Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi oka lehet annak, hogy ha...

Mi oka lehet annak, hogy ha valami dicséretet kapok, tanártól, ismerőstől, családtagtól, bárkitől azt utálom?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mindig, hogy hamis dicséret vagy legalábbis túlzott és semmiképp sem akarom hallani. Gondolják nyugodtan vagy éreztessék/jelezzék, de valamiért nem szeretem hallani. (Hozzáteszem mostanában elég befelé forduló vagyok, talán emiatt van) Mi ez a hülyeség?

17/L



2013. dec. 16. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, de olykor velem is ez van. Néha olyan baromságokért kapok dicséretet amiktől felforr az agyvizem. Persze ha valamin sokat dolgozom és amiatt dicsérnek meg, de azt ki nem állhatom mint mikor egy olyan dolog miatt dicsérnek meg amit egy fogyatékos is elvégezne. Kivétel ha a haverok dicsérnek, ők akármit mondanak nem tudom őket komolyan venni, szóval tök mindegy. :)
2013. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem tudom én a falra tudok tőle másuni pl mikor olyan mond valamit akivel nincsen szorosabb baráti kapcsolatom. csinálok valamit, az szerintük szép meg ilyen-olyan ügyes vagy!! de én meg tudom hogy rengeteget kellene fejlődni (itt pl egy képről van szó) és inkább az építő kritikát hallanám inkább.. de azt meg csak a hozzáértőktől kapok olyan viszont nem sok van itt
2013. dec. 16. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Ők szépnek látják amit csináltál. Ennyi. Nem kérhetsz meg mindenkit h ne dicsérgessenek.
2013. dec. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem tudod elfogadni a jó tulajdonságaid. Sokkal gyakoribb ez, és nehezebb, mint a rosszakat. Mert félsz attól, ettől rosszabb ember leszel, vagy képzeltnek gondolnak. Hagyd építeni az önbizalmadat. Ne ostorozd magad.

Ha kellő alázattal fogadod a bókokat, és nem álszerénységgel, akkor ez javulni fog. Ne szégyelld magad azért, amilyen vagy.

2013. dec. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg mindíg attól tartok,hogy utána túl elbizakodott leszek...de ez talán nem baj.
2013. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!