Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt lehet hogy az állat-kategó...

Ezt lehet hogy az állat-kategóriába kellene sorolni? Miért ilyen embertelenek az emberek?

Figyelt kérdés
[link]
2013. nov. 25. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ne általánosítsunk már, és főleg ne gyártsunk előítéleteket! Szär alakok minden nemzetben vannak.
2013. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Továbá: nem csak magyar jelenség, hogy az emberek inkább figyelmen kívül hagyják azt, aki segítségre szorul, mint hogy segítenének rajta. Láttam én olyan külföldi videót, hogy csak állnak és videózzák a haldoklót, de bäsznak segíteni.
2013. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem tudom miért kell "magyarozni", mikor sajnos ez egy globális jelenség, hogy az emberek hamarabb kapják elő a telefont és fényképezgetnek, minthogy segítenének.


Ettől függetlenül azt én is félelmetesnek tartom, hogy ha én vagy bármelyik családtagom baja kerül, akkor csak magunkra számíthatunk.

2013. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos már a családtagok is eltávolodnak egymástól.

Ez a segitõ még egy mélyérzésü ember, és én bizok abban, hogy még sokan vagyunk igy.

2013. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

mert nincs kultúra. hanyatlunk. nem tanulunk semmit a múltból, nincs kontinuitás, vagy ha van, az is inkább maradiság. a jövő nem termel elég új értéket. nem tanulunk a hibáinkból, önzők vagyunk, befelé fordulunk.


igazából már az is szomorú, hogy emberek odáig jutnak, hogy inkább megölik magukat, és senki se tud róluk, vagy nem is akarnak segíteni.


"Továbá: nem csak magyar jelenség, hogy az emberek inkább figyelmen kívül hagyják azt, aki segítségre szorul,"


moderálták a kérdést?


szerintem azért van abban igazság, hogy a magyarok ilyenek, azért, mert rettegnek mindentől, és nem tudják együttérzésre tanítani a gyerekeiket. meg valljuk be buták is. akinek van esze és teheti, külföldre költözik, itthon ez marad. persze mindehol előfordulhat, de az arányok másak.


szerintem tényleg az a legszörnyűbb az egészben, hogy manapság már nem hogy egyedül vannak akikben vna még emberség, hanem kiröhögik őket, beszólnak nekik. egyzserűen süt, ordít az osotbaság ezekről az emberekről.

2013. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon durva cikk, és mint vöröskereszt önkéntes én is tapasztalom a jelenséget. Én is hívtam már nem egyszer mentőt eszméletlen sérült emberhez az utcán, akin addig csak átléptek. Viszont! Jelen helyzetben nem tudom pontosan mit kellett volna tennie az embereknek. A srác már stabil oldalfekvésbe tette, innentől kezdve, mivel lélegzett, meg kell várni a mentők érkezését. Pont. Nyilván jó lett volna valamivel letakarni, de kétlem hogy a megfázás/megszégyenülés problémaköre elöl volt a haldokló prioritási listáján, és nem hiszem, hogy a sok okoskodó ráterítette volna a kabátját egy pucér hullára.
2013. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

attól függ kit tekintünk okoskodónak. meg valóban halott volt-e már. ugye "csak a szíve vert még". ezek pl jobban irritálnak, minthogy meztelen volt (miért? fogalmam sincs, nem ismerjük a történetet).


meg szerintem aki ismeri a mentősöket,rendőröket, tudja, hogy sajnos nagyon igaz. persze ez olyan szakma hogy vagy kiöli az embert, vagy stresszes lesz, de ha enm bírja, menjen portásnak.

2013. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!