Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyen tartásom és...

Hogy legyen tartásom és önbizalmam?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok, a szüleim is későn vállaltak, apukám ital problémákkal küzd, anyukám sokszor eléggé idegen. Az oviban nem igazán barátkoztam, talán,ha lett volna tesóm,könnyebb lett volna. Az ált. suliban folyton piszkáltak a fiúk,mert kicsit ducibb lány voltam,majd a suli végén egy gonosz lány kitalált rólam hazug dolgokat, és mindenki utána ezzel piszkált, sajnos ez akkora sokként ért,hogy mindenki beszólogattak,hogy vissza se tudtam/mertem szólni,holott korábban is voltak,akiket kiközösítettek. Sajnos sok olyan lány volt,akiről azt gondoltam,hogy jóban vagyunk, közben meg még ha nem is tettem ellenük semmit a hátam mögött kibeszéltek.

Alapból is csendes vagyok ,de ezek után kicsit bezárkózott is lettem és a tanulást is elhanyagoltam.

Sajnos mivel az általános iskolai kudarcaimat nem mondtam el senkinek,ezért szorongtam is és elég feszült voltam.


A középsuliba,mikor bekerültem, próbáltam más lenni, teljesen nyitott voltam mindenkivel. Persze ott is észrevették,hogy az idegességtől remeg a pl a kezem. Néhányan ezzel is szekáltak a tanárok ugye itt sem szóltak közbe. Ahogy viszont megismertek, megkedveltek,de ez sem tartott sokáig,mert utolsó évben megint egy csaj,aki mindenkire csak rosszat tudott mondani,persze az emberek szemébe meg tette a szépet,szóval ő a többieket ellenem fordította....



Hogy változtassak magamon,hogy legyen önbizalmam, tartásom és hogy újból jó jegyeket érjek el a suliba?



2013. dec. 19. 14:28
 1/3 A kérdező kommentje:
akik beszólogatnak, őket hogy lehet leállítani??
2013. dec. 19. 14:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor épp egyedül van az a lány,kérdezd ki,hogy miért csinálja ezt veled.Ha elkezdi a hülyét játszani akkor próbálkozz tovább.Mondd neki,hogy ne adja a hülyét,mert tudja,hogy miről beszélsz.Ha pedig nem nyög ki semmi újat,ami hasznos akkor próbálj bizonyítékokat szerezni arra,hogy nem is olyan,amilyennek adja magát.


De amúgy nyugodtan írhatsz privibe.

Szívesen meghallgatlak.

(Bár én még csak 14 vagyok,de remélem ez nem akadályoz meg abban,hogy írj)

2013. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

jó jegyeket kellő szorgalommal lehet szerezni. ne akarj másoknak megfelelni (főleg nem mindenkinek.) csak magadnak. Ajánlom neked ezt a mesét: Aranyos és tanulságos (persze azt nem állítom, hogy megváltozol de mindenképp olvas el vagy nézd meg videón. nem fogod megbánni azt a 10 percet.) [link]

http://www.youtube.com/watch?v=OuFuLT1vJ4Y

Alapvetően én is ilyen vagyok de semmi bajom vele (már.) A hülkyegyerek nem érdemli meg, hogy vele foglalkozz!!! Sok sikiert! Ne változz maradj önmagad mert te egy nagyszerű ember vagy!!!!!!

2013. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!