Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak: szerintetek milyen...

Férfiak: szerintetek milyen reális okai lehetnek annak, ha egy anya a férj/exférj ellen hangolja a gyereke (ke) t min.10-20 éven keresztül?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

hát egyrészt, hogy az anyuka eléggé önző

igazából szerintem, ha az apuka szereti a gyereket és szeret vele lenni, akkor nincs nagyon olyan ok, amiért ellene kéne hangolnia

ha meg nem szereti és nem szeretne vele lenni, akkor meg nem is kell ellene hangolja, mert úgysem fogja ismerni

2013. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mi van a háttérben. Azért mert valaki ellen hangolnak valakit, attól még az lehet jó is, rossz is.


Ebből nem lehet semmit leszűrni. Rossz tapasztalatai vannak, amiket nem akar, hogy más is átéljen. Ez jut eszembe elsőre.

2013. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaz, én nô vagyok, de ha nem haragszol meg, megpróbálok válaszolni.


Nem egy ilyen esetet láttam már közelrôl. Az elsô esetben a párom, és a lányai voltak a célpont. Exnej nagyon rosszul viselte, hogy elhagyták, és haragudott az egész világra. Talán nem volt kivel megbeszélnie az érzéseit, talán csak nem tudta elviselni, hogy bárki, akár a saját lányai szeretni tudják azt a pasit, aki ôt már nem szereti... lényeg, hogy folyamatosan szidta az apjukat elôttük. A nagyobbik lány partner volt ebben, a kicsi viszont imádja az apját. Így egy idô után már ô maga volt a szidások céltáblája, mert "olyan, mint az apja"...

Szerencsére azonban amikor a kislány tinédzser lett, és elkezdtek rajta neurotikus tünetek jelentkezni a tarthatatlan helyzet miatt (önmagát vagdosta, mivel állandó lelkifurdalást érzett azért, mert szeretni meri az apját), akkor már az anyja is felismerte, hogy ez a helyzet így nem maradhat, és békét kötöttek az apával. Ez azon ritka esetek egyike volt, amikor exnej jobban szerette a gyerekét, mint amennyire utálta az apát.

De tudok olyan esetrôl is, ahol semmi nem számít. Lehet a gyerek neurotikus, szenvedhet ô maga is ugyanúgy a helyzettôl, mint sz apa, exet ez nem hatja meg... Szerencsére a gyerekek feleannyira sem ostobák, mint a felnôttek. Vannak, akik otthon, anyával fennhangon szidják apát (hadd örüljön anya), a láthatások alatt azonban boldogan élvezik az együtt töltött idôt. :)


Visszatérve az okra, hogy vajon miért tesz ilyet egy nô? Fôleg elkeseredésbôl, és bosszúvágyból. Mert az adott körülmények között elveszíti a realitásérzékét, belemerül az "engem elhagytak" érzésbe, és képtelen túllátni önmagán. Így észre sem veszi, hogy a gyerekének többet árt ezzel, mint az expasijának. Bár, talán tudat alatt (felette is...?) tudja, de így bünteti a gyereket is. Azért, mert a pasi a gyereket még most is szereti. Azért, mert a gyerek a pasira emlékezteti. Azért, mert a gyerek is szeretni meri az apját, mindazok ellenére, hogy az "elárulta ôket", és egyedül hagyta a nôt a mindennapok gondjaiban...

2013. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Lehet, hogy nőtársaimnak kellett volna címezzem a kérdést :P. Sokat tanultam a válaszokból :). Kíváncsi vagyok a többiekére is.
2013. nov. 4. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!