Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyibe kerül az élet Pesten...

Mennyibe kerül az élet Pesten egy egyetemistának? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy nyíregyházi diák vagyok és az lenne a kérdésem, hogy mennyiből jönne ki nekem egy hónap Pesten.

Nekem van egy kalkulálásom de ez nem tetszik a szüleimnek. Kíváncsi lennék más diákok/szülők véleményére tapasztalataira ezzel kapcsolatban.

Saját számításaim:


-Havonta 2x jönnék, ami 10k Ft lenne, mivel egy oda-vissza 5ezer.


-Kollégista leszel valószínűleg, ami megint kb 10-12 ezer. 12-vel számolok.


-Mivel havonta 2x jönnék haza ezért 4 napot itthon lennék és ugye vinnék is vissza ételt magammal vissza Pestre. Úgy számolom, hogy 3-4 napi meleg étel lenne. 4-nappal számoltam, szóval havi 8 nap lenne, amikor van meleg ételem. Ha azt nézzük egy hónapban van 4 hét, akkor kb 24 napot lennék Pesten. 20 munkanap + 4 hétvégi nap. a 24 napból már 8-ra van főételem, szóval marad 16 nap. Mivel nem vagyok válogatós mindent megeszek. A maradék 16 napot plusz a többi napnak a reggelijét meg a vacsoráját szerintem 16 000 Ft-ból meglehet oldani. Reggeli meg a vacsora apró pénz. 1-2 szelet kenyér meg mellé valami májkrém etc..


-Ezek mellé még számoltam egy BKV bérletet, ami nemféltétlenül szükséges, de lehet, hogy lesz rá szükségem. Szóval ez 4000ft.


Szóval az én kalkulációm: 22+16+4=42(ezer) Ft


Ezek mellé szeretnék dolgozni, ami havonta pár alkalom kb 4, amivel szerintem 10-15ezer forintot összeszedhetek és az egyetem rovására még nem menne.


- Továbbá, ha felkerülnék Pestre, akkor meg mindent megpróbálnék megtenni hoz, hogy minél jobb legyek, ha már bevállalták ezt nekem a szülők.. Ez meg azt jelentené, hogy az ösztöndíj sincs elérhetetlen távolságban.


Nagyon szeretnék Pesti diák lenni, mert mindenütt azt hallom, hogy sokkal jobb jövője van az embereknek innen. Jelen esetben főképpen az Óbudai egyetemről lenne szó mérnökinformatikán, de BME is szóba jöhet.


Szerintem nagy tévedésekben nem járok az árakkal kapcsolatban, de azért nagyon érdekelne a ti tapasztalatotok:)



2013. febr. 2. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én békés megyei vagyok, koliban lakok. Minden hétvégén járok haza, de mindig hozok magammal 4 adag főtt kaját, így gyakorlatilag minden napra jut főtt étel. (vasárnap itthon ebédelek, utána hétfő-csütörtökig elég, amit viszek, pénteken itthon vacsorázok)Egy hónapra kb. 50 ezer elég. Azzal számolj, hogy BKV bérletre mindenképp szükséged lesz. Óriási távolságok vannak városon belül, nekem csak a koli-egyetem út 45-50 perc még BKV-val is.
2013. febr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Pesti vagyok, és ugyan nem vagyok kolis de a bátyámmal lakom együtt, szóval kicsit hasonló a helyzet. Én is heti 1 napot dolgozom kb (hát nem sok pénz, de kicsit kevésbé vagyok vele negatívba).

Szerintem nem jársz olyan messze, ha tényleg csak ennyi igényed van amit leírtál. (nem dohányzol, nem veszel mindennap üdítőt, nem mész el bulizni stb)


Még annyi szerintem, hogy nem tudom mennyit terveztél meleg kaját enni, de ennyi pénzből nem fogsz minden nap azt enni, mert azért azt itt nem adják olcsón.

2013. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak. Olyanra is gondoltam, hogy konzerveket is ehetek. Szerencsémre kb mindent megeszek, szóval nincs vele bajom. Sőt egyes konzerveket nagyon szeretem. Igaz most fogalmam sincs milyen áron vannak a konzervek, de sztem lehet vele spórolni pár száz forintot.
2013. febr. 2. 13:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradtak a számításodból a jegyzetek, tisztálkodószerek, gyógyszerek, füzetek, tollak pl. Ezek egyesével nem nagy összegek, de sok kicsi sokra megy. És nem árt ha mindig van vésztartalékod. Valamint hiába tervezed azt hogy csak ilyeneket eszel, egy idő után undorod lesz tőle, meg meg is kívánsz dolgokat, tapasztalat. Valamint csapatépítés jelleggel havi kb 2x beülni valahova. Az is pénz, még ha csak kólát is iszol. Én mondanék inkább 60 ezret. Én Nyíregyházára járok, pest közeléből, és kb ennyiből jövök ki, minden hétvégén hazaúttal, kaját én is itthonról viszek leginkább.
2013. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon minimális kalkuláció, szerintem sokszor lesz, hogy szinte dupláját kell kifizetned. Én 20ezret kívánok havonta elkölteni (kb) lakhatásra kajálásra bulira utazásra, kolit nem bele számolva) szóval az havi 35körül lenne kolival együtt, mellette dolgoznék ha tudok, ha nem akkor szerencsére van a bankba tartalékom, de ha havi 20-30ezret ki kell venni hamar elfogy
2013. febr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, te hogy gondoltad, de az én kalkulációm alapján, már sport, buli(k), ebéd, jegyzetek nélkül már többnél járok. Úgy, hogy egyszer jönnék haza egy hónapban, ami 5560 Ft oda vissza (Nyíregyháza).


