Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért játsszátok meg magatokat...

Miért játsszátok meg magatokat, miért akarjátok elhitetni másokkal, hogy az életetek tökéletes és jó?

Figyelt kérdés

Leginkább facebookon lehet ezt észrevenni. Érdekes módon mindenkinek csomó barátja van, mindenkinek tökéletes az élete, szerető párjuk van, sok pénzük, állandóan szórakozni járnak, szuper barátaik vannak, ide-oda mennek nyaralni, stb. Miért fontos, hogy ezt láttassák magukról facebookon? Nem beszélve a "tökéletes" külsőről, amit profilképükőn látunk egyeseknél...

Minden nap olvasom a facebookon az ismerőseim kiírásait, vagy nézem a képeiket, és gyakran elfog az irigység. Valóban csak az én életem nem tökéletes? Mindenki más ilyen boldog, ilyen jól szórakozik?

Csakhogy néha-néha felmerül bennem, hogy ha ennyire jól érzik magukat épp egy étteremben pl, akkor miért facebookozik közben? (tudjátok ez a tipikos "XY épp itt van: étterem"... Vagy hányszor láttam már kiírva, hogy "de jó a buli", vagy rengetegen tesznek fel közös képeket barátaikkal, amikor épp strandon, moziban, McDonaldsban, istentudja hol vannak, mindezt persze azonnal fel kell tölteni facebookra, nem ér rá akkor, ha hazaértek... Ha valaki ennyire jól szórakozik, miért jut eszébe mégis felmenni facebookra??! Ezt nem bírom megérteni...

Ti, akik ezt csináljátok, miért csináljátok?! Mire jó ez a dicsekvés? Vagy miért csaptok be másokat azzal, hogy nektek mennyire jó?

Pl van két csaj ismerősöm, akik folyton sminkelgetik magukat, pózolós képeket tesznek ki, a képek alá kommentekben gyakran írják, hogy "nem győzöm nézegetni magam a tükörben", mert mindenki dicséri, hogy milyen szépek, borítóképnek olyan szöveget tesznek ki, hogy áá nekik nem kell pasi....... Magánéletben pedig folyton azt hangoztatják a barátaiknak, hogy jaj nekik milyen szar, mert nincs pasijuk, pedig hogy szeretnének... Szóval miért nem lehet bevállalni azt, amit valójában szeretnétek?? Miért kell a kamu szöveg??



2013. okt. 29. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem bántásként mondom, de te jobban járnál fb nélkül. És nem azért mert mások tengerpartos képeket tesznek fel, vagy épp ők a parti királynők, hanem mert nekem az jön az indítódból, mintha önértékelési problémáid lennének, vagy legalábbis valami nagyon nem jó az életedben. Ehhez persze semmi közöm, de te magad mondod, hogy elfog az irigység mások fb élete miatt és az indítódból is süt az düh.


Egyébként nem hinném, hogy mindenki kamuzna és tényleg ne lenne nekik látszólag tökéletes az életük. Viszont nem hagyom és nem is szabad hagyni, hogy mások fb élete kihatással legyen az enyémre. És ezt tudom javasolni neked is.

2013. okt. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem azt tárja mások - az ismerősei - elé, amikor éppen maga alatt van, vagy ténylegesen rosszul érzi magát, nem csak figyelemre vágyik. Egyértelműen mindenki a jó pillanatait igyekszik megosztani a világgal. Szerintem ez elég logikus.

"...ha ennyire jól érzik magukat épp egy étteremben pl, akkor miért facebookozik közben?" Nyilván a legtöbben szeretnek dicsekedni, általános emberi vonás, sokunkban megtalálható. Az már más tészta, hogy legtöbbször a kutyát nem érdekli, hogy XY éppen hol van és kivel és mit csinál, de ezt magyarázhatnád napestig nekik; ha valaki ragaszkodik ahhoz, hogy Facebookon élje az életét, tegye csak, szíve joga.

