Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember, (rajtam...

Van olyan ember, (rajtam kívül), aki SENKIBEN nem bízik?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy ez nem normális.

2013. dec. 9. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szüleimben bízom, de csak bennük. Még testvéreimben sem. Szép párkapcsolatok elé nézek...
2013. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én bennük sem
2013. dec. 9. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Rengetegt bántottak életemben és visszaéltek bizalmas dolgokkal amiket elmondtam, így már elég nehezen bíom meg emberekben és szerintem teljesen megnyílni sosem tudnék.
2013. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
én sem
2013. dec. 9. 20:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Hátrány, hogy nem engedek magamhoz senkit közel, pedig vágynék arra, hogy megismerjenek, hogy barátaim legyenek, stb...

Nem tudom elengedni hgoy nem bízok senkiben és ganakvó vagyok...

Fb-re is azért nem regisztrálok, mert magánügyem hogy kiket ismerhetek és csak a hátrányát látom annak is (felhasználókról történő adatgyűjtés), valamint akik régen álhaverjaim voltak, kapcsolatunk minősége nem fog megváltozni azáltal, ha FB-n bejelölnek esetleg küldenek pár "de jó lenne találkozni" típusú nyálas üzenetet.

2013. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

utolsó:

egyetértek.

2013. dec. 9. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tartom nem normálisnak, ha valaki senkiben sem bízik.

Velem nem ez a helyzet, régóta ismerek néhány valóban megbízható embert és szerintem kifejezetten jó az emberismeretem. Ha őket nem ismerném... Én se bíznék meg senkiben. Persze ez alatt nem állandó bizalmatlanságot értek, mert úgy nem lehet élni, az állati és emberi csoportokban is kell valami bizalmi elv, attól még benne van a pakliban, hogy pórul járunk, ez nem valódi bizalom.


Alapvetően optimista vagyok, nem tehetek róla, így születtem... de ugye éltem már pár évtizedet s elég hamar felmerül bennem apró gyanús jelek esetén, hogy nem annyira szép a helyzet, mint ahogy kinéz...

Gyerekkoromban kissé mizantróp voltam s elnézve az emberiséget, erre volt is okom. Most sem a kedvenc fajom a homo sapiens, mit mondjak, de természetesen tudom, hogy vannak igen dicső egyedek is.

2013. dec. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát nekem nincsen kiben bíznom.

barátaim is elárultak.

2013. dec. 10. 00:15
 9/10 anonim válasza:

Aki senkiben nem bizik, az valamiféle betegség lehet. Az egy annyira szélsőséges túlzás, amivel saját magának árt a személy.A közlekedés pld. bizalmi elven alapul, nem látsz senki fejébe, nem tudod ellenőrizni , még is autóba, kerékpárra stb. ülsz, vagy gyalog méssz, és csak bizni tudsz abban, hogy felelősen közlekedik aki éppen veled szemben, vagy utánad közlekedik, és nem fog sem véletlen, direkt balesetet okozni.

Ez csak a közlekedés, mégis a bizalomról szól. Mindenkit be lehet csapni, vannak aljas ravasz szemét emberek, aki engem egyszer becsap szándékosan, ( márpedig véletlen nem lehet ) abban én már utána nem bizok. Ezt azonban nem vetítem ki mindenkire, akkor nem lenne a cselekedetnek alanya. Magadban azért csak bizol, vagy magadban sem ? Mert akkor mondhatod hogy senkiben, ha még magadban sem. bár az is elég kellemetlen, aki csakis és kizárólag magában bízik, és a világon senkiben. Bízzál, de nézd meg hogy kiben.

2014. febr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én senkiben sem bízom. Egészséges és bölcs meglátás. Ha senkiben sem bízol, senki nem fog tudni átejteni.

Nem is érdemes megbíznod senkiben sem - előbb vagy utóbb, de vissza fog élni vele.


Kizárólag saját magamban bízom, magamban még nem csalódtam. Ez nem betegség, ez egyszerű tapasztalat és emberismeret.

2018. okt. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!