Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vallásos-hívő jobboldali...

A vallásos-hívő jobboldali politikusok, hogy értelmezik a "Ne lopj! " parancsolatot?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

a jobboldali szót nyugodtan kivehetnéd a kérdésből, hiszen az összes lop

amúgy szerintem értelmezik rendesen, meg tudják mit jelent, csak jó magasról szarnak is rá

2013. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Elvileg a baloldal nem vallásos, hanem materialista-ateista (?)
2013. dec. 8. 13:53
 3/19 anonim ***** válasza:

Én jobboldali vagyok és ateista. Hoppá!


Amúgy gondolom úgy értelmezik, hogy addig nem szabad lopni, amíg mások teszik. :D

2013. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

nem tudom honnan terjedt ez az idiótaság, hogy a baloldal nem vallásos

semmi köze a politikának a valláshoz

2013. dec. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kijelentés azon kevés dolgok körébe tartozik a Bibliában amit nem lehet félreértelmezni.

Az meg, hogy mi számít lopásnak a törvény szépen megfogalmazza, tehát maximum egyes emberek szubjektív véleménye (amely nem áll a törvényben foglaltak felett) térhet el ettől, de ez nem a "Ne lopj" kifejezés félreértelmezéséből keletkezik.

A politikusok nagyon is tisztában vannak azzal, hogy mit követtek el/mit követnek el, semmi köze hozzá egy több ezer éve leírt vallási parancsnak. Arról nem is beszélve, hogy szerintem egyetlen igaz keresztényt sem fogsz jobboldalt találni.

2013. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

"nem tudom honnan terjedt ez az idiótaság, hogy a baloldal nem vallásos

semmi köze a politikának a valláshoz"


Ha semmi köze, akkor miért emelte állami szintre az ateizmust a baloldal?

Marx, Lenin, Sztálin, Mao, Pol Pot, Jászi Oszkár, Kun Béla, Rákosi, Kádár mind mind a vallásellenességükről volt híres.


A baloldal, mint a kereszténység védőbástyája?

Nyilván ezért számolták fel a szerzetesrendeket, zárták börtönbe, verték agyon a papokat, vették el ingatlanjait és ingóságait az egyházaknak. Nyilván a legendás tolerancia és vallási türelem vezérelte a baloldalt, hogy hátrányos megkülönböztetésben részesítette a vallásos embereket, illetve akadályozta őket a vallásgyakorlásban.

2013. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6: a katolikus egyháznak felsorolhatatlan a bűne, milliókat küldött máglyára, kínzott meg. István fél országot kiirtatta.
2013. dec. 8. 14:14
 8/19 A kérdező kommentje:
Eszerint nem lopnak: :) [link]
2013. dec. 8. 14:18
 9/19 Dick Esmen ***** válasza:
Figyelmen kívül hagyják.
2013. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Figyelmen kívül hagyják, akárcsak ezt : Ne tégy felebarátod ellen hazug tanúbizonyságot!
2013. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!