Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki szerint mi minősül alkoholi...

Ki szerint mi minősül alkoholizmusnak? Sokan nagyon eltérően értelmezik.

Figyelt kérdés

Az nyilvánvaló ha valaki minden nap leissza magát az az.

Viszont vannak az egyéb esetek mint például aki naponta megiszik 1 sört már azt is alkoholistának bélyegzik.

Na meg ott vannak akik ritkán isznak, de nem tudják kontrolálni, vagyis ha nekiállnak akkor teljesen lerészegednek. Ott van még a hétvégi lazítás szintjén ugyan nem részegre issza magát, de azért iszik hogy ellazuljon. Ezeket minden ember eltérően értelmezi.

Ki hogy ítéli ezt meg, ha lehet írjátok az ivási szokásaitokat is.



2013. dec. 25. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Kb két hetente iszom.


Alkoholista a szememben az, aki több, mint heti 2x.

2013. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nálam, ha a harmadik opció. Ha nem tudják kontrolálni, vagyis, ha nekiállnak akkor teljesen lerészegednek. No meg ha azzal kérkednek, mennyire részeg volt tegnap, regnap előtt, múlt kedden.
2013. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki már nem azért iszik, hogy jól érezze magát, hanem azért, hogy ne érezze magát rosszul.
2013. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Akinek hiányérzete van, ha nincs meg a napi betevője. Ez akár lehet napi egy sör is!
2013. dec. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, egyszer a tévében volt erről egy riport. Abban mondták, hogy az átlagember csak arra mondaná azt, hogy alkoholista, aki gyakran seggrészegre issza magát, de a szakirodalom szerint, aki rendszeresen fogyaszt alkoholt, akár kis mennyiségben is, az már alkoholistának számít. Tehát napi egy sör vagy egyetlen kupica pálinka is már alkoholizmus, pedig annyitól még csak be sem csiccsentesz, nemhogy lerészegednél tőle. Viszont, aki rendszeresen iszik annak hozzászokik a szervezete, és ugyanúgy kívánni fogja a piát minden nap, mint a dohányos a cigit vagy a kávéfüggő a reggeli kávéját, és ez bizony már a függés egyértelmű jele.
2013. dec. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó amiről beszéltél azt én ugyan nem láttam, de olvastam, nekem is onnan merült fel ez a kérdés.
2013. dec. 26. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi szinten nincs definiálva az alkoholizmus fogalma. Sokszor attól is függ, hogy ki milyen családból jött. A nejem pl alkoholistánnak tartja a bátyját, aki miután végzett a munkában, otthon az ebéd után megiszik egy pohár sört. Nekem ez még messze nem az.
2013. dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Besenyő Pista bácsi nevű felhasználó


Sajnos igazad van.

2013. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Tényleg több válasz van. Ami hozzám legközelebb áll: alkoholista az, aki rendszeresen (nem számít, hogy a rendszer napi-heti-havi) iszik alkoholt, nem az íze, hanem a hatása kedvéért. (Hogy lazább legyen, megnyugodjon, felejtsen, pl.)


Én a magam részéről évente 2-3 alkalommal iszom fél-1 pohár bort, mert bár szeretem az ízét, utálom, hogy szédülök tőle. :)

2013. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5-os, pontosan ezert van igaza a 3-nak. Sajnos tapasztalatbol mondom.
2014. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!