Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a bajuk az embereknek...

Mi a bajuk az embereknek azokkal, akik mindent szeretnek, ami "menőnek" számít?

Figyelt kérdés

Na most fogjátok azt mondani, hol menők ezek, de a korosztályomban sokak annak tartják.


Van az egyik csaj(17), és Ő mindent szeret ami "menő" ilyen tetoválás, piercing, hajában vannak festve színes lila-rózsaszín csíkok, műköröm, vadászgörény, farkas, akkor ezek a romantikus vámpíros filmek.

Tudom sokak szerint ezek inkább szánalmas dolgok, de ahány éves Ő ott sokan ott izélnek, hogy "jaj! mutasd meg a tetoválásod!" Mert van neki, meg piercingje több helyen is, engem nem érdekel, én nem is varratnám össze a bőröm, de az Ő dolga.

Na és most a kérdés. És erre a lányra mondta egyik haverom, hogy "ja, az a csaj... Ja az is mindent majmol ami "menő" vagy egykoron az volt...

Na de ezzel mi baj? Miért baj az, ha valaki minden dolgot szeret, ami egykoron, vagy manapság "menő" dolognak számít?



2013. okt. 16. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem baj. Csak az emberek olyanok, hogy mindenkiben azt keresik, hol köthetnek belé.

Egyébként a tetoválást meg a piercinget én visszataszítónak tartom, főleg egy lányon, de ettől még nem fogok leszólni senkit. Az ő teste, azt csinál vele, amit akar. :)

Csak azt tudom tanácsolni, hogy nem szabad minden jöttment véleményére adni. Bármit csinálsz, mindig lesz valaki, aki beleköt.

2013. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem egyedi, nincsenek saját kedvec dolgai, hanem csak azokat majmolja, amiket más is.
2013. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
86%
Talán mert nincs saját egyéniségük, hanem mindent likeolnak amit lenyom a torkukon a média.
2013. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Pont ezen gondolkoztam a multkor.

Velemenyem szerint az olyan embereknek, akikre minden aktualis divathullam hatassal van, nincs egyenisegük. Nem tudjak, mit szeretnek valojaban, mit akarnak, kik ök, honnan jönnek es hova tartanak. Nincsen tartasuk, elveik, semmi szilard az eletükben. Ezert majmolnak es követnek mindent, amit latnak/hallanak es mennek a birkanyaj utan.

Ez tini korban jellemzö, söt, ez a menö. De kesöbb sztem gaz, meg hat meglehetösen szanalmas is na.

22L

(Bocs a sarkitasert es az altalanositasert. Csak probaltam erthetöve tenni.)

2013. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
#4: attól, mert valakinek tetszik az, ami divatos, vagy divatos volt, annak miért ne lehetne egyénisége? Ez megint csak egy ócska előítélet.
2013. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mainstreamet szeretik, és ha nem lenne mainstream, nem is szeretnék. Tényleg nincs egyéniségük, vállalom a második lepontozást is.
2013. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mas az, amikor tetszik egy-ket divatos dolog, es "beepited" az egyenisegedbe. Es mas amikor minden apro hullam hatassal van rad, mindet magadba szivod, de amint elmulik, vagy mas lesz a divat, mar neked se tetszik, lecsereled.

4es voltam.

2013. okt. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Leírom neked, hogy mi célból találták ki a divatot. A divat arról szól ugyebár, hogy minél gyakrabban, félévente-negyedévente változik az az általános norma, amelynek meg kell felelned, ha divatos/menő/trendi szeretnél lenni. Ez érvényes az öltözködésre, hajviseletre, telefonra, egyéb műszaki cikkekre, autóra, beszédre, viselkedésre, arra, hogy mit csinálsz szabadidődben, stb. Egyszóval a divat az élet minden területén megszabja, hogy milyennek "kéne lenned".

Aki eszerint éli az életét, az elképesztő összegeket dob ki a szemétbe. Félévente új ruhákat, cipőket, telefont, akármit vesz, PUSZTÁN AZÉRT, mert az előző "kiment a divatból". Érted, ugye? Még simán használható lenne az előző cucca, amely ráadásul szinte még új, de NEM, ő lecseréli, mert valami felsőbb utasítás mentén éli az életét, amelyet divatnak hívnak.

Elképesztő mennyiségű pénzt, időt és energiát fecsérelnek el azok, akik a divatot követik. Önkéntesen behódolnak egy olyan felsőbb utasításnak, amely azt ígéri nekik, hogy menők lesznek, akkor, ha pénzük, idejük és energiájuk óriási hányadát feláldozzák neki. Cserébe pedig milyenek lesznek? Egyesek szerint menők, valójában azonban ízléstelen, előnytelen, visszatetszést keltő és fura lesz a külsejük, a viselkedésük, ez azonban szinte elenyészően mellékes probléma amellett, hogy mennyire nagyfokú butaságra vall az, ha valaki önként úgy dönt, hogy pénze és minden egyebe nagy százalékát a divat névre hallgató "felsőbb lénynek" áldozza ahelyett, hogy például félretenné, és spórolna.

2013. okt. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek tényleg tetszenek azok a dolgok, amelyek menők, akkor semmi. De nagyon sok ember csak azért csinálja/mondja, hogy tetszik neki, mert menő akar lenni. Egyrészt képmutató lesz (nem vállalja fel a saját ízlését, ami miatt néha megdöbbentő módon kiderül, hogy amúgy tök kedves veled, csak akkor bunkó, ha a sok haverja is hallja, amiket beszél), másrészt semmi baja nem lenne a többségnek ezekkel az emberekkel, ha ők nem nevetnék ki azokat, akik nem ezeket a dolgokat szeretik. Én pl. egyszer ki mertem jelenteni, hogy utálom a Converse cipőket (nem másokon, hanem én nem hordom, abba nem kötöttem bele, hogy más hordja-e!), erre mindenki úgy nézett rám, mintha idióta lennék. (Egészségügyi okból nem szeretem, mert totál rosszat tesz a lábamnak egyes csontproblémák miatt, és ezt tudta a hallgatóság). Máskor megláttak egy egészségügyi cipőben, nem volt gáz szerintem, és azt mondták, 1000 Ft-ot sem adnának érte, én meg drágán és nehezen szereztem). De hát nem menő, érted. ma már az, az ebből koppintott olcsó szar márka, ami nem baj (ha valakinek nincs rá pénze), de egy egészségügyi termék ne divat legyen már.

Aztán mert nem is gondolkodnak, hogy az a menő dolog tényleg jó-e. Pl., divatos a szűk szárú gatya, az egyenes haj, a mittoménmi, de NEM ÁLL JÓL MINDENKINEK, és ész nélkül nem kell mindent hordani, akkor is, ha előnytelen. Meg sokszor ezek az emberek megvesznek egy menő márkát akkor is, ha ronda. Látják, hogy X márkájú táska, és nem érdekli őket, hogy tök ronda színe van, vagy ilyesmi. nekem pl. nem tetszik a párducminta szerintem ronda, de persze akinek tetszik, az hordja nyugodtan. De pl. ez most olyan divatszín. Kétlem, hogy az összes nőnek tetszene, aki hordja. Bármilyen divatmárkát megvesznek, mindegy, hogy ronda-e, divat.


Na, ilyenekért, és ez csak egy példa volt. Persze biztos van kivétel az ilyen emberek közt.

2013. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!