. okt. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

értem de van rá esély ez a lényeg, igyekszem rendszeresen mozogni, szoktam tornázni naponta amit suliban tanítanak , jóga, tajcsicsün, Do-in aerobikféle torna,

táplálkozás hát éppen amit csinálnak itthon, de ha nincs akkor valami meleget összedobok én :) amit éppen tudok :)

nos a körülményeim én jónak vélném mert szinte mindennap feldobott vagyok, jól érzem magam, ha meg valami akadályoz benne akkor megigyekszem elfelejteni.

2013. okt. 7. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
én szüleim 160 kb anyám 170 apám, én 14 évesen vagyok 182 cm.:D komolyan
2014. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ma 16:37-es: a magasságot nemcsak a szüleidtöl örökölheted, hanem az öseidtöl is.
2014. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!