Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szükséges kielégítenie...

Miért szükséges kielégítenie az embernek azt a "vágyát", hogy gonoszkodjon?

Figyelt kérdés

ez szerintem belénk van programozva, lételemünk

és aki szerint nem mindenki hajlamos gonoszkodni, hazudik


2013. nov. 8. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem összekevered a gonoszkodást az agresszióval. A kettő nem ugyanaz, agressziót le tudsz vezetni egy boksz zsákon is, vagy egy netes játékban, ahol halomra kaszabolod az embereket. Ezek valójában nem gonoszkodások, teljesen jó módjai a feszültség levezetésnek.
2013. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A riválisokon való felülkerekedés igénye egy ősi ösztön.

Persze attól is függ, mit értesz gonoszkodás alatt.

2013. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Mindenki tud gonoszkodni , de nem mindenki csinálja.

Akik másokon szeretnének uralkodni , azok szoktak gonoszkodni minden ok nélkül , ez a lételemük , az odamondogatás, kukacoskodás , keresztbetevés , mások manipulálgatása.

A szelídebb emberek is gonoszkodhatnak , de nekik ehhez valamilyen okot kell találniuk , ők bosszúból , sértettségből teszik.

2013. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez alapvető emberi tulajdonság, tényleg belénk van kódolva. Persze minden embernél másképp nyilvánul meg, nálam kimerül annyiban, hogy néha hülyeségekkel cukkolom a tesóimat és a barátaimat, valamiért olyan jó érzés, persze mindig vissza kapom.
2013. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most míg elmentem fél órára a boltba, minimum 2 agresszív megnyilvánulással szembesültem. Türelmetlenek, önzőek, csak a saját fejükkel képesek gondolkodni.
2013. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem az agresszióra gondoltam elsősorban, hanem ezekre: kárörvendés, kiközösíteni, bűnbakképzés, minden közösségbe kell valaki, akit kinézhetnek, bánthatnak, megbélyegezhetnek, leírhatnak mindenféle verbális kommunikáció nélkül, de az okos ember ezt észleli
2013. nov. 8. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek a csoporthoz tartozásra és az agresszióra vezethetők vissza. Az ember (is) hajlamos "klikkesedne", csoportokat képezni, és az oda nem tartozókkal szemben agresszivitást mutatni. Általában a valamiben erősek tartoznak egy csoportba, és a gyengék a célpontok. Egyfajta evolúció által létrehozott ösztönnek is nevezhetjük. (Az más kérdés, hogy emberként uralnunk kellene ezt az ösztönt, de valójában sokan nem képesek erre.)
2013. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!