Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a közeli/távoli rokonok,...

Azok a közeli/távoli rokonok, akik nem járnak ki min. Egy évben egyszer rokonaik siremlékéhez évekig vagy soha, hogyan gondolkodnak? Miért nem teszik ezt? Tegyük fel, hogy abban a városban/településen élnek, ahol ezek vannak.

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Emlékezni nem csak a temetőben lehet és pláne nem csak november 1-én, hanem otthon is egész évben bármikor, amikor erre nem a tv hívja fel a figyelmedet, hanem magadtól, a szívedből jön.
2013. nov. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez igy van. A temetőbe való olykori járás a minimum annak érdekében, hogy emlékezzünk.

De amúgy az jó tudat az otthon ülő rokonnak, hogy a saját rokona siremléke már szinte nem is látszik, be van nőve erősen gazzal és futó növényekkel és emiatt pl. véletlenül sokan rá is lépnek, szinte járdának használják?

2013. nov. 2. 07:33
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

"A temetőbe való olykori járás a minimum annak érdekében, hogy emlékezzünk."


Szerintem nem ez a minimum. Nincs minimum, mert mint valaki előttem leírta, a síremlék csak az egyik módja annak, hogy a halott rokonainkra emlékezzünk. Van, aki ennek más módját választja, és a síremlékkel nem is törődik. Attól még, hogy a legtöbbünknek ez egy fontos része a halottakra való emlékezésnek, lehet, hogy valakinek nem fontos.

2013. nov. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki állandóan a sírhoz jár, viszi rá a virágot, az sem a halottra emlékszik. Csupán a külvilágnak akarja megmutatni, hogy mennyire "hiányzik" neki a halott.

Édesanyám mondta, hogy nem a halottal kell törődni, hanem az élővel! Ne a sírjához járjunk ki, hanem, amíg él, addig szeressük és törődjünk vele. A halottnak már erre nincs szüksége.

Elég évente egyszer-kétszer kimenni a temetőbe, és a sír környékét rendbe rakni. Otthon is lehet a halottainkra emlékezni.

2013. nov. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha valaki meghalt, az nincs többé.


Emlékezni lehet rájuk, de ehhez NEM kell a temetöbe menni, söt egy sír is teljesen fölösleges.


Ami meg egy idegen sírra rálép, az sokkal rosszabb, mint aki nem jár temetöbe.

2013. nov. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Az élet az élőké.

A többi csak színház.

2013. nov. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4-es: teljesen egyetértek és ugyanígy teszek én is.

"Csupán a külvilágnak akarja megmutatni, hogy mennyire "hiányzik" neki a halott." - ez a mondat az én szemszögömből teljesen semmis. Többek közt a rokonok síremlékei egymástól eléggé messze vannak és a legtöbb temetőben csak gyalogosan lehet közlekedni, vagy biciklivel. Annyi gyaloglást és rászánt időt biztos, hogy nem a rokonok bájvigyoráért vagy az ott járókelők elismeréséért teszek meg.

2013. nov. 2. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!