Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy valakit más...

Létezik, hogy valakit más "nyomora" éltet?

Figyelt kérdés

Nem egy emberről hallottam már, és így visszagondolva talán volt ilyen osztálytársam, "barátnőm", stb, akit az éltetett, ha a másiknak rossz volt az élete.

Kicsit konkrétabban:

Tegyük fel X nem tudott lefogyni, ezért mindent elkövetett, hogy a barátnője meghízzon, hogy ő mellette soványabbnak tűnjön.

Vagy:

Nem voltak X-nek jó jegyei, ezért úgy akart jobbnak tűnni, hogy a haverjának, barátnőjének keresztbe tett, hogy neki se legyenek jobb jegyei.


Továbbá:

Nem volt sikeres a párkapcsolat terén, ezért a környezetében mindenkinek bekavart, aki boldog volt a párjával.

Meg ehhez hasonlók.


2013. nov. 3. 19:13
1 2
 1/11 Risszaa válasza:
ezek az emberek nem mindig százasak ha érted
2013. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Meg az sem százas, aki tűri.Csak annak lehet sorozatosan bajt okozni, aki nem áll a sarkára.

Igen léteznek sajnos ilyenek.Jól seggbe kell rúgni, aztán kész!

2013. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus "ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszéd tehene is" eset. Nem fogod tudni őket megváltoztatni, ne is kísérletezz vele. Kerüld őket, így kímélheted magad.
2013. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Igen, vannak ilyen emberek.


Én pl. alapból sosem örülnék más szerencsétlenségének/nyomorának, de egyszer pl. el kellett mennem röntgenre tüdőgyulladás-szerű mellkasi panaszok miatt. Bementem a képi diagnosztikai részlegre a folyosóra, láttam a törött végtagútól a gégedaganatosig mindenféle bajjal küzdő embert és egyből elmúlt minden fájdalmam - merthogy nekem hozzájuk képest semmi bajom...

2013. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy aki ilyesmire vetemedik, illetve a felsorolt példákhoz hasonló "életcéljai" vannak, annál nagyon súlyos pszichológiai-mentális problémák vannak, veszélyes a környezetére. Kerülni kell velük mindenféle kontaktust.
2013. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hát sajnos vannak ilyen emberek,legjobb öket elkerülni hacsak lehet.
2013. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én 2 ilyen esetben voltam részben áldozat. Az egyik amikor egyik osztálytársam még közép suliban soha nem adott kölcsön semmijét, és sosem segített semmiben. Én mindig mindenben segítettem, bármi könyv vagy valami kellett mindig oda adtam, súgtam, falaztam neki. Ő meg többször is pont akkor "veszítette el" ezt vagy azt amikor kértem, meg ha átküldött valamit e-mailben csatolva akkor tuti, hogy "véletlen" valami más volt, ha pendrive-n adta oda, akkor hibás volt a file, meg hasonlók. Aztán ugyanígy párkapcsolat terén is volt. Ha valamin összevesztem a párommal és mentem a "barátnőmhöz" panaszkodni, tanácsot kérni, mindig olyat mondott aminek még nagyobb balhé volt a vége. Sok évvel később kiderült, hogy ő akkor rettentő nagy fasírtban volt a párjával, de végig úgy állította be, hogy köztük minden happy.
2013. nov. 3. 19:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

hogyne lenne

"barátnőmnek" rossz volt a pasijával a kapcsolata, én akkor jöttem össze a fiúmmal.

letiltott és kígyót-békát mondott rám, mert én "nem vagyok tekintettel mások érzéseire"

mert untam hogy mikor boldog nem kellek, de ha rinyálni kell, akkor elvárta hogy azonnal ugorjak hozzá. s én inkább a pasim nyakába ugrottam az ő mondvacsinált problémái hallgatása helyett.

meg az volt a legnagyobb baja hogy "miért nem szóltam, hogy 1 hónapja tetszik a srác" - hát amilyen gyűlölködve fogadta a hírt, örülök is hogy bölcsen hallgattam... így visszagondolva tuti bekavart volna... így is bekavart, csak pechjére a pasim okos, bízik bennem és szépen arcba röhögte

igen, van akit ez éltet

2013. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olvastam erről egy könyvet.Ezek személyiség zavaros emberek.Az a gáz,hogy Európai országok közt Nálunk van a legtöbb ilyen ember.Amúgy meg az az osztály társad Kérdező,akinek segítettél mindenben,de Ő nem segített Neked az egy tipikus passzív agresszív ember.
2013. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"kellett mindig oda adtam, súgtam, falaztam neki. Ő meg többször is pont akkor "veszítette el" ezt vagy azt amikor"


És az szerinted nem lehetséges, hogy ez az illető egyszerűen csak egy rendetlen szerencsétlenség, aki mellesleg füllent időnként kicsit, hogy szerencsétlenségét kompenzálja valahogy?Nem biztos, hogy maga a sátán.De ha téged (érthetően)zavar az ilyen viselkedés, akkor nem kell

ennyi ideig tűrni.Már az első 1-2 esetből lehetne tanulni és messzire elkerülni az adott személyt.Ne légy balek.

2013. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!