Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha bajba...

Mit csináljak, ha bajba vagyok a tanulással, és ez az utolsó évem?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek. Minden év végén színötös voltam, mondhatni a legjobb tanuló vagyok a gimnáziumban.

Napi 4-5 órákat tanultam, a vasárnapjaim úgy teltek, hogy reggel 10-től délután 5-ig tanultam általában.

Sajnos rengeteg lelki gondom lett, idén még rosszabb, mint eddig. Sajnos már nem megy a tanulás. Nem bírok leülni, pedig pont, hogy idén kellene. Ha le is ülök, nem jut el a "tudatomig", amit olvasok. Egy történelem lecke másfél órámba telik, és utána el is felejtem. A pszichológus, akihez járok adott nekem tanulási tippeket, de én ezeket csak időpazarlásnak látom, mert ígyis egy csomó idő elmegy a tanulással. Ráadásul lelkileg már erőm sincs. Pedig hiába voltam kitűnő, szinte semmit nem tudok. Általánosba is kitűnő voltam, mégis nagyon rossz felvételit írtam, és nem vettek fel oda, ami az eredeti célom volt. Ahhoz, hogy jó érettségit írjak, már most elkellene kezdenem készülni a normál leckék mellett...de hiába tudom, kilátástalannak látom a jövőt...mit csináljak???


2013. okt. 30. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen lelki problémákkal küzdesz?

Nem lehet, hogy gyógyszereket szedsz a lelki problémáidra, és azok akadályoznak téged a tanulásban?

2013. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lelki problémák: félek egyedül buszozni, vonatozni. Az első két hétben már azon gondolkoztunk a sulinál, hogy magántanuló leszek, olyan erős félelmeim voltak, de nem tudtam, mitől.

Van 2 éve egy kapcsolatom, ahol szó szerint függtem a páromtól, minden mozzanatom ő határozta meg...megtetszett rajta kíül egy másik srác, és ez folamat angyon megvisel, mert szeretem a barátomat.

Félek a jövőtől. Sokszor nem merek mások szemébe nézni, régen haza se mertem jönni egyedül a suliból(mostmár megy). Ilyesmik...:)

Voltam egyszer pszichiáternél aki felírt gyógyszert, de nem szedem, szóval a gyógyszer kilőve.:)

2013. okt. 30. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!