Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, akik már kora reggel a kocsmában ülnek és isznak?

Figyelt kérdés
Vagy akik pl. éjszakás műszak után egyből elkezdenek italozni , ahelyett , hogy aludnának ?

2013. okt. 15. 09:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Van szerencsém ismerni ezt a réteget,közülük pár személyt közelebbről is.Az összes ilyen ember alkoholista,akinek valamiért boldogtalan az élete,amit persze tehetne tartalmasabbá és jobbá,de nem is akarja.Számára könnyebb a borgőzben üldögélve kezdeni és befejezni a napot.Azt hiszi,ettől könnyebb lesz elviselni az életet.Folyamatos illúzióban akar élni,miközben folyamatos önbecsapásban dagonyázik.
2013. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Elég sok ilyet látok, sajnos.Ilyenkor el szoktam azon gondolkozni,hogy mi vezeti őket az alkohol irányába.Nem nézem le őket,mert nem tudhatom miért nyúlnak hozzá,bár az emberi gyengeség jele,ami idővel függőséget okozott náluk.

Minden bizonnyal volt egy pont az életükben,amit nem tudtak elfeledni,vagy nem tudtak rajt túl lépni csak az alkohol segítségével.Nem minden embernek sikerül minden gátat át ugrani öntudatosan, és azt hiszik az alkohol megoldás lesz ,vagy könnyebbé,elviselhetőbbé teszi az akadályon át vezető utat. Pedig ez egy tévhit! Az alkohol káros,és butít,na meg persze függővé tesz.A kellemetlen mellékhatások,a szagok, májon okozta hatások,stb..--ről meg nem is beszélve.

2013. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Régebben dolgoztam vendéglátásba, ott találkoztam ezzel a réteggel.

Általában tanulatlan, létminimum alatt tengődő emberek, akiknek talán az egyetlen örömük az alkohol.

Mivel általában buták, nincsenek barátaik, ha meg vannak ugyanabból a körből kerülnek ki, és ugyanúgy megisszák a 7-8 kisfröccsüket egymás után gyorsan, hogy hamar hasson, és ne kelljen a szomorú valóságot látni.

Nem dolgoztam rossz helyen, tehát ne sarki kocsmát képzeljetek el, mégis sok ilyen volt.


A másik amit írsz, a munka után rögtön kocsmázók köre.

Általában gyári munkások voltak, akik mint a robotok szó nélkül csinálják a monoton kis feladatukat 8 vagy 10 órában. Ha hozzájuk szólnak, akkor is csak azért teszik hogy lehordják őket.

Meló után ezért bejönnek egy sörre, egy felesre, ott vannak 10-20 percet amíg nem megy a következő busz, és irány haza, mert reggel ismét kellenek a robotok.


Nagyon sajnálom sokukat. Persze ez nem mentség, mert ha valaki erős jellemű akkor ki tud törni innen, de hát lássuk be akikről szó van, nem ezt a tábort erősítik.

2013. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Ismerős!Van egy ilyen szomszédom például.

Reggel, meló előtt beül a kocsmába(irodában dolgozik, a kutya nem veszi észre, ha spiccesen megy be).Munkából hazafelé szintén első útja kocsmába vezet.hétvégi kikapcsolódás:kocsma, viszi a gyereket is....

Az uraság csak a drága italokat issza meg, pedig elég sz@rul állnak anyagilag.

Eddig csak a hazafelé jövettel volt gond, mert előfordult párszor, hogy a lépcsőházban eltévesztette a ház számot és a szomszédba akart "hazamenni".Ilyenkor udvarolhatnékja is támad és ha már megindult a szomszédasszony után be az ajtón, akkor ugye be is próbálkozik.Erről szerencsére leszokott, miután az egyik jól fejbe bas -zta papuccsal.

Most odáig fajult a dolog, hogy a munkába menet is nehézkes lett, mert már menet előtt nem csak a kocsmában iszik, hanem biztos ami biztos, otthon is.Úgyhogy már az ajtón kimenet totál káros.Múltkor fel is borult a ház előtt és megsérült, kórházba került.Gyomormosás, stb...Remélem, ez ebből tanul...

Mi a véleményem?Finoman szólva nem szeretem az iszákos embereket!A családban az ilyen katasztrófa!Én nem sajnálom és tekintem betegségnek.Az ő döntése volt, hogy iszik,vessen magára az ilyen.

