Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kelek fel, illetve...

Miért kelek fel, illetve miért nem tudok tovább aludni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne olyan problémám kb. 1 hete már folyamatosan, hogyha lefekszek elalszok 10-20 perc múlva mert még TV-zek, felkelek egy éjszaka alatt min. ötször, és alig bírok akkor visszaaludni. Hétköznaponként amikor Suli van akkor szoktam menni aludni 10-kor és felkelek 7-kor. Ugye az éjszaka alatt min. ötször felkelek,mint említettem.


Régebben volt egy fél éves depresszióm , jártam pszichiáterhez, illetve pszichológushoz. Szedtem ilyen gyógyszereket amit felírt a pszichiáter. Az még mindig van, mert nem nagyon szedtem régebben. Most is kicsit visszajött a depresszióm, illetve nem tudom, hogy az -e. Mostanában elég ingerült, vagyok. Lásd : http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


Lehet azért van ez, mert a TV folyamatosan megy, meg a lámpa is minden éjszaka? Ne értsetek félre, nem félek a sötéttől, és nem vagyok dedós, de egyszer játszottam a tűzzel, és furcsa dolgokat látta,hallottam,érzékeltem, illetve amikor Alvási bénulásom / Paralízisem van, akkor mindig hallucinálok valami asztrál szörnyet, démont, stb-t. Ez miért lenne? Kérem az igénytelen, leszólós kommenteket kerüljétek, és segítsetek rajtam, lehet itt is a komment szekcióban, illetve privátban is írni, mindenkit meghallgatok. Csak ne olyan választ adjatok hogy "igen" fejtsétek ki amit akartok írni, és ne egy mondat legyen.

Köszönöm. További szép napot.


Ja, és elfelejtettem, elég hangosan hallgatom a zenét, mostanában Fejhallgatón nem is hallgatom, hanem hangfalon, olyan hangerőn, hogy lehet hallani ki az utcára a zenét. De szoktam amikor csak 20-30%, meg 50-70%. 80-100% ritkán szokott lenni.


2013. okt. 8. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezekről a szörnyekről meg démonokról nem tudok sokat mondani, viszont ha ilyen sokat felébredsz éjszaka, akkor nem tudsz elég mélyen aludni. Szerintem a suli miatt stresszesebbek a napjaid, szorongsz, idegeskedsz, aggódsz és ezért ébredsz fel éjszakánként. Ha van gyógyszered azt most ne véletlenszerűen kezd el szedni, szerintem menj vissza az orvoshoz, aki utoljára is kezelt.
2013. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Menj alváslaborba. A háziorvostól kell beutalót kérni.

Én is járok alváslaborba, igaz, teljesen más okból. A depresszióhoz, alvásparalízishez nem nagyon értek, azt viszont tudom, hogy az alváslaborban ilyen problémákkal küzdő betegeket is kezelnek egy csomót. Amikor először mentem, akkor engem is végigkérdeztek, hogy szoktam-e hallucinálni stb, amiket írsz, persze a válaszom nem volt, mert nekem másfajta alvászavarom van (amelyre egyébként kaptam is gyógyszert, és azóta tünetmentes vagyok, teljesen normális minden).

Annyit tudok mondani, hogy amit a somnológus (alvászavarokkal foglalkozó orvos) nekem mondott, hogy minden alvászavar esetében érvényes, hogy amikor alszol, akkor legyen lehetőleg csend (ha forgalmas út mellett laksz, azt nyilván nem lehet kiiktatni, de kapcsold ki a tévét, zenét stb.), és sötét. A szoba legyen hűvös, legyél betakarózva. Az agynak minél nagyobb csendre és sötétre van szüksége ahhoz, hogy pihenni tudjon. Az ágyat lehetőleg csak alvásra és olvasásra vagy szeretkezésre használd (így mondta nekem is az orvos), ne tévézz vagy egyél stb. az ágyban. Az ágy, hálószoba kizárólag funkciója a pihenés legyen. Ennek érdekében a hálószobád összképe is legyen minél megnyugtatóbb: legyen rend, tegyél ki megnyugtató képeket stb.

Ezek az általános tanácsok alvászavarok esetére, konkrétabb diagnózist a somnológus tud felállítani.

2013. okt. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépe köszönöm, aggódnom kéne hogy 15 vagyok,és ilyen gondjaim vannak? Vagy csak a kamaszkor egyik tünete?
2013. okt. 8. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én teljesen más típusú alvászavarom is kamaszkorban alakult ki, úgyhogy annyira nem gáz a dolog, bár azért azt komolyan mondom, hogy menj orvoshoz.
2013. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:S Valahogy sejtette, megpróbálom, és ha nem sikerül elmegyek orvoshoz, megbeszélem anyámmal.
2013. okt. 8. 15:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Sejtettem*
2013. okt. 8. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!