Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek nincs elegetek a...

Nektek nincs elegetek a rászorultak megsegítéséből?

Figyelt kérdés

Így a karácsony közeledtével szinte minden erről szól. Híradóban ezek a fő témák, újságok címlapjain stb. Mindenki őket támogatja a hírességektől, az egyszerű emberekig.

Magabiztosan kijelenthetjük és ez a saját tapasztalatom is, hogy a rászorultak többsége, lusta, munkakerülő emberekből áll.

Nem vagyok egy önző ember, de nem érzek késztetést, hogy én lemondjak valamiről, csak azért hogy olyanokon segítsek akiknek büdös a munka és egyszerűbb nekik otthon feküdni a tv előtt és várni a segélyt meg eljárni a kocsmába. Meg a hivatalban verni az asztalt, hogy ő rászorult és neki jár. Menjenek el ők is dolgozni. És nem sajnáltatni kellene magukat.



2013. dec. 23. 14:01
1 2
 1/14 piriiiiii ***** válasza:
70%
A leírtak alapján nekem is elegem lenne, de sem tévét nem nézek, sem újságot, így számomra csak közvetlen közelből lehet elegem a rászorultak kéregetéséből, hogy adjak nekik pénzt, amikor nekem is alig van, miközben én talán értelmes dologra költeném el, ők meg... nos igen, magabiztosan kijelenthetjük, hogy a rászorultak többsége elissza, ect... (majdnem) mindenkinek ugyanannyi a startvonalnál kapott esélye, ereje a jobb életre, de úgy tűnik, vannak emberek, akik saját erejükből lesznek életképtelenek... és én erről nem tehetek. Ha bizton tudnám, hogy valaki megérdemli a segítséget, és módomban is állna segíteni, mert tehetős milliomos vagyok, biztos segítenék. De így...
2013. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 piriiiiii ***** válasza:
újságot nem olvasok* :D
2013. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Olyan tévét nem nézek én sem, ahol ilyen megy, a Nemzeti Sportban meg nem láttam még ilyen cikket, vagy ha volt is, nem vettem észre.

Viszont személyesen nap mind nap lejmolnak, azokat meg elhajtom. Múltkor pár napja egy benzinkúton keveredett hozzám egy ilyen hogy adakozzak, pont akkor tankoltam tele a tankot(több mint 20000-ért tankoltam) aztán mondtam neki hogy pont most adakoztam az államnak ebből egy "tizest".

Nem értette a viccet, és amikor elküldöd melegebb éghajlatra minden vagy csak öltönyös úriember nem.

2013. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

"sem tévét nem nézek, sem újságot,"


Jó tájékozott lehetsz.


Kérdező, tök igazad van. A rászorultaknak csak kevés százaléka olyan, aki a saját hibáján kívül került abba a helyzetbe. A többi mind ki tudott volna mászni a gödörből, de általában nem fogadják el a lehetőségeket. Tapasztalat, én is próbáltam már segíteni sok emberen, de műr felhagytam ezzel, mert hülyeség.

2013. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
műr=már
2013. dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 piriiiiii ***** válasza:
Négyes, ebből Neked mi bajod származik? Tökéletesen jól elvagyok a világ baromságai nélkül, ami érdekel, annak meg utánajárok máshonnan, biztosabb forrásból.
2013. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én egyházi iskolába járok, már egy hónapja ezt tolják. Az adventi műsor után, még ott ülünk a tornateremben, és jönnek, hogy hozzuk már a ruhákat meg az ajándékokat, nézzünk magunkba, menjünk misére, jótékonykodjunk. Pedig nem a suli egyházisága miatt maradtunk ott, csak nincs más a környéken.

Én meg mondom, hogy a használt ruháimat anyukám mindig elviszi olyan családnak, akiket ismer, és tudja, hogy nagy szükségük van rá. Azért az osztályban összedobtunk pénzt, és vettünk pár dolgot, legalább a játékból meg a lisztből nem apuka fogja a hatodik felesét inni.

Teljesen megértelek, nagyon sokan magukat hozzák ilyen helyzetbe, tisztelet a kivételnek. De ha annyira akarnának, dolgozhatnának, nem létezik, hogy 5+ éve munkanélküliek mindenféle próbálkozás ellenére.

2013. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Énse nagyon nézek TV-t és újságot is nagyon ritkán, a neten átfutok pár hírportált és ennyi, vagy az a minimális amit elhadarnak a rádióban néha, több hírre nincs szükségem, még ígyis talákozok olyan dolgokkal amiből kösz de nem kérek.

Egyébként a kérdésre válaszolva, olyan helyen dolgozom, ahol a legtöbb ilyen "rászorult" megfordul és tény, hogy a legnagyobb része nem érdemel semmit, olyan dolgokat tudnék mesélni, amiről jobb nem is tudni egy átlag embernek. Viszont van egy réteg, akik megédemlik azt, hogy fogalalkozzunk velük, én ha tudnék segíteni rajtuk, személyesen tenném meg és nem alapítványokon meg stb. semmirekellő intézményeken keresztül.

2013. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egyre inkább rátelepednek a karácsonyra a kéregetők:

1. Soha nem hallott alapítványoknak kéregetnek (ráadásul egyesek elég agresszíven) forgalmas helyeken (pl. bevásárló központok, plázák bejáratánál). Amondó vagyok, hogy ezek jó része olyasmi mint a Balogh-féle Gyermekrák Alapítvány (ha az adományok 1%-a célba ér, akkor szerintem sokat mondok). És ha jól rémlik még tavaly is volt hasonló hír, hogy egy beteg gyereknek egy másik alapítvány 1,3 milliót gyűjtött (célzottan), amiből 100ezret utalt át, a többi 1,2 milkát magára költötte az alapítvány "működési költség" címén...

Ezért amondó vagyok, hogy ha bárki adakozni akar, akkor közvetlenül juttassa célba a segítséget, vagy pedig ha már alapítványnak ad, akkor olyannak adjon, mely közvetlenül foglalkozik a rászorulókkal. Például beteg gyerekek esetében a kórház/klinika alapítványa, melyet gyakran az adott osztályon dolgozók működtetnek.


2. Nem szoktam sűrűn tévét nézni, de a napokban kiakadtam az egyik riporton, ahol egy 6 gyerekes "anyukán" segítettek, aki már terhes volt a 7.-kel... Ha 6 purdét nem tud eltartani (igazság szerint egyet sem), akkor minek oda még egy??? Az ilyennek sterilizáló műtétet kellene adományozni...

2013. dec. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

bizony. nem halat kell adni nekik, hanem megtanítani őket halászni. ha folyton csak a segélyt, meg az ingyenkaját-ruhát kapják, akkor hol marad a motiváció, hogy megdolgozzanak érte?

az adományok helyett inkább arra kéne elkülöníteni forrásokat, hogy megtermelhessék maguknak az ételt, vagy legyen egy olyan munkahelyük, ahol emberhez méltó fizetést kapnak, és abból megveszik a szükséges dolgokat.


nem szoktam adakozni, mert tudom, h nem oda megy, ahova szánnám.

van pár ismerősöm akik nehezebb helyzetben vannak, nekik szívesen segítek (vásárolok kaját, tisztítószert, megunt, kinőtt ruháimat odaadom) ők nem azért szegények mert büdös nekik a munka, hanem mert devizahitelük van, és hiába keresnek pénzt, a csekkek és a törlesztő annyit elvisz, h alig marad a létfenntartásra.

2013. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!