Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyton stresszelek, mert...

Folyton stresszelek, mert mindig meg akarok felelni mindennek és mindenkinek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen elrontja a napomat, ha valaki bunkó velem, vagy látom rajta, hogy nem élvezi a társaságom. Azt veszem észre, hogy mostanság minden ember megbuggyant ... tudom, mindenki a saját életével van elfoglalva, de akkor is ...


Ha az osztálytársaim már nem jönnek oda beszélgetni hozzám, vagy nem úgy szólnak, stresszelek ... mert hogy miért nem szeretnek? Túl sok vagyok? Mást miért szeretnek jobban?


A párkapcsolatomban is ... mindig összehasonlítom magam az exbarátnővel ... biztos jobb volt ... szebb ... okosabb ... jobb volt ebben, abban ...


Mindig másokkal hasonlítom össze magam, és arra lyukadok ki, hogy nem vagyok elég jó! Pedig lehet, hogy nekem elég lenne konkrétan az az 1 vagy esetleg 0 barát, de látom, hogy másnak mennyi van, és húúú, nekem miért nincs ...


Mit lehetne tenni?


Előre is köszönöm!


16/L



2013. nov. 4. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán kicsit kevés az önbizalmad...Meg lehet, hogy maximalista vagy magaddal szemben, nem ismerlek úgyhogy ezért a talán és a lehet.
2013. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Önbizalomhiány, maximalizmus ... teljes mértékben :(
2013. nov. 4. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is ebben szenvedtem. A befelé forduló fiatalok betegsége ez sajnos. Olyan ez, mint a kiscica kb. 1 éves koráig, hogy mindenre felfigyel, minden foglalkoztatja. A korral el fog múlni, kb. 6-7 év múlva. Egy kis egoizmus ilyenkor nem árt, csak enyhén, nem túlozva.
2013. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Popper Péter, Müller Péter, Csernus Imre bármelyik művét nagyon szívesen ajánlom. Popper Péternek direkt vannak kamasz-felnőtteknek szóló, nagyon-nagyon empatikus és léleksimogató könyvei. A sok olvasás is segít ezen :)
2013. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, a könyv jó ötlet, én is ajánlom neked. :)
2013. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, szeretek olvasni, főleg ilyen pszicho-lélekbúvár könyveket :) Most is pont egy önbizalomtréning könyvet olvasok. Mondanátok pár címet? :)
2013. nov. 4. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad mit csinálsz, tisztáztad, hogy ez a baj, majd megkérdezted, mit csinálj, hogy ne csináld. Hát ez az, semmit. Ne csináld, ne törödj vele, állj át másra, hass, alkoss, gyarapíts, a csuda vigye el! :)
2013. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez elsősorban nem a többiekről szól, hanem rólad, de úgy látom ezt te is tudod. Megfelelési kényszer és önbizalomhiány. Sok oka lehet, de egyénenként változó, hogy kinél mi a megoldás. A legjobb dolog erre szerintem a meditáció. Legjobb ezt egy szakavatottól elsajátítani, de van akinek egyedül is megy. A jóga és az agykontroll is segíthet. Domján László zseniális orvos, ha agykontroll érdekel akkor hozzá menj mindenképp, nagyon hatásos ő is.
2013. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Általános, hogy előző életből hozott dologról van szó. Ráadásul az anyaméhben történt dolgok sem elhanyagolhatóak.
2013. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!