"Pl van két csaj ismerősöm, akik folyton sminkelgetik magukat, pózolós képeket tesznek ki, a képek alá kommentekben gyakran írják, hogy "nem győzöm nézegetni magam a tükörben", mert mindenki dicséri, hogy milyen szépek..." Ők az internetes társadalom prostijai, elvégre a lájkok és a dicsérő hozzászólások csak valamilyen ellenszolgáltatást követően jönnek. Megörökítik, ahogyan épp kifestették magukat, ahogyan melltartóban pózolgatnak, ahogy épp nagyon haragszanak valakire és jó hosszú mondatokban osztják ki az illetőt, mindez mehet is fel a Facebookra. És amint látod, nem egy, nem kettő, nem is három embert érdekelnek ezek a teljesen lényegtelen posztok, fotók, videók, hanem hatalmas tömegeket vonzanak. Az emberek bizony szeretnek mások dolgain csámcsogni, egy figyelemfelkeltő, provokatív fényképpel pedig lényegében meg is kapják, amit akarnak. De a kép tulajdonosa is, hiszen könnyen és gyorsan az érdeklődés középpontjába kerül. Ilyen egyszerű az egész.

Ne problémázz mások életén, építsd a sajátodat, azzal többre mész.

2013. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell ezen kiakadni? Igenis, amit az ismerőseid elé társz, az nem a töménytelen önsajnálat kell, hogy legyen, hanem egy felületes kép. Aki ismer, az tudja, milyen vagy. Aki nem, annak nem kell tudnia, de ha mégis tudni akar valamit, elég az, amit a Facebookon lát.

Én azoktól kapok herótot, akik egyfolytában önsajnáltató szövegeket raknak ki.

2013. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Ez a menő, ez a megszokott ebben az elfajzott társadalomban ...

Mások véleménye szerint élés, másoknak tetszés.


Vad idegenek véleménye számít, a szeretteinké nem vagy kevésbé? Nap mint nap látni rá példákat. Ez csak a jéghegy csúcsa ... :S


Meg kell szokni. A helyett ,hogy ezt a felesleges kérést feltetted inkább tanultál volna, fejlesztetted volna magadat. Miért irigykedsz? Szeretnél olyan lenni mint ők? A lehetőség adott, de tényleg azt akarod? ...

Nem hinném.


Inkább legyél önmagad és NE IRIGYKEDJ mert nincs miért. Az irigység kicsinyessé tesz és ezt te fogod legjobban érezni önmagadon ami csak rombolja az önérzeted és a jellemed ...

Magadnak teszel szívességet ha mások helyett önmagaddal törődsz.


Igen, bunkónak hangozhat az irományom, de építő jellegű annak ellenére, hogy a mai nap után nehezemre esik emberként megnyilvánulni.


Sikert!

2013. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Van abban valami, hogy önmagammal kellene foglalkoznom, meg valóban nem kellene felmennem és ilyeneket nézegetnem, de erre azért rájöttem magamtól is. Mostanában már egyre kevesebbet járok fel, mert eleinte bevallom még zavart is, hogy mindenki tiszta boldog, de most már inkább szánalmasnak tartom, szóval még sokszor elolvasásra sem méltatom. Viszont van egy-két ember akinek szívesen olvasom a bejegyzéseit, mert néhányan tudnak különbséget tenni a dicsekvés, és a sima öröm között... Na mindegy.

Nem csak az én ismerőseim ilyenek, hanem mindenki (persze kivételek vannak), ma még az egyik tanárom is megjegyezte, hogy ő sem érti, minek kell kitenni egy képet arról, hogy XY épp ezt a kapucsínót fogja meginni? Igya meg és kész. Engem kiakaszt , hogy hogy lehetnek ilyen ostobák az emberek, hogy tényleg mindent megosztanak?! Újabban egyébként meg már ez a "mérges" meg a "beteg vagyok" jelzések is megjelentek, szóval mégszánalmasabb lett... Amúgy volt olyan ismerősöm aki folyton sajnáltatta magát idézetekkel, mert szakított vele a pasija, de amikor ez már fél éven át tartott, inkább letöröltem...

