Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek nincs elegetek a...

Nektek nincs elegetek a rászorultak megsegítéséből?

Figyelt kérdés

Így a karácsony közeledtével szinte minden erről szól. Híradóban ezek a fő témák, újságok címlapjain stb. Mindenki őket támogatja a hírességektől, az egyszerű emberekig.

Magabiztosan kijelenthetjük és ez a saját tapasztalatom is, hogy a rászorultak többsége, lusta, munkakerülő emberekből áll.

Nem vagyok egy önző ember, de nem érzek késztetést, hogy én lemondjak valamiről, csak azért hogy olyanokon segítsek akiknek büdös a munka és egyszerűbb nekik otthon feküdni a tv előtt és várni a segélyt meg eljárni a kocsmába. Meg a hivatalban verni az asztalt, hogy ő rászorult és neki jár. Menjenek el ők is dolgozni. És nem sajnáltatni kellene magukat.



2013. dec. 23. 14:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
ki mondta,hogy bármiről is mondjál le... nem adsz és kész,de azért egy tál ételt nem sajnálok senkitől,vagy ez is b..assza a csőröd? kívánom tudd meg milyen ha 1napig nem eszel,és ilyen lekezelő féreg lesznek hozzád az emberek,akiknek kényelmes életük van.
2013. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Én amondó vagyok, hogy rászoruló és rászoruló közt is van különbség.

pl azoknak a családoknak nem nagyon adnék, akik a semmire vagy minimálbére, segélyre bevállalna 3-4-5 gyereket, aztán sírnak, hogy nincs miből eltartani, szüljön annyit amennyit meg tud etetni, iskolába tud járatni.


Viszont azokat én is sajnálom mikor apuka lelép, anyuka belét is kidolgozza éhbérért, hogy a beteg (pl rákos) gyerekének kaját és gyógyszert biztosítson, ami bizony nem olcsó.

2013. dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 güris válasza:
Szomorúsággal töltött el mint, a kérdező kommentje,a válaszadók válaszát,csak az első oldalig bírtam olvasni,mert el kellett rohannom hogy egy fájdalomcsillapítót bevegyek, mert amit itt olvastam, az már,fáj!Se,TV.Se,egyebek.Hogy lehet így véleményt mondani bármirő?Én már találkoztam rengeteg olyan emberrel akik Szabolcsból stoppoltak Pestig és kétségbeesetten toporogtak egy-egy nagyobb építkezés bejáratánál, hátha bejutnak egy kis kulimunkára ,vállalva a kockázatot, hogy a szemét vállalkozó 2-3 havi munkával, az építkezés befejeztével átveri.Találkoztam nem egy ilyen szerencsétlennel,akiknek vonatra sem volt pénzük,hogy hazamennyenek.Nyiss ablakot a szellemi bunkered falán,ha kimenni még nem is mersz,mert a való világ nem bent van, hanem kint.Több példát erről a munkahiányos szerencsétlen országról nem beszélek,mert könyvet lehetne írni erről.Abban igazad van hogy sok a munkakerülő,lusta ember,kinek büdös a munka,de az álltalánosítás,az a tisztánlátás halála,mint ahogy, a szerncsétlen szegény ember keze, az ördög játékszere.
2014. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Majd amikor te leszel rászoruló mert elvesztetted te és a párod a munkahelyed, vagy egyszerűen pl. egészségügyi alapon, na majd akkor elegem lesz.
2014. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!