Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gáz ha 14 évesen...

Szerintetek gáz ha 14 évesen fizikus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Megvan hozzá az átlagom: Matek:5 Fizika:5

2013. okt. 30. 09:41
1 2
 11/17 anonim válasza:
# 9 -es vagyok, köszönöm a hasznos választ előző! Ment a zöld kéz :)
2013. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Szecsői Tibor válasza:

#10 "az ún. impakt faktor növelését célozza meg"

Erről jutott eszembe a kérdés, ti (mármint ti, fizikusok) is használjátok a h-indexet (h mint Hirsch)?

2013. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, fizikusok is használják. Olyan érdekes mutatók jönnek ki vele pl., hogy Feynman h-indexe 23, ami egy átlagos egyetemi professzoréval egyezik meg. Összehasonlításképpen (2006-os adatok szerint) Stephen Hawkingé 62, Ed Witten húrelméleti kutatóé pedig 110. Vagyis önmagában ez az egy szám sem feltétlen mutat sokat.
2013. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szecsői Tibor válasza:
Szerintem sem értékadó, mégis sokan használják. Nem néztem utána, de állítólag Higgsé valahol 5 körül van...
2013. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egyetértünk. Ez a szám sokkal inkább mutat egyfajta tendenciát, mint valódi nagyságot. A húrelmélet pl. most újra erősen felkapott lett. Lee Smolin könyve (magyarul "Mi a gubanc a fizikával?" címen jelent meg) pl. szinte teljes egészében arról szól, hogy aki ma igazán szép karriert akar befutni fizikusként, annak húrelmélettel kell foglalkoznia, egy olyan elmélet-sokasággal tulajdonképpen, amelynek jelen pillanatban semmilyen kísérleti alátámasztása nincsen, és egy merő spekulációhalmaz az egész már évtizedek óta. De mivel nagyon népszerű, lehetséges, hogy valakinek majdnem 5-ször akkora legyen a h-indexe, mint a Nobel díjas Feynmané vagy 22-szer akkora, mint a szintén Nobel-díjas Higgsé. Tiszta vicc.
2013. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szecsői Tibor válasza:
Esetleg az is megoldás lehet, ha bekerülsz egy nagy konzorciumba, aki ontják a cikkeket, mivel a h-index nem veszi figyelembe, hogy 137. szerző vagy az 542-ből... Nem is értem, miért használják, mint szcientometriai mutatót. Félrevezető.
2013. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szia! Gondoltam megkérdezem hátha még használod ezt a profilt, végül fizika területén tanultál tovább?
2022. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!