Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hajléktalanok/koldusok...

A hajléktalanok/koldusok kajak piára, cigire/drogra költik el amit össze szednek pénzt?

Figyelt kérdés

Azt mondta ismerősöm, hogy nem ad egyiknek se hiába mondja, hogy kajára kell, akkor vesz nekik egy zsömlét. Mert mind piára/cigire szokta elkölteni!

Igaz ez?

Én még hajléktalant nem láttam beszaladni a boltba kannásért...



2013. dec. 15. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én sem, de azt látom, amikor küldik az arcba.
2013. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik. De, bizony volt olyan, hogy felajánlottam, veszek ennivalót neki. Nem kért belőle.Azt szokták felhozni mentségnek, hogy ezt az állapotot csak piásan lehet elviselni.
2013. dec. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én.pl nyáron a nemzeti dohánybolt előtt láttam egy csöves ráirva egy táblára hogy tegnap ota nem.ettem elmentem.egy közeli boltba vettem vízet meg 3 kiflit mire visszaértem egy haverjával cigiztek...
2013. dec. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit több empátia kellene emberek. Nekik az egyetlen örömük az életben, hogy elszívják a kis cigijüket, vagy berúgnak valami olcsó kannás borból. Könnyen belátható, hogy abból a pénzből 100 év alatt sem tudnak lakást venni...


Az igazi baj itt azzal van, hogy semmiféle intézményt nem tart fent az állam, hogy ezeknek az embereknek a lecsúszását megakadályozza. Mert a többség valaha dolgozó ember volt.

2013. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A koldusok többségének a napi bevételét a maffia viszi el. Megvan a maguk kis külön társadalma, szabályrendszere, ami felett a rendőrség és társai szemet hunynak. Gyerekkel járnak koldulni, vagy ha a gyerek már elég nagy, akkor kiküldik őt. Volt, hogy egy kétévest küldött rám az anyja...

Aki tegnap még erre-arra, kajára koldult pénzt az utcán, holnap okostelefonnal üzletel, holnapután tabletet válogat a Tescóban, és a biztonsági őr sem mer a közelükbe menni. True story.

Egy részük évek óta nem volt józan, kifogás nincs, az alkoholizmus betegség. Nagyon kevés van, akin tényleg látszik, hogy nem volt mindig ilyen élete. Pénzt elvből nem adok, ha kaja van nálam, akkor azt igen, általában el szokták fogadni.

2013. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
52%
Intézményeket tart fenn az állam, Hajléktalanszállókat, csak nem mennek oda, De az hogy isznak meg cigiznek érthető, aki oda kerül mind elkezd inni az tuti.
2013. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Szerintem az a helyzet, hogy ezek az emberek 99,9 %-a nem egyik napról a másikra lett hajléktalan. Valami hosszú-hosszútávon elronthatott az életében, ami miatt odakerült. És ilyenkor már nem is akar változtatni ezen...

Hiába várja a sült galambot, mert nem valószínű, hogy berepül a szájába!

2013. dec. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6: Egyrészt a hajléktalanszálló nem a lecsúszást akadályozza meg, hanem a már lecsúszottaknak nyújt menedéket. Ettől függetlenül én teljes mértékben megértem, miért nem akarnak oda menni sokan, annál még az utca is jobb. De az is fontos tény, hogy Budapesten a 10 000+ hajléktalanra jut 6 000 férőhely, a szállók így is tömve vannak.


7: Igen, ez egy ilyen folyamat. Erre írtam, hogy nem léteznek ezt a lecsúszást megelőző intézmények. Maximum papíron. Egy átlag ember élete során nem is kerül ilyen helyzetbe, vagy ha igen, a családja kisegíti. Az utcán lévő embereknek viszont rendszerint nem adatott meg ez. Én nem mondanám, hogy nem akarnak változtatni, inkább csak fogalmuk sincsen, hogy hogyan.


Biztos láttatok már sörös dobozt kukázó/kéregető embert. Ők ezt a boltokban 2,5 Ft/db áron vissza tudják váltani. Könnyen kiszámolható, hogy 1500 Ft-ért 600 darabot kell gyűjteniük. Én nem mondanám, hogy nem próbálnak dolgozni.

2013. dec. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindegyik. Amikor csak kilépek az utcára megtalál 1-1. Néha adok pénzt, néha adok cigit. Néha nem adok, akkor ételt kínálok, meglepően kis hányaduk fogadja el..
2013. dec. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én ha csövessé válnék, vennék egy hátizsákot, meg turabakancsot, és indulnék a nagyvilágba.
2013. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!