Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolom azt, hogy jobb...

Miért gondolom azt, hogy jobb vagyok a legtöbb embernél?

Figyelt kérdés

Az a baj velem, hogy többet gondolok magamról, mint a legtöbb emberről. Nem adok hangot eme véleményemnek, de bennem bizony gyakran megfogalmazódik az, hogy értelmesebb, logikusabb gondolkodású, rátermettebb, jószívűbb, segítőkészebb, viccesebb személyiségem van, mint a legtöbb embernek. Általában nézeteltérés esetén meg vagyok győződve róla, hogy nekem van igazam. Igazából nem tudom, hogy ez mindenkiben benne van-e, vagy csak én vagyok öntelt? Hogyan lehetne ezen változtatni?


Igazából talán azért alakult ki bennem ez a nézet, mert míg én óvom a környezetet, segítek a rászorulókon (hajléktalanoknak, alapítványoknak pénzt adok, állatmenhelyen önkéntes vagyok), ha bekapcsolom a tv-t, akkor is sporteseményt vagy ismeretterjesztő adót nézek, nem pedig a népbutító csatornákat, nem iszom, nem dohányzom, sokat olvasok, mosolygós és életvidám vagyok, a legfőbb erényeim közé tartozik az őszinteség és becsületesség - nos, az átlagember ezeknek pont az ellenkezője. És sajnos én úgy gondolom, hogy ahogy én cselekszem, az a jó és lenézem azokat, akik nem ilyenek. Márpedig csak kevesen olyanok, mint én. Tudom, hogy ezt gondolni nagy hiba és bár tényleg nem hangoztatom (nagyon nyílt vagyok, könnyen barátkozó, vadidegenekkel is jól el tudok beszélgetni), vannak ilyen gondolataim. Kíváncsi lennék, hogy ezt hogy lehetne átformálni vagy csak egyszerűen kiiktatni. Hogy ne gondoljak többet magamról, mint a legtöbb emberről.


2013. nov. 10. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
nem baj az, hogy szereted magad, de azért ne àltalànosits és ne nézz le màsokat! Mert ez màr tényleg nem elönyös tulajdonság, hanem màs, de nem jellemezném mert még sérülne az öntelt pici lelked. :)
2013. nov. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
pont azt kérdezem, hogy hogyan tegyem mindezt, mert tudom, hogy a jelenlegi gondolataim helytelenek, unszimpatikusak még saját magamnak is. kimondhatod, hogy beképzeltnek tartasz, nem volna akkora lódítás. de mondd meg azt is, hogy ezen hogyan lehetne változtatni?
2013. nov. 10. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát.. ennek nincs különösebb oka, ez jellemhiba, nagyon sok ilyen ember van. Az már pozitív dolog, hogy beismered a hibádat, sokan nincsenek tisztában a saját tulajdonságaikkal és nem értik, miért utálja őket mindenki. Szerintem ezt nem lehet teljesen levetkőzni, mindig is felsőbbrendűnek fogod érezni magad a többieknél, ha nagyon meg akarsz változni, akkor próbáld meg beleképzelni magad a másik életébe, hogy vajon miért viselkedik úgy, mi készteti erre, mit gondolhat közben, stb.. nem valószínű, hogy sikerül, de azért próbálkozni lehet. Elrejteni hülyeség a nemtetszésedet, nincs annál undorítóbb, mint amikor valaki lenéz mindenkit, közben nyal az embernek és úgy tesz, mintha kedvelné. Akkor már inkább legyél bunkó, de őszinte, az még mindig szimpatikusabb. ja és a legfontosabb, amit soha ne felejts el: ha fejre állsz és lehugyozod magad, akkor is ugyan olyan átlagember maradsz, mint azok, akik dohányoznak, szappanoperát néznek és nem önkénteskednek. Nem vagy különb senkinél, akkor lennél az, ha ez meg sem fordulna a fejedben.
2013. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj empátiát és használd is. (Empátia: A beleélés képessége; a másik személlyel való együttérzés.) Nem kell, hogy mindenki Mária Terézia legyen, keresd meg másokban azt amitől ők is szerethetőek, értékesek.
2013. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Létezik olyan ember, akinek soha nem fordult meg a fejében semmilyen szituációban az, hogy különb a többinél?


Empátiát tanulni, rendben, "felírtam". Nem egyszerű, mert nem igazán tudom, hogy milyen pozitívumot lehet abból leszűrni, ha valaki buta, közönyös a világra, magasról lesz.rja azt, ha a tevékenységével másnak kárt okoz és a többi. De igyekezni fogok mindenképpen.


Mint írtam, egyik legfőbb erényem az őszinteség, így soha de soha nem vagyok kétszínű. Nem játszom meg magamat, nem nyalizok senkinek. Ha valakivel nem szimpatizálok, az tudni fog róla és ráadásul tőlem.

2013. nov. 10. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Több ilyen embert ismerek, aki ezt gondolja magáról, legalábbis én látom a biztos jeleit ennek. De engem nem zavar, soha nem tartottam beképzelteknek őket.

Meg kell tanulni egy minimális szinészkedést és továbbra is tudni azt, hogy te ki vagy és hol van a helyed. Nem szabad elvesziteni az öntudatodat. Örülj, hogy ez neked megvan jelenleg és nem tiporták le.

2013. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

akkor lenne jó, ha ezt tudnád kezelni és ezért nem néznél le másokat


én is azt gondolom magamról, hogy viccesebb vagyok és több van bennem, mint másokban annak ellenére, hogy ők egy karótnyelt idiótának hisznek...

2013. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
+ neked is és nekem is meg kell tanulnunk, ki nem szarja le a többi embert, hogy mit gondolnak
2013. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én azt tanácsolnám, hogy mivel a saját egyénedet mar stabilra felépítetted, ezert most foglalkozz azzal, hogy hogyan hatsz a környezetedre. Kezdd el megfigyelni őket, értékelni azt, amikor egy zarkózott ember erőt vesz magán es felszólal, vagy azt, hogy egy nagyszájú mennyire ki tud állni a gyengébbért is ha az a helyzet. De ugy tulajdonkeppen barmit, a lenyeg, hogy vannak gyengebb emberek is mint te, es az ők sokkal kisebb pozitiv dolgaikat is igenis eszre kell venni és értékelni. Mivelhogy nem magadhoz illetve masokhoz hanem saját magukhoz kell az egyéneket mérni(ha ezt így nezzük, magadhoz képest még te is tudsz hova fejlődni, ennek soha nincs vége). Remélem ilyesmi valaszra gondoltál :)
2016. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!