Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vertek már át titeket? Hogy...

Vertek már át titeket? Hogy lehet feldolgozni, tanulni belőle, túllépni stb? Folytatás lent

Figyelt kérdés
Gondolom, az első kérdésre minden ember igennel válaszolna. Bármit írhattok, mármint az igen választ kibővítve, ki, miben, milyen körülmények között, és hogy oldottátok meg vagy nem oldottátok meg. Tényleg bármi jöhet, pénzzel való átverés (ismerőstől vagy ismeretlentől, barát vagy vadidegen, vagy rokon stb.), megkárosítás, illetve olyan is, ami nem pénzbeli. Érzelmekkel való játék, jóhiszeműség, olyan átverés, ami utána csak neked fáj és nem érted, milyen emberek vannak a világon.

2013. nov. 18. 10:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Kezdem én: mostanában több ember károsított meg, úgy, hogy nem nagy összeggel, csak annyira fájó, hogy úgy tették meg, hogy az arcomba nézve és tisztázva, általuk is tudva, hogy nekik kellene megfizetni egy költséget, simán azt mondják, nem fizetjük ki. Tehát ez egy olyan dolog, hogy megtehetik. De csak azért, mert valamit megtehetek, nem teszem meg. Vagy igen? Ha 100%, hogy egy bolti lopás nem derül ki, nincs következménye, akkor én is, és mindenki megtenné? Már nem tudom, mit gondoljak.
2013. nov. 18. 11:02
 2/7 A kérdező kommentje:
Az esetekből tanulásról, illetve a feldolgozásról pedig szintén szívesen hallanék. Mert én most úgy érzem, betege vagyok ezeknek a történéseknek, bizalmatlan és gyanakvó vagyok, de valahogy szerintem mégsem eléggé. Annyiban igen, hogy egy emberről se feltételezem, hogy becsületes, vagy hogy stiklikben nincs vagy nem lenne benne (magamat is muszáj ebbe beleértenem, mert én miért lennék jobb?), ugyanakkor az újra és újra meglep, mikor azt tapasztalom, hogy adott szó mennyire nem jelent semmit. Ezek most, a felnőtt életemben, sőt, az utóbbi egy évben történtek meg, javarészt idegen vagy nem túl szoros ismerős embertől kaptam a pofonokat, azt gondolom, ifjúkoromban emberi, illetve szerelmi csalódásom olyan nagy nem volt, (ezek a mostani ügyek tulajdonképpen pénzbeli megkárosítások), de ezek után úgy gondolom, hálás is lehetek érte a sorsnak, mert nem tudom, egy általam szeretett embertől, egy szerelmes lángolásban egy pofont kapni az illetőtől egy olyan ütés, amit nem tudom, hogy éltem volna túl. Ehhez képest az engem ért kár tényleg csak pénz és az emberek, akik megkárosítottak, sem túl fontosak az életemben. Ezért írtam, hogy bármilyen történetet szívesen vennék, biztos tudnék tanulni mindegyikből. Ti is a csalódások után rosszul érzitek magatokat és nem értitek, mit csináltok rosszul? Vagy mindenki azért kapja ezeket, mert ő is volt már bűnös? Ezekkel a pofonokkal csak a sors vesz elégtételt, mert már mi is csaptunk be embereket?
2013. nov. 18. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Az üzleti életben vertek már át, de nem a saját naivságom miatt. Nem mondhatom, hogy tanultam belőle, mert sajnos egy ilyen megvezetés benne van az üzleti világban.

Nagy vonalakban annyi, hogy rásegítettek, hogy elbukjak egy nagyobb melót, de végül mégsem jártam nagyon rosszul, mert nem sokra rá megnyeretem egy sokkal nagyobb kaliberű munkát. Az előzőből tapasztalva már tudtam milyen árajánlatot kell írni. Először dühös voltam arra az emberre aki megvezetett, még bosszút is akartam állni, vagy minimum jól odamondani neki. Aztán ahogy bejött a nagy meló, hirtelen időm sem lett dühöngeni, sőt: Az jutott eszembe, hogy habár átvert, akaratlanul olyan információkat szolgáltatott ki közben, amit kedvezően tudtam felhasználni a munka megszerzésének érdekében. Szóval már tudom, hogy ennek így kellett lennie, sosem szabad a bosszún gondolkodni, mert elveszi az energiát, eltérít attól, hogy józan ésszel gondolkodj.

2013. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kis stilu, eloskodok pl h a kisgyerekenek kell mert nem tud enni adni neki, utana kertem vissza en voltam a gci

Javitottam vmit, koszonommel fizettek, pedig messze mentem, autoval es nem epp nagy barat...

Na ilyenek nincsenek mar, lehet most kapom a - t de pattintom az ilyeneket, ha kell hazudok is!

Pl vigyem vhova, bocs ittam....

Persze ez olyanoknak szol akik 1-2 ezerrel tartoznak, vagy ha vmi kellet sz.......rtak segiteni pedig tudtak volna.

Csak olyannak adok aki nekem is adna, v ha fel hivom hajnal 3 kor h gyere ertem mert gond van, akkor ha tud jon.

Elegem van az eloskodokbol...

Legjobb mikor neked nem adja mert nincs, de fb n meg pozol az uj cuccal....

2013. nov. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az egyetemen, a házimat elkérték, odaadtam. Mikor én kértem el akkor nem kaptam ugyanattól a személytől, mindenféle kifogásra hivatkozva.
2013. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előzőeket én is átéltem kisebb-nagyobb veszteségekkel.

5-nek üzenem, hogy sajnos itt kezdődik az élet, a sulis szívességekkel és azok nem viszonzásával, sajnos.

Én úgy vagyok vele, hogy az átveréseken sajnos sokáig emésztem magam és bosszút forralok, kisebbeket, amolyan szemétkedéseket és azzal a gondolattal, hogy "jössz te még az én utcámba" és bizony jönni is fog, mert én haladok az életben és előbb-utóbb ő is átéli majd azt, amit én és szüksége lenne segítségre ... lenne, de nincs.

Akármilyen nehéz is, mindig csak előre kell menni, nem pedig hordani magunkon ezeknek a csalódásoknak a nehezedő súlyát.

2013. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3. voltam. Ez így igaz, ahogy a 6. írja, mert akik átvernek, azok az emberek nem csak minket vertek már át, benne van a vérükben. Márpedig ez előbb utóbb visszafelé fog elsülni, ha nem is a mi bosszúnk által. Közhely, de "addig jár a korsó..."
2013. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!