Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ebben az országban miért kap...

Ebben az országban miért kap rengeteg ember kevesebbet mint egy átlagnyugdíjas, holott még csak most kezdené el az életét?

Figyelt kérdés
Nem unjátok már hogy mesterségesen a nyugdíjasok vannak a legjobban tartva? a családomban az öregek közül érdekes módon egy embernek sincs 100 ezer alatti nyugdíja pedig mindenki sima melós volt a kádár érában. a fiatal ismerőseim közül pedig kb egy se keres ennyit, már ha van munkájuk. ez igazságtalan szerintem.

2013. szept. 21. 00:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Bocs. Én teljesen legálisan havi nettó 200e körül megkeresek suli mellett húsz évesen. Amiből kb. a 100 ezer forintos "nyugdíjat" félre is teszem úgy hogy még meg is élek szűkösen mellette. Csak jól kell csinálni. ;)


Amúgy, a legtöbb nyugdíjas nem kap ennyit, az én nagyszüleim sem. 100e forint nem sokkal létminimum fölött van, ha egyedül kell fenntartanod egy lakást. Nem nagyon hiszem, hogy sok ismerősöd keres 100 ezer körül, legalábbis nem legálisan. Aki legálisan dolgozik az ennél még némileg többet kap kézhez. Átlagos diákmunkával havi nettó 120-150 körül lehet összehozni.


De ha már ott tartunk hogy mi lenne az igazságos nyugdíjrendszer? Hát egyrészt a magánnyugdíj... Másrészt állami nyugdíjnál meg az, ha ahogy idősödik az ember, úgy kapna egyre többet kézhez, de végig dolgozhatna mellette szabadon. Így fokozatosan áll át a pihenésre, és a jövedelme sem csökken hirtelen.

2013. szept. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Gondolom, nem végez elég értékes munkát.


Az őregek szerencsejátékot játszottak, de nem jött be. /ha bejön, most lenne + területe az országnak/

De újjáépítették. Ezért jogos nekik a nagy fizetés.

2013. szept. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
első mit dolgozol? azt tudtad hogy 64 ezer a minimálbér? kicsit el vagy szállva. látszik hogy fiatal vagy. ha 150 ezreket lehetne keresni sima diákmelóval én se külföldön dolgoznék.
2013. szept. 21. 01:13
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Nettó 64 ezer így igaz. Bruttóban majdnem 100e.


Jobb helyeken egy hipermarket pénztáros diák napi 6000-7000 forintot megkeres. Persze 10 órát kell érte legalább dolgozni.


Én is diákmunkában vagyok jelenleg, igaz én komoly szakképzettséget igénylő munkában.

2013. szept. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és vannak diákmunkák 2000 forint feletti órabérrel is.
2013. szept. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem jár neki több. Te is leírtad, hogy még csak most kezdené el az életét, tehát még semmit sem tett.
2013. szept. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Mert több a nyugdíjas, mint a fiatal, tehát több a szavazat is.
2013. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az előző írja. Ez a szavazatvásárlásról szól egész egyszerűen.


01:01

"De újjáépítették. Ezért jogos nekik a nagy fizetés."


A mai nyugdíjasok nagy többsége semmit nem épített újjá.

2013. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

"Én is diákmunkában vagyok jelenleg, igaz én komoly szakképzettséget igénylő munkában."


Ennyi ésszel mint ami neked van nem lehet olyan komoly.

2013. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

""Én is diákmunkában vagyok jelenleg, igaz én komoly szakképzettséget igénylő munkában."


Ennyi ésszel mint ami neked van nem lehet olyan komoly.

"


Bocs, de miért is? Mivel érdemeltem ki a sértést? Egy indokot mondj.

2013. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!