Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik gyúrnak, azok az életben...

Akik gyúrnak, azok az életben is kemények? Vagy csak a súlyzót bírják időközönként emelni, de a valóságban kifulladnának?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnnék, de tudatlan vagyok! Sok ismerősöm jár gyúrni konditerembe.

És nagyon büszkék magukra, hogy kitudnak nyomni nem tudom hány kilót.

De izmosnak egyik se tűnik, hiába jár elmondása szerint 1-2 éve gyúrni minden másnap, vagy heti 2x.


Ők csak a súlyzót tudják kinyomni, egy ideig, és utána annyi, vagy bírják a hosszú órákig megterhelést is?

Értem az "élet próbái" alatt, hogy fát vágni egész nap, mondjuk 8 órán át, baltával, hasogatni, és fatuskókat hordani Aból Bbe, órákon át?

Bútort lecipelni a 8. ról, lépcsőn?

Ja, és bemelegítés nélkül!

Mert tudom, hogy bekell melegíteni, mert megsérülhetnek, mesélik a gyúrós haverok.

Na ez menne nekik? Vagy csak a súlyzózást bírja az aki kondizik, rövid időn át?

Mert egyiket se hallottam még 2 óránál többet lent lenni a konditeremben.



2013. nov. 28. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A favágó sem 8 órán keresztül hasítja a fát.. Én nem kötekednék olyan emberrel aki heti 5 napon keresztül 2 órán át 100-150 kilókat emel, kondizik. Mivel jó teherbírás kell, és jó kondi, nem hiszem hogy nem bírnák a megterhelést.

Jó magam is járok konditerembe ( nőként) és volt hogy 2 kigyúrt ismerőst kértem meg, hogy a költözködésemben segítsenek. 10 emeletről kellett egy másik kerületben a 8 -dik emeletre cipelni nem kevés bútor. Könnyedén cipelték, még lihegni sem lihegtek. Bár ez nem jelent semmit mert ha jó hevedered van akkor egy nem kondis srác is simán cipeli a bútorokat.

Hidd el nekem, van ezeknek a kigyúrt srácoknak izmuk, és bírják a megerőltetés.

(a bemelegítés meg pár torna gyakorlatból áll, amivel megmozgatják a karjuk, lábukat)

2013. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem "kemények". Ugyanis a fizikai munkás izomzata másként fejlődik mint a felpumpált izom. Egy ötvenkilós kőműves segéd kenterbe ver mindenkit munkabírásnál. Ez viszont nem jelenti, hogy a gyurmák gyengék lennének csak másként tudják leadani a teljesítményüket. Pl mint a sprinter vs maratoni futó. az egyik nagyon nagy súlyt rövid ideig meg tud emelni, a másik kisebb súllyal egész nap pörög.
2013. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az izmok nagysága nem függ össze feltétlenül az erővel.

Nemrég költözködtem és figyeltem a költöztető fiúkat, egyiknek sem voltak nagy kigyúrt izmai. Vékony, szálkásak voltak. Ettől függetlenül, akinek nagy izma van, az is lehet erős. Gondolom ez az edzés milyenségétől függ. Szerintem mindenre van példa. Vékony és erős. Kigyúrt és erős. Vékony és gyenge. Kigyúrt és gyenge.

2013. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

érdekes, tegnap ugyanezt a kérdést tettem fel a sport kategóriában, és leszedték egyből, h provokáló, pedig arra voltam csak kíváncsi, h pár sportoló ember mit szól hozzá.

még az esélyt sem adták meg, h választ írjanak.

de a te kérdésed még kinn van:)

2013. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magának a "gyúrásnak" az alapcélja tulajdonképpen az izmos kinézet. Emellé mintegy mellékhatásként társul az erőnövekedés is, de nem egyenes arányban, mivel az erő nem csak az izomtól függ, hanam még jópár tényezőtől. Az (értelmesebb) emberek nem azért kezdenek el gyúrni, hogy kemények legyenek, hanem hogy jobban nézzenek ki, egészségesebbek legyenek. Sok olyan van, aki kövér, vagy éppen nagyon vékony volt, számukra ez egy jó alternatíva a küllem javítására.


A favágás, költözködés, cipekedés és a hosszabb terhelések viszont egy teljesen más jellegű dolgok nagy balgaság összehasonlítani a gyúrással! Fát vágni az tud jól, aki sokat csinálja. Cipekedni az tud jól, aki sokat csinálja. Aki gyúr, az ezeket sokat csinálja? Nem. Akkor miért is kéne neki jónak lenni benne? Egy futó tudna fát vágni? És egy kézilabdás? Sőt, egy fizikus? Nem, ha nem gyakorolja. Miért csak a gonosz gyúrósok vannak pellengérre állítva?


Sőt, sokan pont azért kezdik a sport általi testformálást, mert végeznek fizikai munkát, ami amúgy esetleg erősíthetné őket. Én is pl. szellemi munkát végzek (azaz még csak tanulok), olvasok, írok, számolok, deriválok, mérek, tervezek satöbbi. Most menjek oda egy favágóhoz, és csesszem le, hogy miért nem tud mondjuk összerakni egy TTL-áramkört vagy kiszámolni réteges csőben a hőveszteséget?


Munkamegosztás. Ki ebben jó, ki abban. Az ember értéke nem azon múlik, hogy mennyire játssza a kemény munkást. Akkor már inkább az agyi teljesítmény... Amúgy meg hadd legyen már az embernek hobbija, amire büszke lehet. Arra is büszkék az emberek, hogy 400 hajómodellt gyűjtöttek össze.

[minden fent elmondott nem vonatkozik arra, aki azt hiszi, mekkora jani lesz, csak mert gyúr. őket mi is utáljuk]


(bemelegíteni meg tényleg fontos, mert tényleg lesérülhetsz. Ez biológiai tény, ha tetszik, ha nem.)

2013. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Modern világban munkamegosztás van.

És nem véáletlen, hogy egy ügyvéd vagy mérnök többet keres egy melósnál. Azért keres többet, mert nem tudja megcsinálni bármelyik melós. Nekem nagybátyám asztalos. több éve jár bíróságra, mert nem tud megegyezni a válás körül az ex-ével.

És amikor több év pereskedés után felhív telefonon: kapott levelet egy törvényszéktől, és azt szeretné megkérdezni, hogy mi a csuda az a törvényszék.

no comment

Egyetem elején volt okos csávó, aki elmondta, hogy a munkás embert többre becsüli. Nos, ő még nem próbált meg elvégezni egy nehéz egyetemi szakot, és felelősségteljes munkát sem végzett. az előző válaszolóval teljesen egyetértek.

nem nézem le a melósokat, mert ahhoz is kitartás kell, és még sok minden más is

2013. dec. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!