Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember tényleg melyik...

Az ember tényleg melyik országban lakik, ott is előjönnek a gondok?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kiment Angliába, hogy ott jobb az élet, meg van munka meg minden. 2 év után haza jött. Most elbeszélgettem vele, mert én is szeretnék Angliába menni majd ha befejeztem a tasnulást, és azt mondta nem olyan mint ahogy mindenki hiszi. Azt mesélte az első hetekben nagyon új, még minden fura. Utána 1-2 hgónap alatt megszokja az ember, és rájön, hogy ott se annyira jó.

És azért jött haza mert ott is voltak anyagi gondjai, de Ő azt hitte ha ott melózik minden meg lesz oldva, mindenre lesz pénze, meg ilyesmi.

Sok részletet nem mesélt, de az volt a mondata, hogy kimeri jelenteni, bárhova költözik az ember, ott is lesznek gondok!


Igaz ez? Van aki tapasztalt ilyet? Én rajta kívűl mindenkitől azt hallom, hogy Külföldön mennyivel jobb az élet, és nem, is érdemes vissza jönni Magyarországra...

Most kinek higgyek? A sok embernek, aki közülük sok még nem is élt külföldön, vagy annak, aki élt 2 évig Angliában?



2013. dec. 2. 10:36
 1/5 A kérdező kommentje:
bármelyik*
2013. dec. 2. 10:38
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Dolgozni mindenütt kell... És munkából ott sem gazdagodik meg az ember.

Talán annyival jobb, hogy ugyanannyi, v. ugyanolyan munkából odakint jobb életszínvonalat tudsz elérni és fenntartani, mint itthon. De tényleg igaz, hogy kint sincs kolbászból a kerítés.

2013. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs kolbászból a kewrítés ott sem,ott is csak robot munkát végezhetsz.lényegtelen milyen Diplomád van meg sem nézik,Angilában Speziel méregdrága az albérlet....a Vendéglátásban Ausztriában ,és Németországban gyakoribb az,hogy szállást,biztosít a munkaadó!Egyébként,lehetőség az van...de tényleges nyelvtudás nélkül,és elég sok kezdőtőke nélkül esélytelen fennmaradni kint.
2013. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gond mindenhol van, dolgozni mindenhol kell.

De nem mindegy, mennyit keresel a munkáddal, és azzal a keresettel milyen színvonalon élsz.

Jelenleg itthon borzasztóak a kilátások, így - én úgy érzem - külföldön valószínűleg jobb lehet. Legalábbis az esély megvan rá, ami nem jelenti azt, hogy feltétlenül mindenkinek be is jön a számítása! Ehhez szerencse is kell, rátermettség... sok minden.

És persze az sem mindegy, melyik országról van szó, milyen végzettséged és milyen nyelvtudásod van.


Az biztos, hogy csodát bárhol hiába vár az ember.

2013. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is osztom az ismerősöd véleményét. Én Dániában voltam egy egész nyarat és ott is vannak gondjai az embernek. Az anyagi mindenütt utolér, de ez relatív (ki mit vár el a környezetétől és önmagától).

Szerintem ez a meneküléses dolog hogy máshol jobb lesz egy b*romság :)

2013. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!