2013. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem egy ilyet látok, főleg vidéken. És nem csak idősebbeket, hanem huszonéveseket is, akik a meló után egyből a közeli kocsmába mennem, és nem haza. Mindennap.

Én úgy látom, magasabb szintű szórakozásra nincsenek sem lehetőségeik, sem igényük. Falvakban pedig rengeteg olyat látok, hogy a kis segélyüket isszák el, az életszínvonal pedig a béka segge alatt van. Valaki azt nyilatkozta egyszer, ez a réteg tükröt mutat, mennyire megy jól vagy rosszul az adott országban, térségben. A kilátástalanság, a rossz munkalehetőségek, a folyamatos létbizonytalanság hatására egyre többen élnek így, legalább egy kis boldogságot csempészve az életükbe.

2013. okt. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%

Hát tudod, ha valakinek ez a boldogság, az nem is érdemel jobbat.

Én nem lakom kisvárosban, mégis sorra szünnek meg a színvonalasabb szórakozóhelyek és gyakorlatilag már csak a kocsmák vannak, meg az éttermek.Valódi szórakozási lehetőség nagyon korlátozott.De én azt mondom, a havi cigi meg piapénzből ki lehetne ám hozni simán egy mozi vagy színházjegyet, a könyvtár is potom összeg, évente egyszer befizeti és járhat kedvére, kultúrált helyre.

Vagy egyszerűen üljön össze otthon a haverokkal, pia cigi helyett lehet üdítő, popcorn, van tv , stb.És még sorolhatnám.Tényleg sík analfabétának kell lenni, ha valaki a kocsmán kívül abszolút nem talál más alternatívát a kikapcsolódásra!

2013. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
6/6-ez a szemszög ,nagyon igaz!! De a lelki bajokra nekik az ital a gyógyír,gondolják ők!!
2013. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Épp az, h a 6-os baromságot írkál.

Ezek az emberek nem jó kedvükben alkoholisták, hanem mert kilátástalan az életük.

Én borsodi vagyok, nálunk 5-6 falura jut egy fatelep meg a 5 bolt ahová lehet menni dolgozni aztán cső.

Persze reggeltől-estig.

Aztán van, h ki se fizetik az embereket.

Csak mielőtt elkezdődne az okoskodás, h miért nem így meg úgy...

Színház?

Legtöbb ilyennek egy farmerja nincs, nem h kiöltözzön.

Másrészt nem tudja lekötni, két-három óra egy előadás, utána?

Viszont 1500 forintból elég jól be lehet akasztani egész napra.

Szal én megértem őket, legalábbis a javát, mert van persze mihaszna is köztük.

2013. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, egy párszor 40-es, jól öltözött férfiakat is láttam lepukkant kocsmákban és nem tudom, hogy már a hanyadik kupicánál tarthattak :)). Az biztos, hogy ez a business mindig jól ment (sajnos), játékgépekkel, akármilyen gazdasági válságban.

Mondjuk szerintem erősen errefelé fog vezetni az útjuk azoknak a mostani 18-25 éves fiataloknak és megdöbbentő, hogy főleg lányoknak, akik úgy isszák a whisky-t, mint a vizet:

[link]

2013. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

"Színház?

Legtöbb ilyennek egy farmerja nincs, nem h kiöltözzön."


Nincs farmerje?Akkor talán ruhára kéne költeni/gyűjteni a pénzt alkohol helyett.Én nem írok hülyeséget, aza hülye aki ezt nem fogja fel, hogy mekkora esztelenséget művel az alkoholizmusával.

Nem jókedvükből alkoholisták...Hát talán fegyverrel kényszerítették őket, hogy igyanak?Ezt mindenki maga dönti el.Normális ember tudja, hol a határ és képes fontossági sorrendet felállítani.

Tudom én, hogy sz@r tud lenni az élet, nekem is vannak nagy gondjaim, meg kilátástalan helyzeteim, mégsem jutott eszembe még soha, hogy az alkoholtól várjam a megoldást, mert nem fog semmit megoldani.Jól néznénk ki, ha mindenki a sárgaföldig inná magát, mert gondjai vannak.

A józanság a legnagyobb kincs!

2013. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!