Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj lenne velem? Miért nem...

Baj lenne velem? Miért nem szeretem, ha bámulnak? Miért bénázok mindig csak akkor?

Figyelt kérdés

Nem szeretem, ha néznek, pontosabban azzal nincs bajom, ha a boltban, utcán, buszon rám néznek, de azt nem szeretem mikor figyelnek hosszabb ideig.

Amikor mondjuk unokatesómnak segítettem a kertben dolgozni, és a szomszéd ült a teraszán, és nézte hogy dolgozok, akkor ilyen rosszul éreztem magam. Ilyen kényelmetlen érzés fogott el, elejtettem a gereblyét, kiesett a kezemből a láda... :S

Mentem az járdán, és kint beszélgettek a bolt előtt emberek, és 2-3an elkezdtek bámulni de már messziről mikor jöttem, és egyszerűen ilyen rossz érzés fogott el, és majdnem neki is mentem a villanyoszlopnak... :S


Ugyan így nem szeretem, ha állok a megállóban, és valahol kint cigiznek, és engem néznek hosszú perceken át.

Most nem azt mondom, hogy mindnki nézze a földet maga előtt, nem nincs bajom, ha megnéznek, de ha hosszú percekig bámulnak az valahogy rossz érzéssel tölt el.

Étteremben is olyan helyre szeretek ülni ahol mondjuk a fal van velem szemben, vagy háttal ülök mindenkinek. Egyszerűen nem értem miért.


Baj lenne velem? Miért érzem ezt?

Más is van ezzel így?



2013. okt. 7. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel sokszor.


Nagyon idegesít az is, hogy ahol lakom, ott a szemben lévő házban a negyediken állandóan kint van egy nő az ablakban. Nyilván én is kinézek bentről, onnan tudom,hogy ő ott van. De én nagyon nem tartom helyénvalónak, hogy onnan bámul. Valahogy sérti az intim szférámat.


Korábban nem voltam ilyen. Mostanában szerintem azért, mert úgy érzem nem vagyok jó nő.

2013. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel.

Tipikus szociális fóbia.

2013. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Téged érdemes nézni! Mindig történik valami érdekes, ha várakozásteljes tekintetek szegeződnek rád! :-)
2013. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok ezzel és bár egy kicsit leküzdöttem ezt magamban, de még mindig zavar. Nem tudom, hogy miért kell tátsák annyian a szájukat, semmi különleges nincs rajtam.
2013. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piriiiiii ***** válasza:
92%
Már nem azért, de szerinted ki szereti, ha hosszú percekig mereven bámulja valaki?
2013. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A sztárok, modellek?
2013. okt. 7. 17:31
 7/8 Angelik@ ***** válasza:
100%
Nincs esetleg önbizalomhiányod? Csak azért kérdem, mert velem is mindig ugyanez történik. Ha bámulnak, akkor mindent elrontok. Mikor vizsgáztam, szinte tökéletesen megtanultam mindent(gyakorlatban is), de mikor több ember figyelte hogy mit csinálok, mindent elrontottam.:D Sajnos ez ma sem változott, talán egy nagyon picit enyhűlt, de tudom magamban kell helyre raknom a dolgokat.
2013. okt. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
én is ilyen vagyok :) bár én már eleve elkönyveltem magam antiszociálisnak,de tényleg xd ugyan ez van mint veled,utálom ha néznek,egyszerűen zavarba jövök és minden mozdulatomra elkezdek figyelni ami miatt elbénázok mindent és tiszta cink lesz az egész.ha beszélgetek valakivel és az illető a szemembe néz,nem bírom sokáig szintén zavarba jövök és csak annyit mondogatok hogy aha igen..ha az utcán megyek és szembe jön velem valaki a földet bámulom nehogy rám nézzen.szóval vagy tényleg antiszociális vagyok vagy nem tudom mi bajom de nyugi,én vagyok rá az élő példa hogy van a tiédnél rosszabb dolog. :D 13/L
2014. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!