Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember az igazából nem állat?

Az ember az igazából nem állat?

Figyelt kérdés
Vagy mi a különbség az állat és ember közt?
2013. okt. 28. 14:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
30%

te ügyvédnek készülsz, hogy ilyen profi módon kiforgatod mások szavait vagy mi?

nem mondom, van egy-két dolog, amiben van igazságod, de olyan dolgokba is bele kötöttél, amin nem nagyon lehetne vitatkozni

az ember feladata ugyanaz lenne, mint az állatoké? hogy csak éljenek az ösztönök irányítása alatt?

tehát a te elméleted szerint még a mai napig barlangokban kéne lakjunk, gyűjtögető életmódot folytatva és botokkal vadászni az állatokat?

akármennyire is vitatkozól, az ember kezében van a világ sorsa, egy majom sosem fog feltalálni olyat, ami jelentős változást hozna be a világban

nem Isten akarta, hogy mi legyünk a felsőbbrendűek? akkor nyilván csak két olyan bölény kereszteződése vagyunk ami valami különleges genetikát tartalmazott és teljesen véletlenül kifejlődött az ember, mai formájában igaz?

nem a majmoktól származunk? akkor kitől, elárulnád? tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre

egy másik pontra térve: miért ne kéne fejlesszünk? szerintetek tényleg azért van ennyi eszünk, hogy ugyanúgy éljünk mint a majmok? mindennek oka van, ahogy ennek is

a lelki dologra térva pedig, nehogy már megmagyarázd nekem, hogy egy állat olyan mély lelki világgal rendelkezik, mint egy ember

öld meg egy kutyának a kölykét és egy nőnek a gyerekét és figyeld meg, hogy a kettő mennyire máshogyan dolgozza fel az esetet

2013. okt. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

"tehát a te elméleted szerint még a mai napig barlangokban kéne lakjunk, gyűjtögető életmódot folytatva és botokkal vadászni az állatokat? "


Nem, nem ezt mondtam.Azt mondtam, hogy a feladta a túlélés.Az ember nem azért cserélte le a barlangot a felhőkarcolóra, mert azzal majd megváltja a világot, hanem azért, mert a túlélés ezt követelte meg.


"akármennyire is vitatkozól, az ember kezében van a világ sorsa, egy majom sosem fog feltalálni olyat, ami jelentős változást hozna be a világban "


Igen, a mi kezünkben van a világ sorsa.Jelenleg is rajtunk múlik, hogy mekkora ütemben halad a pusztulás felé.Jól megvolt a világ addig is, amíg nem szóltunk bele a dolgába.

Nem csak a majmok, de szinte minden minden állat hozott valami jelentőset a világba.A szitakötő közvetett módon feltalálta a helikoptert, mert nélküle az sem létezne.Egy őserdei orchidea feltalálta a vízlepergető festékanyagokat.A vándorsólyom feltalálta a legkevesebb közegellenállásba ütköző formát.A darázs és a méh feltalálta a papírt.

Szóval jó néhány állat hozott magával néhány jelentős változást a világba.


"nem Isten akarta, hogy mi legyünk a felsőbbrendűek? akkor nyilván csak két olyan bölény kereszteződése vagyunk ami valami különleges genetikát tartalmazott és teljesen véletlenül kifejlődött az ember, mai formájában igaz? "


Nem vagyunk felsőbbrendűek.Vagy nevezd meg azt az élőlényt, aminél akárcsak egy egészen apró tekintetben fontosabbak vagyunk.

Az, hogy miért vagyunk olyanok, amilyenek, az részletkérdés.Valaki szerint 6000 éve Egy mindenható istenség megteremtett minket.Valaki szerint egy kezdetleges életformából hosszú évmilliók evolúciójával lettünk azzá, akik vagyunk.Szerinted az ember a majmokból lett, akiket Isten kijelölt az intelligensebb létre, hogy a világ sorsát mi alakíthassuk.És biztosan van olyan is, aki azt hiszi, hogy két speciális bölény utódai vagyunk.

Hogy kinek van igaza, az a kérdés szempontjából most elhanyagolható.


"nem a majmoktól származunk? akkor kitől, elárulnád? tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre"


Én hiszek az evolúciónak, ezért úgy gondolom, hogy az ember és a majmok is egy közös, máig még ismeretlen őstől származnak, tehát mi nem a majmoktól származunk.így tehát ha leegyszerűsítjük a dolgot, akkor a majmok nem az apáink, hanem a testvéreink.


"egy másik pontra térve: miért ne kéne fejlesszünk? szerintetek tényleg azért van ennyi eszünk, hogy ugyanúgy éljünk mint a majmok?"


Nem mondtam, hogy ne fejlesszünk.Ha így gondolkodnék, akkor most fűszoknyában ülnék egy faágon, és gőzöm sem lenne arról, hogy mi az az internet.

Nem, nem azért van ennyi eszünk.Pontosan azért kellett ez a rengeteg ész, mert nem tudtunk többé úgy élni, mint azelőtt.Minden más túlélési eszköz nélkül egyedül ez állt rendelkezésre az új felállásban.az ember evolúciója magyarázatot ad erre is.


