Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Magyarországon is olyan...

Ha Magyarországon is olyan sok nőt megerőszakolnak este amikor egyedül mennek haza, akkor miért teszi ezt mégis sok csaj?

Figyelt kérdés

Nem félnek?

Én félnék haza menni egyedül este, ha nő lennék.


2013. okt. 9. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most minden nőnek aki munkából megy haza, ajánld fel hogy hazakíséred. Meg reggel is amikor mennek dolgozni, mert 6-kor még sötét van. Én egyébként hamar le szokatnám az ilyen férfiakat. Azonnali halál. Az ilyenek nem érdemlik meg hogy közösségbe éljenek. Nagyon sok embernek nincs párja, mégis bezárkóznak és megoldják maguk. Nagyon sajnálom akivel ez megtörtént. Egész életében kihatással van az életére, aki csinálta az meg rég elfelejtette, és pláne nem érzi át a súlyosságát.
2013. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy akkor is haza kell menni, akkor mit javasolnál erre az esetre?


Ha valaki rendszeresen túlórázik, és későn kell hazamennnie, tán költözzön be a munkahelyére? (egyből kirúgnák)


Vagy ha nyelvórára jár esténként...

Vagy ha néha találkozik barátokkal esetleg vásárol vagy színházba megy... Mindig mindenről lemondani és otthon ülni?


De ősszel és télen elég annyi is, hogy 16:00-kor végez az ember, már sötét van... Ráadásul ha 70 km-ről ingázik vonattal... Akkor 18-19 óra mire battyog hazafelé a saját falujában, közben nem is csavargott, hanem egyből ment haza. Még a vonaton is veszélyben van.


No szerinted mit kéne tenni? mit tennél fenti esetekben, ha nő lennél?

2013. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

És akkor hogy menjek haza?

16:30-ig dolgozom,fél óra hazaérni,lassan már elindulni is sötétben indulok haza,és még boltba is be kell menni.


Még egyetemistaként Miskolcon az avason laktam.Nem egy biztonságos környék.Gázspré volt mindig a zsebemben,fél pillanat alatt elő tudtam venni,használtam is.

Okosan kell.

2013. okt. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Te teljesen hülye vagy.

Igen, ezek után senki ne menjen sehova, mert megb#sszák!

2013. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát azért tesszük, mert haza kell jutni aludni, pihenni. Nekem pl nem lenne pénzem arra, hogy felbéreljek mondjuk egy behemót férfit, aki reggel-este kísérget és testőrként szolgál...


És fura, de valahogy még mindig nem félek, nem rettegek attól, hogy velem is megtörténhet.

Nem mondom, vannak néha percek, amikor veszélyben érzem magam, vagy olyan helyszínek, ahol tudom, hogy jobb sietni.

Pl ha kevesen vannak az utcán és valaki közel mögöttem hasonló tempóban jön, attól szoktam parázni.

Vagy vonaton, bkv-járműveken, megállókban, ahonnan nehezebb elfutni, ott is többször megijedtem már...


Viszont a nyílt utcán vidéken, vagy nem túl forgalmas utakon, mezőkön átmenni... Ezektől kevésbé tartok, mert egyrészt szinte bármerre tudok szaladni, másrészt mi az esélye annak, hogy ott valaki pont arra vár, hogy engem leüssön, megerőszakoljon, bármi...

Én úgy gondolom, az a bűnöző is inkább oda megy, ahol nagyobb az esélye a kapásnak. Vagy pedig kifigyeli az áldozatát, és ha tudja, hogy kietlen helyen jár, akkor megy oda lecsapni rá.

Pl ez a szegény soroksári futó nő... Fogadni mernék, hogy nem véletlen lett elkapva a kietlen tájon a sötétben, hanem mivel mindig arra futott, gondolom azonos időben, így annak a vadbaromnak, aki kiéhezett rá, könnyű volt elkapnia a sötét és kietlen helyen...


Ezért pl jó, ha mindig más útvonalon járkálunk, ha sötétben járkálunk... szerintem...

2013. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Azért nem kell meglincselni a kérdezőt. Ő arra gondol, hogy miért egyedül megyünk haza, nem arra hogy hazamegyünk a sötétbe. Okosok! Mindig van mibe belekötni mi? :)


Nos, hogy válaszoljak is. Mi nők ezt szoktuk meg. Nincs mindig mellettünk egy pasi, aki kísérő szolgálatot tud teljesíteni.

Mivel te pasi vagy, tedd föl magadnak is a kérdést. Este sötétben a férfiakat is érik támadások. Rablás, vagy csak egy kötekedésből indult jó nagy verés úton hazafelé.

Az életben vannak veszélyforrások, ezzel együtt kell tudni élni, és amennyire lehet le kell csökkenteni a kockázatot.

Útvonal megválasztása a legbiztonságosabban, spray, stb.


Szóval a férfiakra leselkedő veszély ellenére Te kimész az utcára? Gondolom igen. Miért?

2013. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért az ilyen típusú nemi erőszak nem annyira gyakori - vadidegen akárki(k) lesben áll(nak) és elkap(nak) egy arra járó nőt - attól függetlenül, hogy sajnos történt ilyen nemrégiben. A legtöbb nemi erőszak nem így néz ki.


Kérésedre válaszolva: nem félek, nem járok vészes környéken. Ami másokat illet, nem mindenki engedheti meg magának, hogy társasággal menjen haza és nem is mindenki vágyna rá. Nem az emberek mozgását, egyedül közlekedését kéne óvatosságból korlátozni, hanem a közbiztonságot helyreállítani, és szigorítani a büntetésrendszert.

2013. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Milyen sok nőt erőszakolnak meg este, amikor egyedül mennek haza?


A legtöbb nőt családon belül erőszakolják meg. Akkor családban sem éljünk?

2013. okt. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozom, hogy eddig egy idióta se jött még itt azzal, hogy a nők tehetnek az egészről, mert kihívóan öltöznek.


Kérdező, mi is félünk hazamenni, de attól még nem lehet folyamatosan rettegésben élni, másrészt élni is kell. Nyilván elővigyázatosak vagyunk, én mindig a lámpák alatt megyek, jól kivilágított helyen, stb.

2013. okt. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pl ott van a pécsi polgármester kislánya akit mint utólag kiderült megerőszakoltak. Egyedül ment haza éjjel egy buliból. Elmehetett volna pl taxival is haza. Akkor elkerülte volna.
2013. okt. 9. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!