1) Nem számoltál bele fogkrémet, tusfürdőt és sampont, ami nálam pl. minden hónapban elfogy. Mivel én lány vagyok még kozmetikushoz is járni kell (ezt otthon oldanám meg, mert olcsóbb).


2) Az ebédet nem számoltad bele. Ez mindenképpen jó ha főtt étel, ami kb. 20000 neked, mivel többször hozol otthonról enni.


3) Még nem sportoltál, bár vannak ingyenes sportok a BME-n, de nekem annyi alkalom elég kevés lenne.


4) Még nem ittál meg egy sört a haverokkal. Ezt minimum 4szer egy hónapban ajánlatos megtenni.


5) Szükség lesz például jegyzetekre is.

2013. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a szüleidnek miért nem tetszik? Soknak, vagy kevésnek gondolják?
2013. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én azért úgy gondolom egy kicsit keveset számoltál. Jópár ismerősöm kisebb városban, közelebbről járva sem ússza meg sajnos ennyiből.

Kaját meg lehet oldani olcsón, sőt... De azért olykor megkíván az ember egy pizzát, vagy egy hamburgert a szobatársától, esetleg lesáskázná a szomszéd paprikását, tehát mindig jön valami, amit hú de megennél és igazából nem is jó ha mindig számolgat az ember, jó ha néha belefér egy kis plusz.

Én pl mindig úgy sakkoztam, hogy mindig belefért egy üveg nutella havonta, vagy hasonló extra. :) Szerencsére áldott jó szüleim vannak egyébként. Kaját sosem vittem magammal, max egy napra, inkább főztünk közösen a szobatársakkal, ha én értem előbb "haza", én kezdtem bele, ha ők, akkor ők, így előfordult sokszor, hogy mire visszaértem potom pénzből volt meleg kaja, amin hárman osztoztunk.

Aztán igyekeztem azon is spórolni, hogyha jegyzetet kellett nyomtatni, vagy fénymásolni, akkor mindig elküldtem anyunak, vagy hazahoztam, ha éppen úgy jöttem haza és ő a cégnél, ahol dolgozik, ingyen kinyomtatta nekem. Így azért sok sok ezer forintot meg lehet spórolni. Tollam egy volt érettségi óta, benne van minden tudás. :) Csak tollbetétet kellett vennem, úgy 2 havonta egyszer 350 forint, annyi belefér. Illetve egy jó minőségű rotring, radír, szöveg kiemelő, aztán ennyi volt a tolltartóm, ez abszolút nem volt durvább anyagi kiadás, mint középiskolában.


Valószínűleg elég sok nyomtató papírra lesz szükséged, füzetekre, jegyzetekre, ha digitális formában nem tudod megszerezni (én erre hajaztam mindig a fent említettek miatt). Azért 2-3 ezret egy bármilyen egyetemen is számolni kell jegyzetenként, tehát rögtön szeptemberre azt is kalkuláld bele.

Füzetből mindig "ipari mennyiségben" vásároltam egy-egy akciónál, illetve papírból is igyekeztem.

Jó az is, ha van egy kis fekete fehér nyomtatód kéznél bármikor, én azt is vennék, ha lehet, ezzel is lehet egy picit spórolni.


Összességében én a kolira számolnék egy kicsit többet, mondjuk 15-öt, mert abszolút változóak az árak. Az utazásra 12 ezer + BKV 4 ezer, ami tényleg jó ha van. Emellett én mondjuk olyan heti 5-6 ezerrel számolnék, de ebbe túl sok luxus nem fér bele, max havonta egy üveg nutella. :) Én lányként pont jól kijöttem ennyi pénzből hétfőtől péntekig. Legyen inkább 6 ezer, így 1-1 sör is belefér. Számoljunk még mondjuk havi 2 ezret bulira, én nem vagyok nagy partiarc, nálam ebből bőven kifutotta. Ez most így 57 ezer, tehát durván legyen inkább 60, de szeptemberben és februárban ez az új füzetek, jegyzetek miatt egy tizessel legalább több. Mondjuk füzetet sem muszáj használni, elég a lap, de én azt a módszert utálom és nem tudom áttekinthetően vezetni, így nekem a füzetek kellenek.

2013. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit zanzásítva írom inkább:

-napi 1500 ft-ot számolj legalább költőpénznek (kaja és hasonlók).

-bkv 4 ezer

-koli az 10-15 ezer lesz kb

-utazásod 10 ezer azt mondtad

-jegyzetek, füzetek stb (én BME-s vagyok, ott a jegyzetek nem drágák), nálam félévente 10 ezer kb (+-2 ezer)


és még egy olyan jó tanács, h nehéz betartani az olyan eltervezett dolgokat h spórolni fogsz. (mert pl mikor sietsz és nem ettél még egész nap, akkor nem fogsz magadnak csinálni szendvicset, hanem veszel valamit készen.) ezeket jó ha hozzászámolod, mert úgyis lesznek plusz költségek


durván összeadva ez így 60-70 ezer ft (függ a napi költőpéntől és a koli árától). ehhez hozzájön a jegyzetek és iskola kellékek ára szeptemberben és februárban. persze meg lehet húzni a nadrágszíjat, meg nem mind1, h ki mennyit eszik, de ha nem akarsz éhen halni, akkor ennyi kell sztem.

2013. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a BME-re jössz, akkor bőven tegyél félre a bukott kreditekre is és a pótpótokra, komolyan. Én BME-s vagyok (ÉMK-s), Kecskemétről járok fel, kolis vagyok (ami 10 ezer) és kb. így is 70 ezerből jövők ki egy hónapban, mondjuk én nem vagyok spórolós, viszont mellé elég válogatós vagyok mindentéren, szóval alcsonyabb igényekkel szerintem 50-60 ezerből is ki lehet jönni.
2013. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!