Egyébként pedig igenis foglalkozom a saját életemmel, csak pl hétvégén voltunk kint focizni a barátommal meg haverokkal (én csaj vagyok), és egy pillanatra elgondolkodtam azon, hogy na ilyenkor szokták kiírni, hogy "dejót focizunk épp" vagy hasonló, én meg ha akkor elővettem volna a facebookot..hát saját magam röhögtem volna ki..

Csak azért elgondolkodtató és irigységet szülhet az, amikor azt látod, hogy valaki folyton hűdejól elvan a pasijával, ide-oda mennek nyaralni, ilyen meg olyan ajándékot kap tőle.... De aztán észbe kapok, hogy attól, hogy én ezeket nem írom ki facebookra, attól én még ugyanezeket megkapom. Annyi különbséggel, hogy az így ömlengő ismerőseim pár hét/hónap után szakítanak. Kellene ez nekem? Hát nem :D

De azért még mindig kíváncsi lennék, hogy miért jó ez nekik, hogy ennyire kitárulkoznak mindenki előtt?!

2013. okt. 31. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire foglalkoztat, hogy mások mit miért csinálnak,miért nem kérdezed meg tőlük? Ha meg idegesítenek, akkor szűrd a tőlük jövő megjelenéseket. Egyébként az, hogy valami szerinted szánalmas vagy zavaró, lehet hogy másnak nem az és lehet hogy neked is van olyan tulajdonságod vagy tevékenységed, ami mások számára szánalmas, vagy zavaró.

A legnagyobb probléma, hogy az emberek ilyen szinten nem képesek kizárni a fb-ot az életükből, hogy azon akadnak ki, hogy más mit csinál rajta, mennyire boldog, és hogyha tényleg ennyire boldog, akkor biztos kamu, vagy csak azért csinálja, hogy a kevésbé boldogokat idegesítse.

2013. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki ezt a kérdést, mert annyira hűdenagyon zavar, inkább már csak szánalmasnak tartom. Inkább azt nem értem, miért ilyen ostoba mindenki?

Valamint ne mondd már nekem, hogy az az ember, aki épp egy "hűdejó buli" kellős közepén felmegy facebookra, hogy ezt kiírja, az tényleg boldog..Inkább nekem pont az ellenkezője jön le. Láttatja másokkal, hogy ő most dejól szórakozik, várja a reagálásokat és arra számít, hogy majd mindenki irigy lesz rá, mert ő legalább jól szórakozik. De ezzel inkább önigazolást szeretne, hogy "ugye azért én is jól szórakozom néha..nem?"

Na mindegy. Nem ez volt a kérdés, hogy engem miért foglalkoztat, csupán csak kíváncsi voltam, mi lenne erre a válasz.

2013. okt. 31. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:
De nem tudjuk, hogy ki miért csinálja. Bár te kellően általánosítasz, szerinted csak azért csinálhatják, hogy mások elismerését elnyerjék, vagy hogy megnézzék, kik és hogyan reagálnak rá. De továbbra is azt tudom javasolni, ha már ennyire nem hagy nyugodni a dolog, hogy ha legközelebb azt látod, hogy Julika 50 parti fotót oszt meg, vagy Géza gépe épp most landolt valahol, hogy fogod magad és szépen megkérdezed őket, miért jó az nekik, ha közzé teszik ezt az adatot. És majd ők szépen elmondják neked és végre ennyivel is okosabb leszel.
2013. okt. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csakhogy ha facebookon akarnám megérdeklődni, valóban ezt tenném, amit javasoltál. De én most itt kérdezem meg, az itt lévők véleményét. Szóval aki itt olvasgat és facebookon hasonlóan cselekszik, az miért teszi?

Remélem világos voltam.

Egyébként pedig nem mondtam, hogy mindenki ilyen, biztos van olyan, aki tényleg boldog, de szerintem ilyen az ismerőseim max 50%-a lehet.

2013. okt. 31. 18:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké, de szerinted evidens, hogy aki napi 24 órában a fb-on él és posztolgat, akkor biztos a gyakorikérdéseken is itt van? Szóval nem biztos, hogy a célközönséged itt is megtalálható.
2013. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!