Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyenge vagyok és mindenért...

Gyenge vagyok és mindenért engem hibáztatnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19/F vagyok.A helyzet az hogy ismeretlen emberekkel nem igazán jövök jól ki, félek hozzájuk szólni ezért egy új társaságban mindig a háttérben maradok.így lett ez az első munkahelyemen is.....Már 2 hónapja van munkahelyem, 4 új embert vettek fel, köztünk engem is.Történtek azóta lopások, és olyan dolgok amelyek nem igazán tartoznak a munkaköri leírásunkba.Mikor kiderült hogy lopás történt a főnököm sorba beszélt az emberekkel, velem legutoljára. Amikor engem hívott azt mondta hogy mindenkitől megkérdezte és nem ők voltak tehát csak én lehettem.Erre felvetettem jogosan a kérdést hogy más nem hazudhat csak én? Erre ő azt válaszolta hogy nem hiszi hogy a többiek lettek volna úgyhogy szeretné ha kifizetném..Ekkor már közelt voltam ahhoz hogy sírjak hiszen nem előszőr tapasztalom hogy más helyett viszem el a balhét, az meg távolról röhög rajtam. A következő feltünő és zavaró dolog a takarítás.Mikor vége a munkaidőnek mindig eltakarítunk, kitakarítunk, ez egy 10-15 perces munka.Nekem viszont nem csak a munkaidőm végén hanem a "túraváltás"elején is kell.Ha bentvan a főnök akkor a túraváltás elején:"Tomi takaríts már ki, tele van az egész kosszal", és a túraváltás végén is ez van.Szóval mindig engem dolgoztat, a másik munkatársammal meg csak röhög és beszélget ameddig én elvégzem a munkát.

Eddig nemtudtam miért van ez, hogy engem vádolnak mindenért, hogy engem dolgoztatnak..de már rájöttem..GYENGE VAGYOK!Nem merek visszaszólni, inkább kifizetem azt az ellopot tárgyat és próbálok bizalmat gerjeszteni azzal hogy kifizetem minthogy kiálljak magamért..Mit tegyek?


2013. okt. 23. 00:42
 1/10 anonim ***** válasza:

az,hogy ezt felismerted már fél siker.

most már csak a módszer kell.

van egy könyv ilyen helyzetekre rengeteg példával be kell magolnod és kigyakorolnod az egészet,a címe-

verbális önvédelem.

de a pua-k a csajozók közösségének írásaiból is rengeteget tanulhatsz a kontroll-ról és arról,hogy soha ne magyarázkodj.

ez kb a legfontosabb szabály.

a magyarázkodásnál még a kuka hallgatás is jobb.

2013. okt. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szánalmasnak érzem magam, és mindenki egy hazug senkinek tart...beleőrülök ebbe, miért nem tudok olyan lenni mint más?
2013. okt. 23. 00:59
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, gondoltam már arra hogy itthon összeszedem a gondolataimat, és leírom a lehető legjobb válaszokat, akár még gyakorlom és a "fellépést" hogy ne ott kelljen stresszhelyzetben bebuknom.
2013. okt. 23. 01:01
 4/10 anonim ***** válasza:

nehogy már kifizesd azt amit más ellopott( am mi volt az ? és mennyibe kerül ? ) állj a sarkadra és mond azt ,hogy nem te voltál és keressék meg azt aki ellopta vagy ha téged vádolnak akkor hol a bizonyíték arra ,hogy te loptad el az a valamit

ha kifizeted akkor azzal elismered ,hogy te voltál ami nem igaz

nem tudom hogy milyen munkakörben dolgozol ,de ha nem takarítás az akkor nyugodtan azt is szóvá teheted ,hogy te nem ezért vagy ott ,hogy örökké takarítással foglalkozz mond meg ,hogy nem csak te vagy ott van rajtad kívül más is aki takaríthat még

2013. okt. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer a gyakorlás. Egyrészt szedd össze a bátorságot, és kezdj el barátkozni. Másrészt kezdj el kiállni az igazadért. Kezdetben akár csak a boltban, ha át akarnak verni, lejárt cuccot eladni vagy bármi...vagy próbálj "szituációs gyakorlatokat" eljátszani egy barátoddal, hogy megtanuld, hogy hogyan tudod az érdekeidet érvényesíteni.
2013. okt. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
egy kicsit "előkelő" üzletben dolgozom,ahol felsőkategóriás dohányt,alkoholt és parfümöt lehet vásárolni.
2013. okt. 23. 02:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy darabig lehet nyelni, attol fugg mennyire fontos a melo, de ha ram akarnak huzni h loptam, biztos raboritottam volna az asztalt. Mar sokat nyugodtam, de ha artatlanul vadolnak hama be tudok gurulni... Masreszt sokan ismernek tudjak h elottem ottlehet mas cucca nem lopok.

Mivel te nem szoltal es meg ki is perkaltad, igy nana h te viszed a balhet.

Amugy bantanak otthon, vagy nem engednek szohoz? Vagy mi az oka h ilyen vagy?

2013. okt. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha kifizeted, azzal elismered, hogy Te voltál és fedezed a valódi bűnöst.

Ahhoz, hogy ilyet követelhessenek Rajtad, be kell tudni bizonyítaniuk, hogy Te voltál. Milyen összegről van szó? Mit loptak?

2013. okt. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ahol felsőkategóriás dohányt"

Nemzeti dohánybolt? :)

2013. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Peterson Holiday Season 2013 dohány, 2*100gramm ami összesen 15200 forint.
2013. okt. 23. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!