Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig mindent feladok egy...

Mindig mindent feladok egy idő után. Ezt most nagyon szeretném végigcsinálni. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sok mindenbe belekezdtem már eddigi életemben, de semmit nem csináltam 1-2 max. 3 évnél tovább. Táncban is nagyon jó lehettem volna, mégis abbahagytam. (egyrészt a pénz miatt, mert elég drága volt, de majdnem ugyanekkora részben azért is, mert már nem volt meg a motivációm)

Most elkezdtem megint tanulni munka mellett. Nem nagy ügy, csak egy új nyelvet kezdtem el megtanulni, hetente 1x járok tanárhoz.

A barátaim, és a párom is csak csodálkoznak nagy szemekkel, hogy ilyen rövid idő alatt (kevesebb, mint 2 hónap) mennyit haladtam. A tanár is mondta, hogy nagyon gyorsan haladunk.

És folyton bennem van az az érzés, hogy nagyon nagyon szeretném már megérteni, amit mondjuk egy filmben beszélnek, nagyon szeretnék én is olyan szinten beszélni, de természetesen ennyi idő alatt az is nagy szám, ha egy-egy szót, vagy félmondatot sikerül kibogarásznom belőle :)

Lényeg, a lényeg. Tudom, hogy 1-2 évbe is bele fog telni, mire eljuthatok erre a szinte, de valahogy addig is ki kell tartanom, hogy ezt most TÉNYLEG végig csináljam, és ne adjam fel 1-1 nagyobb akadállyal való találkozáskor.



2013. dec. 22. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy van akaraterőd vagy nincs. Ez ilyen. Írhatsz magadnak motivációs kártyákat, amin bíztatod magad, megerősíted, hogy ez a célod, de ha nem akarod/lusta vagy/leszel hozzá, nem fogod végigcsinálni. Akarni kell és kész.
2013. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi a célod azzal, hogy végig csinálj valamit? Bizonyítani másoknak, hogy kitartó vagy? :) Ha magad miatt szeretsz valamit, akkor nem fogod abbahagyni. :) Ha mások miatt, akkor lankad az érdeklődés.


Ilyen vagyok én is, sorolhatnám a hobbikat, amiket abbahagytam, de végső soron mind csak "menőzés" volt.


Írj privátot, ha szabad kérdeznem pár dolgot. :)

2013. dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem akaraterő kérdése, ha egy hüje akar matektanár lenni nem az akaraterő hiánya miatt nem lesz az, próbáld nem megunni
2013. dec. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!