Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelentenek ezek az idézete...

Mit jelentenek ezek az idézetek? (fontos számomra)

Figyelt kérdés

- Hajnal előtt a legnagyobb a sötétség.

- Kell egy kis anarchia, mert a káoszban van igazság.

- Ha az erdő túlburjánzik, a tisztítótűz elkerülhetetlen.


Köszönöm, a segítséget.

Példával igazolni is lehetne,vagy inkább emberibbé tenni , érthetőbbé ezeket számomra

SEJTELMEM VAN MI LEHET EZEK MÖGÖTT, A JELENTÉS.

De hülyeséget nem akarok mondani. :)

PL: ilyesmi formában , tisztábbá láthatóvá tenni!

-Sok lúd disznót győz = Sok gyenge képes akár egy nagy embert legyőzni. VAGY(is) Ha fellázadnak a parasztok, akár képesek legyőzni (hatalmából kirakni) a királyt!

KB.



2013. okt. 21. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

hajnal előtt a hold is kevésbé erős, a csillagok fénye is gyengék (a légkörbe érkező napsugarak oldalszöge miatt), ezért ténylegesen akkor van a legsötétebb... (de nem biztos :D)


Persze a másodlagos jelentése talán az, hogy:

mielőtt valami új, nagy kezdődik, biztos, hogy valami rossz, "sötét" dolog előzte meg. Tehát picit optimista (ne add fel), és picit realista (mindennek megvan a maga ideje) kompozíciója ez szerintem.


A káosz az egyének (bizonyos mértékben)szervezetlen "áramlása", akarata. Ilyenkor bizonyos mértékben újra értelmeződik a tömegvonzás, és akik ugyanolyan erősen, ugyanolyan eszközökkel, és ugyanazt (majdnem) akarják, bizony közösségre lelnek. Ez adja a megfelelni képteleneknek az igazságérzetét, hogy "káoszt" teremtenek. (vagy legalábbis az adott közösség nézeteivel ellentétes dolgot cselekszik (punk stílus, nem dolgozunk, pc, tatto (látható helyeken) stb...)


Ha az erdő túlburjánzik, akkor a tisztítótűz elkerülhetetlen.

Ez is ilyen "engem nem ért meg a világ, ezért a sok mocsok égni fog" jelentést tartalmaz (számomra).

A sok gaz nem egyenlő azzal, hogy lángra kap a mező... Ennek semmi logikai alapja nincs, tehát csak amolyan szépnek tűnő költői hasonlat... Bár az önsajnálat része miatt nem nevezném költőinek. :)


Remélem valami hasznosat találsz a soraim közt.

2013. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze találtam :D Köszi.

-Ha az erdő túlburjánzik, a tisztítótűz elkerülhetetlen.

EZT ÉN inkább úgy gondolnám, hogy :

Ha valami "rosszat teszel" Bűnt követsz el , akkor lesz büntetésed is.

VAGY PL : Ha sokat iszol, Tuti hányni fogsz :)

Én ezt inkább így egyszerűsíteném, köznyelven.

2013. okt. 22. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!