Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hajléktalanok/koldusok...

A hajléktalanok/koldusok kajak piára, cigire/drogra költik el amit össze szednek pénzt?

Figyelt kérdés

Azt mondta ismerősöm, hogy nem ad egyiknek se hiába mondja, hogy kajára kell, akkor vesz nekik egy zsömlét. Mert mind piára/cigire szokta elkölteni!

Igaz ez?

Én még hajléktalant nem láttam beszaladni a boltba kannásért...



2013. dec. 15. 16:57
1 2
 11/14 homo ludensz ***** válasza:
100%
Ahány hajléktalan annyi emberi sors.Nem kell hozzá valami nagyon tragikus élethelyzet hogy valakit kipenderít a kölcsön nemfizetés révén a bank vagy egy válás után a nőnek és a gyerekek maradnak a lakásban.Sokan jönnek a fővárosba szerencsét próbálni mert a faluba semmi lehetőség stb. Könnyen az utcán találhatja magát bárki mivel általában nincs tartaléka és megszűnik a munkahelye. Hogy isznak? 30 éve nem iszom szeszt de biztos vagyok benne hogy ha ilyen helyzetbe kerülnék én is ráfanyalodnék.A bizonytalan evést feledtetné meg azt a pillantást amit egy szemétkupacra szoktak vetni a járókelők.A bérkoldulás az teljesen más téma.A kettő csak látszólag egy a felületes szemlélőnek.
2013. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Pénztárba dolgozok (Tesco)

Szoktak hajléktalanok is vásárolni (gondolom nem meglepő), s az egyik folyton a 2l-es bort veszi, mások szépen megveszik a tescos májkrémet, hozzá a zsemlét stb..

Ezt is koldus válogatja, de én speciel nem adok pénzt.

Ha van kaja nálam, oda adom. Ha nincs, de van időm megkérdem megvárja-e amíg beszaladok a boltba.

A múltkor odajött hozzám egy Nő egy kisgyerekkel kérdezte adok-e neki egy zsemlére, közöltem, hogy nem, de úgy is a pékségbe megyek reggelit venni, szívesen veszek egy kakaós csigát vagy valami mást, amit a gyerek szeret. Erre rám nézett, s sértődötten tovább ment.

Szerintem értelmes ember elfogadta volna, hisz egy csiga 150 ft körül van.. Vagy egy bukta, vagy bármi.. De neki nem kellett.

2014. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szívtál már kakaós csigát? Még meggyújtani sem könnyű...
2014. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
és mi a helyzet azokkal, akik fogyatékosságukkal koldulnak?
2014. jan. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!