"a lelki dologra térva pedig, nehogy már megmagyarázd nekem, hogy egy állat olyan mély lelki világgal rendelkezik, mint egy ember

öld meg egy kutyának a kölykét és egy nőnek a gyerekét és figyeld meg, hogy a kettő mennyire máshogyan dolgozza fel az esetet"


Direkt nem egy kutyát hoztam fel példának.Ennyi erővel összehasonlíthatnám az ember és a réti csiga érzelmi világát is, és megállapíthatnám, hogy mi érzelmileg százszor az állatok felett állunk.

2013. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

az ember a benne élő mikrobák nélkül meghalna


ténylegesen nincs is olyan, hogy emberi lény, csak sok fajból összeálló massza

2013. okt. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
a massza nem felsőbbrendű!
2013. okt. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
30%

hát pedig akkor is érzelmileg IS felsőbbrendűek vagyunk az állatoktól

ha a kutya nem jó példa, akkor mondj egy másik állatot!

írtad még egy előző hozzászólásodban, hogy a csimpánz is mutatja az állatkertben, hogy mennyire rossz neki ott bent és, hogy ki akar jönni, de arra is szinte bármelyik állat képes

én már láttam kutyát szomorúnak azért, mert be volt zárva, szóval azért akkora eltérés nincs a két állat között

és különben is, honnan tudod, hogy a réti csigának milyen mély az érzelmi világa? nem hiszem, hogy valaha is megfigyelted, hogy miként reagál dolgokra

én csak azt szeretném itt mindenkivel megértetni, hogy mindennek oka van

nem véletlenül kaptunk sokkal több észt, mint a többi állat

azt is leírták itt fentebb, hogy a szitakötő adta az ötletet a helikopterhez, meg a többi, de azt is az ember vette észre és csak ő is tudta megvalósítani a tervét

egy majom előtt repkedhettek volna a szitakötők, sosem csinált volna belőle helikoptert

2013. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

"ha a kutya nem jó példa, akkor mondj egy másik állatot!"


Már megtettem.


"írtad még egy előző hozzászólásodban, hogy a csimpánz is mutatja az állatkertben, hogy mennyire rossz neki ott bent és, hogy ki akar jönni, de arra is szinte bármelyik állat képes "


Ez nem igaz.Lehet, hogy érzi, hogy fogságban van, és vannak korlátai, de nem képes minden állat olyan sokszínű érzelmi világra, mint az ember.


"és különben is, honnan tudod, hogy a réti csigának milyen mély az érzelmi világa? nem hiszem, hogy valaha is megfigyelted, hogy miként reagál dolgokra "


Egy olyan állatról beszélünk, aminek a szeme mindössze a fény irányát érzékeli.A körülötte lévő térről nincs is fogalma.Tehát a bezártságérzete maximum akkor alakul ki, ha nem tud megmozdulni.Ráadásul nem elég fejlett az agya az érzelmekre.


"nem véletlenül kaptunk sokkal több észt, mint a többi állat "


Persze, hogy nem, senki sem vitatja.Ez kellett a túléléshez.


"azt is leírták itt fentebb, hogy a szitakötő adta az ötletet a helikopterhez, meg a többi, de azt is az ember vette észre és csak ő is tudta megvalósítani a tervét "


Dehogy.Hiszen a szitakötő is repül.Vehetjük úgy, hogy ő maga a helikopter, saját maga a találmány.Vagy írtam az orchideát, és a vízelpergető festékanyagait.A saját levelein alkalmazza.Ő is ugyanúgy használja, mint mi.


"egy majom előtt repkedhettek volna a szitakötők, sosem csinált volna belőle helikoptert"


Persze, hogy nem, mert azért mi vagyunk az okosabbak.A saját korlátai belül viszont a csimpánz nagyon is nagyszerű feltaláló.Az ember után ő használja a legtöbb eszközt minden élőlény közül, ez több mint 50 különböző eszközre terjed ki.ezeket pedig ő találta fel.Ő maga jött rá, hogy hogyan törjön fel egy kővel egy csonthéjast, vagy hogy hogyan piszkálja ki a termeszeket egy vékony fűszállal, amiket a saját kezével már nem ér el.

De persze a helikopter utánzása a szitakötőről már kívül esik a határain.

2013. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
34%

a szitakötő saját maga a helikopter?

hát azért árvíz idején sokat össze kéne gyűjteni, hogy mentsék velük az embereket

2013. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?


Én a technológiáról beszélek.Mindkettő ugyanazzal a technológiával működik.

2013. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

én értem, hogy miről beszélsz de mégse :D

te írtad, hogy ő adta az ötletet az embernek, de úgy írtad, hogy ő maga a találmány, pedig nem, neki semmi érdeme nincs benne

egyes egyedül az embernek köszönhető, hogy ezt az emberiség hasznára tudta fordítani, mármint a technológiát

2013. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az, hogy le tudjuk másolni az élővilágot, az egy dolog.

Viszont ez nem feltalálás, csak újra-feltalálás.

A helikopter létezett az emberek előtt, mert a szitakötő már használta, hiszen ő is azon az elven repül.

Ilyen módon pedig a helikopter, amit mi használunk, nem más, mint a szitakötő átültetése a technikába.A valódi feltaláló tehát a szitakötő.

2013. okt. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!