Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miről lehet felismerni a...

Miről lehet felismerni a sz*rkavaró, gonosz embereket? Sajnos Én elég naiv vagyok hozzá, hogy belefussak az ilyenekbe.

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy is mondjam, saját tapasztalatból kiindulva, előbb meg kell ismernek, ki kell ismerned és kell kapnod pár pofont, hogy észrevedd melyik az.


Mondanám, hogy a behízelkedőek azok, de ez elég fals lenne, mert lehet, hogy a tag csak ilyen stílusú, de közben csak egy pitiáner idióta, aki nem képes a "normák szerint" viselkedni.


Azt tudod javasolni, hogy járt figyelmesen, figyeld az embereket anélkül, hogy belefolynál a dologba.


Nem vagyok én igazságszakértő, de ha olyan filmeket, sorozatokat nézel, mint a Hazudj, ha tudsz, A mentalista, SHERLOCK, akkor jó úton indulsz el, sok segítséget és érdekes gondolatot találsz benne. :)


Vagy Paul Ekman: Beszédes hazugságok c. könyvét olvasd el - én még bevallom nem fejeztem be, de érdekes volt - ebből született a Hazudj, ha tudsz sorozat is. :)

2013. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok én igazságszakértő, de ha olyan filmeket, sorozatokat nézel, mint a Hazudj, ha tudsz, A mentalista, SHERLOCK, akkor jó úton indulsz el, sok segítséget és érdekes gondolatot találsz benne. :)


Ha te a médiából táplálkozol, akkor elég hiszékeny vagy! Ma a média mondja meg hogyan öltözködj, mert azt vásárolsz, amit éppen reklámoznak. És az nekik jó, a nézőnek viszont, mindegy, ha félmeztelen kivarrt mellűek ütik, verik egymást egy sorozatban, az nem számít. Akkor a néző is ilyenné válik.

2013. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy gondolkodó ember tud különbséget tenni műsor és műsor között, aki pedig tudja vagy legalább érzi, hogy mikor akarják manipulálni, az már felkészült ember!


A médiában sok kártékony dolog van, ebből párat felsoroltál, de vannak hasznos dolgok is, ahol nem csak kivarrt mellű emberek verik szét egymást potom pénzért.


Sosem szerettem azokat az embereket, akik általánosítottak mindenkit, mert náluk zárkózottabb elméket még nem ismertem.


A lényeg a kritikus gondolkodáson van, az egyénnek el kell döntenie, mi hasznos számára és mi nem. Ezért pedig mindenbe bele kell kóstolni és nyitottnak kell maradni egy jó adag kételkedéssel.


Nem tudom láttad-e ezeknek a műsoroknak egyikét is, vagy felfogtál-e belőle valamit, ha nem, akkor nézd meg figyelmesebben őket. Mert ezek figyelemre és kritikus gondolkodásra is nevelnek.


Ahelyett, hogy a saját kis gondolataidat látnád az írásomban, nézd meg, hátha mást mondok, mint amit te gondolsz! Ha csak a saját fejedben élsz, szem elől téveszted a mások gondolatait, azt, ami többé tehet, mert minden tapasztalat többé tesz, ha jól használod.


1. válaszoló voltam.

2013. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de engem ez a media dolog nem érdekel, nem nézek tévét sem,mert nincs is rá időm és amúgy meg ki nem állhatom a mediát.Amiért átvernek az az,hogy mindig magamból indulok ki, abból hogy jót akarok másoknak és ha ők hasonlóképpen viselkednek akkor elhiszem, hogy ők is szintén jót akarnak.Azért írtam, hogy naiv vagyok,mert belém neveltek egy alapvető bizalmat az emberek felé és ha már kedvesek meg mosolyognak esetleg segítenek, akkor elhiszem, hogy önzetlenül teszik és kedvelnek, de számtalanszor kiderült már, hogy ez az egész csak egy álarc volt, hogy kiszedjenek belőlem dolgokat és mindezt olyan tökéletes szerepléssel.Én ezt a naiv fejemmel nem tudom megérteni, hogy mért kell minden embernek ilyen szemétnek és számítónak lennie?Nincsenek barátaim az összes lánytól ezt kaptam, ha én közeledtem, ha nem, fiúkkal azért nem barátkoztam,mert egyik osztályomban sem volt fiú,akivel lehetett volna.Azok a fiúk, akiket sulin kívül ismertem meg, velük nem tudtam kialakítani barátságot, mert többet akartak annál.
2013. dec. 21. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Rendben, elfogadom, hogy nem érdekel, amit írtam, de akkor is kikérem magamnak az általánosítást!


Ismerős a helyzeted. Nálam is sorban derülnek ki a turpisságok, olykor csak azért kellek, hogy legyen kiről beszélni, hogy kiforgathassák a szavaimat.


Sok idő kellett, amíg elég pofont kaptam ahhoz, hogy lassan behúzzam magamra az ajtót. Szinte mindenkiben csalódtam - de még mindig van bennem naivitás. Egy idő után és elég tapasztalattal ez el fog tűnni, úgy hiszem, ez mind hozzájárul az emberismerethez, csak jól kell használni, új nézőpont kell!


Rózsaszín szemüveg mögül minden más - én is tudom. Határozottság kell, és úgy gondolom a folyamatos megújulás, új társaságok, akik között már nem a régi, összemocskolt papíroddal cammogsz be, hanem tiszta lappal mehetsz, segíteni fognak!


Amikor úgy érzem, hogy szeretnek, kicsit megnyílok - aztán visszahallom, amit csak annak az egy embernek mondtam el és pofára esek. Kiben lehet megbízni?


Magadat kell megerősítened! Úgy csak annyira bízni, amennyire megengedheted magadnak!

Persze vannak kivételek, rájuk vigyázni kell. ^ ^)

2013. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!